Sokoły z PSLu....

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 13 paź 2025, o 23:04

W 2022/2023 cena tony pszenicy na rynkach światowych wynosiła około 300 USD/t, przy kursie 4,4 PLN/USD. Teraz wynosi niewiele ponad 220 USD/t przy kursie 3,6 PLN/USD. Świat jest w tym sezonie zawalony zbożem, oleistymi i proste pompowanie pieniędzy podatników w dopłaty do surowca jest wątpliwym sposobem na poprawę sytuacji.
Jaki ty jesteś ograniczony. A doplaty obszarowe z UE to nie jest pompowanie pieniędzy podatników w produkcję surowca? Gdyby nie one, rolnictwo w całej Unii dawno by już zbankrutowało.
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2025, o 13:48

"Przypomnę skromnie, że w ostatnich (wszystkich) wyborach wieś zagłosowała na oszustów z PIS. W PIS-ie widzieli zbawienie i dali się zrobić w bambuko."
W związku z powyższym trzeba teraz walić śmiało do wybranego przez was Sasina czy jakiegoś tam Kamińskiego którego żeście tak dużą ilością głosów obdarowali . A jak daliście się wydymać to teraz nie narzekajcie. Trzeba było mieć rozum i zagłosować na swojego do którego moglibyście teraz pójść i zgłosić pretensje, a nie swoimi żalami blokować drogi i utrudniać życie pozostałym. Jest takie powiedzenie ,że głupota z biedą są w jednej parze.
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2025, o 14:53

Przecież to wy psl-owcy rządzicie a właściwie tworzycie nierząd i co ma do tego Sasin czy inny pisowiec. To wy wraz z tuskiem pograżacie Polskę w chaosie i niszczycie rolnictwo i całą gospodarkę. Żaden zaborca ani okupant przez lata nie wyrzadzil tyle szkody co wy w ciągu ostatnich 2 lat. Ale pamiętajcie, naród was za to rozliczy, nie będziecie już nigdy bezkarni.
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2025, o 15:56

A Was pis-owcy napewno też rozliczy za te nieudane 8 lat rządzenia oraz za politykę rolną dot. sprowadzania wszystkiego z Ukrainy i nie tylko .Teraz to wszystko próbujecie zwalić na psl.
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2025, o 20:28

Rządzicie już 2 lata a winnych wlasnej nieudolnosci szukacie wśród opozycji. Takich nieudacznikow nie bylo od 1989r Tworzycie jeden wielki gang Olsena. Kompromitacja i upadek w każdej dziedzinie życia. Zero inwestycji rozwojowych. Za to rekordowy deficyt budżetowy i ogromny wzrost zadlużenia i obniżone perspektywy raitingowe. Pod waszymi rządami Polsce grozi bankructwo, a Polakom zaglada. Tusk musi odejść.
Na górę

Postautor: lubtom » 15 paź 2025, o 08:51

Tusk niech sobie odchodzi ale razem z Kaczyńskim i jego wszystkimi przydupasami :)
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2025, o 09:56

PiS to taki PSL na sterydach: pod względem nepotyzmu, korupcji, obłudy, fałszywego patriotyzmu i ostentacyjnej dewocji.
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2025, o 17:01

Lewica poinformowała, że doszła do porozumienia z PSL ws. związków partnerskich. Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych pojawił się również lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Rolnicy są w tragicznej sytuacji, nie mają gdzie sprzedać swoich plonów, ceny są rażąco niskie, a PSL, który nazywa się partią „ludową”, chwali się wypracowaniem rozwiązań ws. związków partnerskich, wspólnie z Lewicą.
Władysław Kosiniak-Kamysz pojawił się na nagraniu Lewicy, gdzie wspólnie z politykami tego ugrupowania informuje o osiągniętym porozumieniu ws. związków partnerskich.
Mamy to! Wspólnie wypracowaliśmy dobre porozumienie dot. formalizacji związków, których dziś Państwo nie widzi. Usiedliśmy do stołu, każdy ze swoją propozycją i mamy tego efekt! Już w najbliższy piątek, ogłosimy nazwę i szczegóły ustawy. Śledźcie nasze media społecznościowe!
To jest po prostu symboliczne. Władysław Kosiniak-Kamysz — równo dwa lata po wyborach — na profilu skrajnie lewicowej partii Czarzastego i Biedronia ogłasza, że za kilka dni pojawi się projekt o związkach partnerskich […] Ale cóż… dla PSLu ważniejsze są ideologiczne projekty lewicy niż realne problemy Polaków
Witos przewraca się w grobie

https://wpolityce.pl/polityka/743216-mariaz-psl-i-nowej-lewicy-ws-zwiazkow-partnerskich
Na górę

Postautor: Gość » 9 lis 2025, o 06:59

Katarzyna Sójka w swoim wpisie nawiązała do faktu, że podobnie jak ona, także Władysław Kosiniak-Kamysz z wykształcenia jest lekarzem.

Panie Władysławie Kosiniaku-Kamyszu… jako lekarz przysięgał Pan: „po pierwsze - nie szkodzić”

— podkreśliła Katarzyna Sójka.

Głosując za aresztowaniem ciężko chorego człowieka walczącego z nowotworem, złamał pan nie tylko przysięgę lekarską, ale i podstawowe zasady człowieczeństwa… wstyd mi za Pana

— dodała.

https://wpolityce.pl/polityka/745283-sojka-do-szefa-psl-zlamal-pan-zasady-czlowieczenstwa
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2025, o 15:49

A co można powiedzie o PSLu. Jak się uczepią stołków to ukorzenią się jak baobab
To prawda ,takie to są zielono-koniczynkowe zajączki.
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2026, o 23:12

Upartyjnienie instytucji rolnych, złamane obietnice, brak realnych działań w największym kryzysie opłacalności, to wepchnięcie rolników we współczesne niewolnictwo. Dzisiaj Wincenty Witos protestowałby przeciwko Wam z PSL-u! Dzisiaj byłby z rolnikami, których pałowaliście pod Sejmem!

https://wpolityce.pl/polityka/754170-cieciora-w-sejmie-witos-protestowalby-przeciwko-wam-z-psl-u
Na górę

Postautor: Gość » 27 lut 2026, o 08:50

Upartyjnienie instytucji rolnych, złamane obietnice, brak realnych działań w największym kryzysie opłacalności, to wepchnięcie rolników we współczesne niewolnictwo. Dzisiaj Wincenty Witos protestowałby przeciwko Wam z PSL-u! Dzisiaj byłby z rolnikami, których pałowaliście pod Sejmem!

https://wpolityce.pl/polityka/754170-cieciora-w-sejmie-witos-protestowalby-przeciwko-wam-z-psl-u
PSL to dno i samo zło .
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2026, o 07:14

W tej chwili to partia proniemiecka i tęczowa (Tęczowy Władek). Nie da się siedzieć okrakiem na barykadzie, bo jest to wyrazem skrajnej głupoty i krótkowzroczności. Nawet w polityce. ZSL musi odejść.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”