O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Genesis0 » 30 kwie 2026, o 21:22

Wszyscy o sesji piszecie a nie wylapaliscie że bio gazownie chcą budować!
Miało być wczoraj spotkanie sołeckie i mieli z radnymi ustalić czy budować czy nie. To chyba najważniejsze sprawy z tej sesji, bo znowu ktoś chce zarobić a mieszkańcom gminy zafundować smród. Mnie ciekawi na czym stanęło. Może ktoś coś napisze jeśli jest zapoznany z wynikiem spotkania
Na górę

Postautor: Gość » 2 maja 2026, o 06:58

Zapomnij. Nie z tą Radą. Temat jest nie do ruszenia. Radnym można polecić do przeczytania bajkę "Nowe szaty króla"
A powiedz które rady i za których wójtów i burmistrzów były inne
Zawsze są takie same. Więc nie pisz głupot. Przypomnij sobie poprzednie rady wójtów burmistrza. Zostaw tego Marka w spokoju . Chłop robi dobrą robotę to mu się należy.
Na górę

Postautor: Gość » 5 maja 2026, o 13:02

Przegłosowali podwyżkę dla burmistrza, tak że teraz będzie zarabiał ponad 19,5 tysiąca zł brutto, no i dobrze. Ale czy nie mógł ogłosić że nie chce podwyżki, bo po co osobie samotnie wychowującej psa kolejne tysiące, kiedy pies jest już stary? Oczywiście, jak w tego typu sprawach, nic nie może być do końca jasne, bo oprócz tych prawie 20 klocków, w punkcie drugim mowa jest o "nagrodzie jubileuszowej - dodatkowym wynagrodzeniu rocznej odprawy" - co to oznacza, ile to jest i kiedy jest wypłacane (raz do roku, co miesiąc, raz na 5 lat)?
Na górę

Postautor: Gość » 5 maja 2026, o 15:22

W gazetce rozniesionej do skrzynek, gdzieś w marcu, na pytanie Blaszanego Bundyra odpowiada "Wiem, że 11 lutego 22026 roku, odbyło się bardzo dobre spotkanie ze Stanisławem Bukowcem sekretarzem stanu w ministerstwie infrastruktury i w ciągu najbliższego miesiąca KOPI musi podjąć decyzję o budowie zjazdu i jego lokalizacji". Panie prezesie aktywisto, mamy już maj, jaką decyzję podjęła KOPI, gdzie będzie ten zjazd, na który załatwiliście finansowanie, bo przecież "problemem będzie też dla mieszkańców (Lubyczy), bo trzeba będzie jeździć do Bełżca" Jak by to było gdyby dumni mieszkańcy Lubyczy jeździli przez Bełżec, pan aktywista mimo wszystko jeździ tamtędy, ale ponoć z zamkniętymi oczami i nosem.
Na górę

Postautor: Kasia 80 » 5 maja 2026, o 16:35

W gazetce rozniesionej do skrzynek, gdzieś w marcu, na pytanie Blaszanego Bundyra odpowiada "Wiem, że 11 lutego 22026 roku, odbyło się bardzo dobre spotkanie ze Stanisławem Bukowcem sekretarzem stanu w ministerstwie infrastruktury i w ciągu najbliższego miesiąca KOPI musi podjąć decyzję o budowie zjazdu i jego lokalizacji". Panie prezesie aktywisto, mamy już maj, jaką decyzję podjęła KOPI, gdzie będzie ten zjazd, na który załatwiliście finansowanie, bo przecież "problemem będzie też dla mieszkańców (Lubyczy), bo trzeba będzie jeździć do Bełżca" Jak by to było gdyby dumni mieszkańcy Lubyczy jeździli przez Bełżec, pan aktywista mimo wszystko jeździ tamtędy, ale ponoć z zamkniętymi oczami i nosem.
Oj tam. Mają czas do wyborów pokazać koncepcję.
Na górę

Postautor: Gość » 5 maja 2026, o 17:47

W gazetce rozniesionej do skrzynek, gdzieś w marcu, na pytanie Blaszanego Bundyra odpowiada "Wiem, że 11 lutego 22026 roku, odbyło się bardzo dobre spotkanie ze Stanisławem Bukowcem sekretarzem stanu w ministerstwie infrastruktury i w ciągu najbliższego miesiąca KOPI musi podjąć decyzję o budowie zjazdu i jego lokalizacji". Panie prezesie aktywisto, mamy już maj, jaką decyzję podjęła KOPI, gdzie będzie ten zjazd, na który załatwiliście finansowanie, bo przecież "problemem będzie też dla mieszkańców (Lubyczy), bo trzeba będzie jeździć do Bełżca" Jak by to było gdyby dumni mieszkańcy Lubyczy jeździli przez Bełżec, pan aktywista mimo wszystko jeździ tamtędy, ale ponoć z zamkniętymi oczami i nosem.
Znaczy sie, robim zrzutke na taczki i łopaty dla naszych aktywistów?
Na górę

Postautor: Blasz6 » 5 maja 2026, o 18:53

Znaczy sie, robim zrzutke na taczki i łopaty dla naszych aktywistów?
🤣
Może wybudują. Jak się tak dobrze wezmą.😂
Na górę

Postautor: MigotkaL » 5 maja 2026, o 20:42

🤣
Może wybudują. Jak się tak dobrze wezmą.😂
Taaaa. Na FB na 100% wybudują! A w realnym życiu się dopiero okaże
Na górę

Postautor: Pawel 77 » 5 maja 2026, o 21:33

W gazetce rozniesionej do skrzynek, gdzieś w marcu, na pytanie Blaszanego Bundyra odpowiada "Wiem, że 11 lutego 22026 roku, odbyło się bardzo dobre spotkanie ze Stanisławem Bukowcem sekretarzem stanu w ministerstwie infrastruktury i w ciągu najbliższego miesiąca KOPI musi podjąć decyzję o budowie zjazdu i jego lokalizacji". Panie prezesie aktywisto, mamy już maj, jaką decyzję podjęła KOPI, gdzie będzie ten zjazd, na który załatwiliście finansowanie, bo przecież "problemem będzie też dla mieszkańców (Lubyczy), bo trzeba będzie jeździć do Bełżca" Jak by to było gdyby dumni mieszkańcy Lubyczy jeździli przez Bełżec, pan aktywista mimo wszystko jeździ tamtędy, ale ponoć z zamkniętymi oczami i nosem.
A ja dalej twierdzę. że kartonik z napisem węzeł Lubycza Królewska pojawi się za rok.
Na górę

Postautor: 58kj » 6 maja 2026, o 07:23

Burmistrz skarży się na brak wody i pogarszającą się jej jakość. Lada moment pojawią się zastępy rolników poszkodowanych przez suszę ( mamy to jak w szwajcarskim banku). Równocześnie bobry robiące retencję praktycznie za darmo stały się wrogiem publicznym.
Trochę w tej Lubyczy myślcie, bo wydaje się że z tym jest kłopot. Pisowsko-peeselowsko-konfederacka propaganda w sprawach przyrody zrobiła niezły mętlik w głowkach. I zobaczcie jakie pieniądze wydają Lasy Państwowe na zrobienie g....nego zbiorniczka w Potokach.
Wszyscy widzimy co się dzieje w Puszczy Solskiej. Pożar trawi lasy. Zostawmy bobry w spokoju bo one retencjonują wodę tak bardzo nam potrzebną.
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2026, o 10:00

Wszyscy widzimy co się dzieje w Puszczy Solskiej. Pożar trawi lasy. Zostawmy bobry w spokoju bo one retencjonują wodę tak bardzo nam potrzebną.
[/quote]
Ale od źródła w Siedliskach przy kapliczce to mogłyby się już odpi...rzyć. Czy ta retencja też ci się podoba, byłeś tam? Czy jacyś strażnicy stoją z karabinami wszędzie gdzie bobry zaczynają robić tamę, albo inny zator? Nikt nie widział, że zaczyna się coś dziać niedobrego ze źródłem? Nie można było zareagować i przekonać bobry aby znalazły inne miejsce? Przecież i teraz nie jest za późno. Czy atrakcja turystyczna, wyjątkowość miejsca nie są ważniejsze niż pomysł bobrów nad uratowaniem Siedlisk przed suszą? Burmistrzu (szwagrze), sołysie działajcie, bo to co sie tam dzieje poparcia wam nie przyspoży. A może miejscowe chojraki zamiast tylko hałasować nocami i rozbijać butelki po piwie zrobią wreszcie coś pożytecznego?
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2026, o 22:57

Wczoraj śmierdziało dzis podśmierduje bedzie 25+ bedzie masakra dalej cisza chcecie cała wakacje znowu gnojoeice wdychac ???
Na górę

Postautor: Gość » 7 maja 2026, o 13:18

Przegłosowali podwyżkę dla burmistrza, tak że teraz będzie zarabiał ponad 19,5 tysiąca zł brutto, no i dobrze. Ale czy nie mógł ogłosić że nie chce podwyżki, bo po co osobie samotnie wychowującej psa kolejne tysiące, kiedy pies jest już stary? Oczywiście, jak w tego typu sprawach, nic nie może być do końca jasne, bo oprócz tych prawie 20 klocków, w punkcie drugim mowa jest o "nagrodzie jubileuszowej - dodatkowym wynagrodzeniu rocznej odprawy" - co to oznacza, ile to jest i kiedy jest wypłacane (raz do roku, co miesiąc, raz na 5 lat)?
[/quote]
Burmistrz dostał podwyżkę to powinien sobie sprawić po latach jakiś wygodny, luźny gajerek, z którym nie trzeba byłoby walczyć aby się spiął.
Na górę

Postautor: Gość » 7 maja 2026, o 13:40


Burmistrz dostał podwyżkę to powinien sobie sprawić po latach jakiś wygodny, luźny gajerek, z którym nie trzeba byłoby walczyć aby się spiął.
Może jakaś luźna tunika a'la Demis Roussos:

https://i.iplsc.com/0003WXZG8GJFH7J4-C124.webp
Pozostaje spora rezerwa na przyrost formatu tej postaci.
Na górę

Postautor: 5487 » 7 maja 2026, o 13:56

W gazetce rozniesionej do skrzynek, gdzieś w marcu, na pytanie Blaszanego Bundyra odpowiada "Wiem, że 11 lutego 22026 roku, odbyło się bardzo dobre spotkanie ze Stanisławem Bukowcem sekretarzem stanu w ministerstwie infrastruktury i w ciągu najbliższego miesiąca KOPI musi podjąć decyzję o budowie zjazdu i jego lokalizacji". Panie prezesie aktywisto, mamy już maj, jaką decyzję podjęła KOPI, gdzie będzie ten zjazd, na który załatwiliście finansowanie, bo przecież "problemem będzie też dla mieszkańców (Lubyczy), bo trzeba będzie jeździć do Bełżca" Jak by to było gdyby dumni mieszkańcy Lubyczy jeździli przez Bełżec, pan aktywista mimo wszystko jeździ tamtędy, ale ponoć z zamkniętymi oczami i nosem.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”