Gmina Tomaszów

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 9 lip 2021, o 06:15

A ten znowu o s.raniu
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2021, o 09:08

A to dziwne jak gmina jest taka wspaniała to czego nie ma sraczki przy lajkowaniu gminy, wieje nudą nic się nie dzieje na ich stronie, ktoś nawet napisał że usuwają niekorzystne dla nich komentarze. 🤮🤮🤮🤮

Dobrze napisane 👏👏👏👏
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 10 lip 2021, o 17:09

Bo życie to nie lajki . Może twoje takie jest
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2021, o 20:12

Bo życie to nie lajki . Może twoje takie jest
Ale wy przecież lubicie lajki, i nawet się fotografować lubicie z tekturowym czekiem 🤣😂🤣😂
Na górę

Postautor: Gość » 27 sie 2021, o 18:26

Ale wy przecież lubicie lajki, i nawet się fotografować lubicie z tekturowym czekiem 🤣😂🤣😂
🤣😂🤣😂
Na górę

Postautor: Monty » 5 paź 2021, o 20:37

A w tych pięknych okolicznościach polskiej złotej jesieni zajechałem na wycieczkę ze znajomymi do Majdanu Górnego, aby pokazać widoki z góry i ciekawą przyrodę i trochę historii.
A tu na przeciwko kościoła w Majdanie Górnym jest plac zabaw i droga gminna w kierunku na N. Przy drodze leżą wycięte stare lipy - chyba 5 sztuk. Lipy miały obwody długości ramion 3 ludzi. Były , były , były to zdrowe pnie , w wieku około 150 lat. Jeszcze rok temu tej aleji lipowej zrobiłem fotkę i zamierzałem napisać do Gminy o uznanie ich za pomnik przyrody, bo były to jedne z najstarszych drzew w Majdanie Górnym.
Jednak siekierezada i bezmyślność przyrodnicza jest zastraszająca w okolicy.
Serce mi krwawi i jestem wściekły na siebie , że nie napisałem tego pisma do Gminy o zachowanie tych drzew. Ciekawe kto wydał zgodę na ich wycinkę w okresie lęgowym i czy możne to samowolka za która jest tylko sprawa prokuratorska- zniszczenia znacznych rozmiarów.
A jak tam edukacja przyrodnicza w szkole we wsi - nadal trwa? Może zacząć ja robić wśród dorosłych.
Wyspiański dawno temu napisał w "Weselu" o złotym rogu . I to dotyczy Majdanu Górnego- został Wam ino pniak, i wstyd.
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 20:58

A w tych pięknych okolicznościach polskiej złotej jesieni zajechałem na wycieczkę ze znajomymi do Majdanu Górnego, aby pokazać widoki z góry i ciekawą przyrodę i trochę historii.
A tu na przeciwko kościoła w Majdanie Górnym jest plac zabaw i droga gminna w kierunku na N. Przy drodze leżą wycięte stare lipy - chyba 5 sztuk. Lipy miały obwody długości ramion 3 ludzi. Były , były , były to zdrowe pnie , w wieku około 150 lat. Jeszcze rok temu tej aleji lipowej zrobiłem fotkę i zamierzałem napisać do Gminy o uznanie ich za pomnik przyrody, bo były to jedne z najstarszych drzew w Majdanie Górnym.
Jednak siekierezada i bezmyślność przyrodnicza jest zastraszająca w okolicy.
Serce mi krwawi i jestem wściekły na siebie , że nie napisałem tego pisma do Gminy o zachowanie tych drzew. Ciekawe kto wydał zgodę na ich wycinkę w okresie lęgowym i czy możne to samowolka za która jest tylko sprawa prokuratorska- zniszczenia znacznych rozmiarów.
A jak tam edukacja przyrodnicza w szkole we wsi - nadal trwa? Może zacząć ja robić wśród dorosłych.
Wyspiański dawno temu napisał w "Weselu" o złotym rogu . I to dotyczy Majdanu Górnego- został Wam ino pniak, i wstyd.

W październiku okres lęgowy, a jakiego ptaka?
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 21:03

W październiku okres lęgowy, a jakiego ptaka?
Ptaka nie z tej ziemi.
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 21:22

Czas od początku marca do końca października jest okresem lęgowym. W tym okresie wyciai może się odbywać pod warunkiem, że nie występują gatunki chronione. Kto stwierdził, że nie występują? Pilarz?
To jest właśnie to- lata świetlne dzielą miejscową społeczność od trochę bardziej zawansowanych cywilizacji, gdzie jednak dba się o przyrodę- a stare drzewa i aleje w szczególności- jako część dziedzictwa kulturowego.
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 21:31

Czas od początku marca do końca października jest okresem lęgowym. W tym okresie wyciai może się odbywać pod warunkiem, że nie występują gatunki chronione. Kto stwierdził, że nie występują? Pilarz?
To jest właśnie to- lata świetlne dzielą miejscową społeczność od trochę bardziej zawansowanych cywilizacji, gdzie jednak dba się o przyrodę- a stare drzewa i aleje w szczególności- jako część dziedzictwa kulturowego.
Jeżeli już, to okres ochronny trwa do 15 października. A z tymi żalami zobacz co się dzieje w lasach i to faktycznie w środku okresu lęgowego. Tną wszystko na potęgę.
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 22:02

Mamy już 15 października? Lasy Państwowe działają na podstawie innych przepisów ( które są kwestionowane między innymi przez Komisję Europejską) zwalniających z wielu zapisów o ochronie gatunkowej.
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 22:14

Mamy już 15 października? Lasy Państwowe działają na podstawie innych przepisów ( które są kwestionowane między innymi przez Komisję Europejską) zwalniających z wielu zapisów o ochronie gatunkowej.
Wycinka drzew, które zagrażają ludziom jest możliwa nawet w okresie lęgowym.
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 22:30

Kto stwierdził, że zagrażają. Gdzie jest ten dokument?

Plan Ochrony Środowiska dla Gminy Tomaszów Lubelski .

https://docplayer.pl/72437729-Program-ochrony-srodowiska-dla-gminy-tomaszow-lubelski.html

Czy decydenci czytają to, co sami uchwalili?

Strona 110
"Ochrona dziedzictwa przyrodniczego i racjonalne użytkowanie zasobów naturalnych,
utworzenie spójnego systemu obszarów chronionych."
"Racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi oraz utrzymanie i poprawa walorów przyrodniczych gminy."
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2021, o 22:34

Kto stwierdził, że zagrażają. Gdzie jest ten dokument?

Plan Ochrony Środowiska dla Gminy Tomaszów Lubelski .

https://docplayer.pl/72437729-Program-ochrony-srodowiska-dla-gminy-tomaszow-lubelski.html

Czy decydenci czytają to, co sami uchwalili?

Strona 110
"Ochrona dziedzictwa przyrodniczego i racjonalne użytkowanie zasobów naturalnych,
utworzenie spójnego systemu obszarów chronionych."
"Racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi oraz utrzymanie i poprawa walorów przyrodniczych gminy."

A czy te drzewa były objęte ochrona prawną, czyli dziedzictwa przyrodniczego.
Na górę

Postautor: Monty » 5 paź 2021, o 22:47

WYCINKĘ LIP W MAJDANIE GÓRNYM ZOBACZYŁEM 2 PAŹDZIERNIKA. LIŚCIE NA KONARACH LIP BYŁY JUŻ BRĄZOWE CO ŚWIADCZY ŻE WYCIĘTO DRZEWA Z DWA TYGODNIE TEMU= POŁOWA WRZEŚNIA 2021R.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”