Droga Wojewódzka

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Frajerek » 26 kwie 2026, o 06:36

W województwie lubelskim rządzi PiS i w powiecie tomaszowskim rządzi też PiS i przygląda się temu Poseł a droga z Tomaszowa do Łaszczowa jest w fatalnym stanie.Ta sama droga wojewódzka z Tomaszowa do Biłgoraja jest super dobra. Dlaczego tak się dzieje?z
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 07:54

Bo droga do Łaszczowa jest drogą donikąd - na koniec świata.
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 08:01

Jeśli władza PiS tak myśli to brawo im.
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 08:07

Sam te debilizmy wymyślasz, czy ktoś ci podpowiada?
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 09:18

Niestety, Tusk okroił kasę samorządów i nic z tego nie będzie
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 10:31

Bo droga do Łaszczowa jest drogą donikąd - na koniec świata.
To rzeczywiście nie jest droga priorytetowa, ale nawet gdyby tak było, "piniendzy nie ma i nie będzie". Samorząd województwa nie dostanie na to kasy. Najpierw trzeba dogodzić PeOfilom, a nie biedocie na wschodzie.
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 11:17

Przecież Samorząd województwa nie dostaje pieniędzy ze wskazaniem na konkretną drogę. To ich wyłączna decyzja czy będzie droga w tym czy innym powiecie. Tu bardziej jest działanie miejscowego Posła niż Tuska.
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 14:19

Przecież Samorząd województwa nie dostaje pieniędzy ze wskazaniem na konkretną drogę. To ich wyłączna decyzja czy będzie droga w tym czy innym powiecie. Tu bardziej jest działanie miejscowego Posła niż Tuska.
I tu się mylisz. Samorząd składa wniosek na remont, budowę konkretnego odcinka drogi, do : Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – RFRD) oraz do Ministerstwa Infrastruktury. Co ma poseł do remontu lub budowy drogi?
A wiadomo jak jest za Tuska, piniędzy nie ma i nie będzie.
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 14:32

czub jeremiah jest wszędzie
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 15:25

I tu się mylisz. Samorząd składa wniosek na remont, budowę konkretnego odcinka drogi, do : Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – RFRD) oraz do Ministerstwa Infrastruktury. Co ma poseł do remontu lub budowy drogi?
A wiadomo jak jest za Tuska, piniędzy nie ma i nie będzie."

Tu nie chodzi o Rządowe Fundusze Drogowe bo taki też jest, ale tylko o pieniądze na ten cel z Funduszy Samorządu Województwa. Rządowi podlegają drogi krajowe , a województwo odpowiada za drogi wojewódzkie. Pieniądze na różne cele ma samorząd pod dostatkiem jak np. na sylwestra ,olimpiady i inne rzeczy. Tusk i Rząd na wszystkim nie trzyma łapy. Inne powiaty nie mają problemu z pieniędzmi na remont dróg , choćby pierwszy z brzegu Biłgoraj.
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 15:44

I tu się mylisz. Samorząd składa wniosek na remont, budowę konkretnego odcinka drogi, do : Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – RFRD) oraz do Ministerstwa Infrastruktury. Co ma poseł do remontu lub budowy drogi?
A wiadomo jak jest za Tuska, piniędzy nie ma i nie będzie."

Tu nie chodzi o Rządowe Fundusze Drogowe bo taki też jest, ale tylko o pieniądze na ten cel z Funduszy Samorządu Województwa. Rządowi podlegają drogi krajowe , a województwo odpowiada za drogi wojewódzkie. Pieniądze na różne cele ma samorząd pod dostatkiem jak np. na sylwestra ,olimpiady i inne rzeczy. Tusk i Rząd na wszystkim nie trzyma łapy. Inne powiaty nie mają problemu z pieniędzmi na remont dróg , choćby pierwszy z brzegu Biłgoraj.
Ale bredzisz
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2026, o 18:38

Przecież Samorząd województwa nie dostaje pieniędzy ze wskazaniem na konkretną drogę. To ich wyłączna decyzja czy będzie droga w tym czy innym powiecie. Tu bardziej jest działanie miejscowego Posła niż Tuska.
Wystarczy, że Pan Poseł załatwił prawie 90 mln. zł na rozbudowę szpitala w Tomaszowie.
Na górę

Postautor: GSi » 31 maja 2026, o 14:02

Wbrew powyższym bredniom Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie rozpisał przetargi na remont DW850 i 852.
Zostaną wykonane:
- generalna przebudowa 500 metrów ul. Łaszczowieckiej,
- remont drogi 850 (nowa nawierzchnia, pobocza, zjazdy itd.) na odcinku 10 km od skrętu na Podhucie do skrętu na Wożuczyn,
- remont drogi 852 na odcinku 3 km od Józefówki do wjazdu do Grodysławic.

Ciekawostka - plan organizacji ruchu podczas remontu Łaszczowieckiej pochodzi z 2021-22. Wówczas pieniądze się nie znalazły. Teraz są. Za Tuska. I a ramach projektu dróg transgranicznych Polska-Ukraina. Jak ktoś się wścieka, może po remoncie nie korzystać i zasuwać polami, przeklinając tfuska i bandersynów.
Na górę

Postautor: Gość » 31 maja 2026, o 14:48

Wbrew powyższym bredniom Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie rozpisał przetargi na remont DW850 i 852.
Zostaną wykonane:
- generalna przebudowa 500 metrów ul. Łaszczowieckiej,
- remont drogi 850 (nowa nawierzchnia, pobocza, zjazdy itd.) na odcinku 10 km od skrętu na Podhucie do skrętu na Wożuczyn,
- remont drogi 852 na odcinku 3 km od Józefówki do wjazdu do Grodysławic.

Ciekawostka - plan organizacji ruchu podczas remontu Łaszczowieckiej pochodzi z 2021-22. Wówczas pieniądze się nie znalazły. Teraz są. Za Tuska. I a ramach projektu dróg transgranicznych Polska-Ukraina. Jak ktoś się wścieka, może po remoncie nie korzystać i zasuwać polami, przeklinając tfuska i bandersynów.
Będziemy nią jeździć, bo pieniądze są z budżetu budowy drogi ekspresowej Hrebenne-Piaski, które zostały zadysponowane za czasów partii PiS.
Na górę

Postautor: GSi » 31 maja 2026, o 15:23

Tak, jasne, właśnie odkopali je ukryte w słoikach, podczas prac archeo przed rozpoczęciem budowy S17 Piaski-Hrebenne. Mati zakopał.
Jeździj, jeździj! Najlepiej audikiem - po Niemcu.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”