Gmina Tomaszów

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 6 paź 2021, o 18:33

WYCINKĘ LIP W MAJDANIE GÓRNYM ZOBACZYŁEM 2 PAŹDZIERNIKA. LIŚCIE NA KONARACH LIP BYŁY JUŻ BRĄZOWE CO ŚWIADCZY ŻE WYCIĘTO DRZEWA Z DWA TYGODNIE TEMU= POŁOWA WRZEŚNIA 2021R.
A PEWNY TEGO FAKTU JESTEŚ, MOŻE DRZEWA BYŁY CHORE I IM LIŚCIE USCHŁY I NALEŻAŁO JE WYCIĄĆ, BO ZAGRAŻAŁY LUDZIOM.
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2021, o 19:26

Na pewno były chore, tak jak drzewa na dawnym cmentarzu prawosławnym w Przeorsku w 2017 r.. Gnieździły się tam groźne dla ludzi pokrzewki i gąsiorki. Należało je wyciąć niezwłocznie w maju i wszystko dookoła skropić obficie glifosatem, by się zaraza nie pleniła.
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2021, o 19:29

Ptaka nie z tej ziemi.
Damiana? Tego od forumowego? :)
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2021, o 19:39

Na pewno były chore, tak jak drzewa na dawnym cmentarzu prawosławnym w Przeorsku w 2017 r.. Gnieździły się tam groźne dla ludzi pokrzewki i gąsiorki. Należało je wyciąć niezwłocznie w maju i wszystko dookoła skropić obficie glifosatem, by się zaraza nie pleniła.
To gdzie była wówczas twoja obywatelska postawa, dlaczego nie zgłosiłeś tego faktu do odpowiednich służb? To jest karygodna postawa.
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2021, o 19:54

Teraz możesz donieść na mnie i to będzie obywatelska postawa.
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2021, o 20:05

Teraz możesz donieść na mnie i to będzie obywatelska postawa.
A ty jesteś wyciętym starym drzewem, abym miał donosić?
Na górę

Postautor: Gość » 7 paź 2021, o 13:08

A wie ktoś jak zakończyła się sprawa wycięcia drzew na Chorążance tam chyba prokurator się tym zajął
Na górę

Postautor: Monty » 9 paź 2021, o 23:30

W dniu 6-10-br. byłem w Urzędzie Gminy TL w sprawie wycinki aleji lipowej w Majdanie Górnym. W Ref. Ochrony Środowiska kilka miesięcy temu wydano zgodę na wycinkę drzew na prywatnej działce koło hydroforni, w pobliżu kościoła. Wniosek złożył właściciel działki. Tyle wiem.
Byłe w majdanie jeszcze raz i policzyłem pniaki- wycięto SIEDEM STARYCH LIP, sosnę , klona i 2 małe lipy. Nie znam decyzji dot. wycinki , ale skierujemy z ZamTop-u stosowne pismo do władz.
Gmina i powiat TL winny dokonać inwentaryzacji swojego dziedzictwa przyrodniczego , bo raczej nie wiedza co mają i w jakim stanie.
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2021, o 07:37

W dniu 6-10-br. byłem w Urzędzie Gminy TL w sprawie wycinki aleji lipowej w Majdanie Górnym. W Ref. Ochrony Środowiska kilka miesięcy temu wydano zgodę na wycinkę drzew na prywatnej działce koło hydroforni, w pobliżu kościoła. Wniosek złożył właściciel działki. Tyle wiem.
Byłe w majdanie jeszcze raz i policzyłem pniaki- wycięto SIEDEM STARYCH LIP, sosnę , klona i 2 małe lipy. Nie znam decyzji dot. wycinki , ale skierujemy z ZamTop-u stosowne pismo do władz.
Gmina i powiat TL winny dokonać inwentaryzacji swojego dziedzictwa przyrodniczego , bo raczej nie wiedza co mają i w jakim stanie.
Rodzina Tomaszewskiego biznesmena za wielkiej wody. Nie podskoczy, im wydaje się że wszystko wolno.
Na górę

Postautor: zbych » 10 paź 2021, o 20:30

Na PRYWATNEJ działce
Na górę

Postautor: Monty » 10 paź 2021, o 21:27

Zgoda= starodrzew lipowy rósły na prywatnej działce. Ale czy w dzisiejszej dobie nie stać Gminy na osiągniecie kompromisu. Zwolnić z podatku czy inne gratyfikacje wydatkowane z budżetu na ochronę środowiska. Zamiast wydawać tę kasę na ulotki lub inne bezzasadne wydatki, można byłoby sie porozumieć i pozostawić te lipy dla całej społeczności , nie tylko gminy. W ten sposób promować gminę- jako nowatorskie podejście do tematu ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
Na górę

Postautor: Gość » 11 paź 2021, o 00:00

Tam nie ma z kim rozmawiać
Na górę

Postautor: Gość » 11 paź 2021, o 10:00

Na PRYWATNEJ działce
Na prywatnej działce nie możesz sobie urządzić wysypiska śmieci, nie możesz wylewać nieczystości, nie możesz budować co się się podoba. Na prywatnej działce nie możesz bić żony ani dzieci. Ta prywatność jest ograniczona od kiedy staliśmy się społeczeństwem, a nie dziką hordą.

Ciekawe po co te drzewa sadził ktoś przed laty? Nie jest w już stanie nam tego powiedzieć, ale kiedyś sadzono je ze względów praktycznych i estetycznych, dla tradycji. Zdobiono nimi parki dworskie i wiejskie zagrody, drogi, kościoły, cerkwie i cmentarze. Drzewa dawały cień, osłonę od wiatru, cieszyły oczy, dostarczały miodu, opału i surowca; wycinano je gdy trzeba było i sadzono nowe w odwiecznym cyklu.
To był polski krajobraz, polska tradycja. No i teraz gdzie są te przyszłe aleje, przyszłe pomniki przyrody, wiejskie zadrzewienia?
Niedługo fraszka "Na Lipę" Kochanowskiego będzie wymagać szczegółowego objaśnienia co też poeta miał na myśli, bo dzieciak wychowany na kostce brukowej, wśród iglaków i kretyńskich ozdóbek z żurnali według najnowszej mody tego nie będzie wiedział. Należy się wstydzić za tak płaskie i prymitywne myślenie, jakie reprezentuje ta część społeczeństwa, która akceptuje proceder ogałacania ziemi ze wszystkiego, co przyjazne przyrodzie i ludziom widzącym coś więcej niż kawał żarcia wkładany do pyska.
Na górę

Postautor: Gość » 12 paź 2021, o 11:09

A po co gminie drzewa najlepiej wyciąć tak jak na Chorążance 😠
Na górę

Postautor: finek » 12 paź 2021, o 11:20

Obrońcy drzew. A może kup sobie kawał ziemi i posadz drzewa dla potomnych.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”