Co chcielibyście zmienić w naszej Gminie Tomaszów Lubelski?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: koloooo » 28 lut 2007, o 13:44

Mam pewien pomysł, trzeba przestawić Gminę z torów "produkcji młodzieży" na eksport! a zacząć myśleć o daniu im szansy na rozwój!!!!!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 1 mar 2007, o 13:10

droga relacji Sabaudia - Tomaszów jest bardzo niebezpieczna dla pieszych, więc przydałby się chodnik! to tylko ok 500 metrów licząc od Sławeksu! Radni mogliby ruszyć swoje puste głowy i to zrobić! Ile jeszcze wypadków ma tam być? :evil: :roll:



"Co sie stało sie pod Jarczewem??? " :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Piotr Wójtowicz » 1 mar 2007, o 15:11

hej gościu pewnie nie byłeś wczoraj na zebraniu wiejskim. nie jest to takie łatwe to jest droga wojewódzka więc zarządza nią hrubieszów a kasę daje marszałek województwa na remonty na chodniki itp. a to jest administracja i biurokracja. jest ze trzech zarządców dróg więc się zastanówcie, co będę ukrywał kto ma większy lobbing ten kasę dostanie. przed wyborami samorządowymi w projekcie budżetu województwa na drogi wojewódzkie w byłym województwie zamojskim nie było przeznaczone nic kasy łapiesz to! dopiero wicemarszałek województwa Mariusz Grad - jest on radnym sejmiku z naszego rejonu w autopoprawce która została przyjęta przez sejmik uwzględniono parę remontów dróg wojewódzkich w naszym regionie min. droga łaszczowiecka na długości chyba 20 kilometrów wiem to od niego rozmawialiśmy o tym i to tylko dlatego że jest MARSZAŁKIEM i pewnie dlatego że mamy wojewodę z tomaszowa, Więc jak słyszę pytanie czemu nie jest zrobione do Mnie ten chodnik to ..... pytajcie tych co byli wcześniej ale nie uzyskacie pewnie odpowiedzi niestety radny nie żyje a wójt wam nie odpowie. Dostają kasę te regiony z których mają najwięcej przedstawicieli we władzach najwyższych i to jest tendencja ogólnopolska niestety a to dlatego że ludzie nie chodzą do wyborów to się nazywa lobbingiem jakby ktoś nie wiedział i sorry już nie mogę jak tego słucham jestem radnym 3 miesiące i nie dam rady tego tak od razu załatwić jest to wysoko ale będe się starał już czynie pewne zabiegi aby ten chodnik powstał ale to trwa cierpliwości ludzie nie widzicie jakie mamy państwo koszmarne.
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2007, o 15:11

obecnie mieszkam w warszawie ale pochodze z koloni Rogozno nie moge sie patrzec na ta droge przydalby sie nowy asfalt i jakis chodnik na poboczu jest poprostu tragedia ile lat jeszcze po wejsciu do uni nie bedziemy umieli korzystac z tego co nam sie nalezy DROGII WOJCIE przyznam szczerze ze przez tyle lat swojej kadencji nic u nas nie zrobiles wrecz przeciwnie doprowadziles do ruiny
Na górę

Postautor: Col » 9 mar 2007, o 16:51

Wójt nie tylko w twojej miejscowosci nic nie zrobił, o Jeziernie skąd pochodzi też nie dba, zobacz jakie tam drogi?, a chodnik też by sie przydał przecież to XXI wiek! Wójt mieszka przy Lwowskiej i co mu tam wieś. /wisi hahaha/
Na górę

Postautor: sfm » 13 mar 2007, o 11:02

Podobnie sytuacja wygląda z ul.Klonową w Majdanie Górnym, chodzi o odcinek drogi od Tomaszowa w kierunku Ulhówka. Również poza remontem jezdni potrzebny byłby chodnik. Pomimo ustawionego od roku ograniczenia prędkości do 40 km, pojazdy jeżdżą z prędkością 40 + 60 km/h.
Na górę

Postautor: Gość » 13 mar 2007, o 13:34

Też coś wydumujecie - chodniki w 21 wieku ?. Ulica Lipka w Majdanie Gornym nie ma nawet dziuiawego asfaltu. Jak pada to błoto i dziury, że przejść ciężko a co mówić zeby jechać samochodem osobowym. W zimie to bywało, że w razie kłopotu (pożar, pomoc medyczna) w tej części to tylko ratował helikopter, bo były 2 metrowe zaspy śniegu i nikt tygodniami nie odśnieżał drogi. Ratował tylko ciężki sprzęt bo nawrt koniem nie mozna było przebrnąć przez zaspy. Więc czego wymagacie od wójta. Nadzieja, że droga utwardzona asfaltem będzie jest już ok. 10 lat. Prawdopodobnie ma się to zmienić dopiero w tym roku, ale czy się zmieni ? - oby. Myślę, że radny z tej cześci Majdanu nie da żyć wójtowi i droga stanie się faktem.
Na górę

Postautor: Piotr Wójtowicz » 13 mar 2007, o 15:06

Każdy ma swoje potrzeby Ty masz drogę my mamy chodnik gdyż ruch samochodów jest natężony i nie czujemy się bezpiecznie chodząc po drodze sam o mało kilka razy nie zostałem potrącony przez auto i to pod moim domem i nie tylko Ja a często ludzie chodzą drogą relacji Tomaszów- Łaszczów do miejscowości Sabaudia. Więc nasz chodnik jest uzasadniony. tyle co było tu potrąceń, a nawet było ze trzy wypadki śmiertelne w wyniku potrąceń pieszych jednego dnia auto potrąciło 3 osoby więc twoje zarzuty że sobie wymyślamy z chodnikiem są bezzasadne. Jako Radny będę walczył o to aby ten chodnik powstał. Pozdrawiam.
Na górę

Postautor: Gość » 13 mar 2007, o 16:57

Anonymous pisze:Też coś wydumujecie - chodniki w 21 wieku ?. Ulica Lipka w Majdanie Gornym nie ma nawet dziuiawego asfaltu. Jak pada to błoto i dziury, że przejść ciężko a co mówić zeby jechać samochodem osobowym. W zimie to bywało, że w razie kłopotu (pożar, pomoc medyczna) w tej części to tylko ratował helikopter, bo były 2 metrowe zaspy śniegu i nikt tygodniami nie odśnieżał drogi. Ratował tylko ciężki sprzęt bo nawrt koniem nie mozna było przebrnąć przez zaspy. Więc czego wymagacie od wójta. Nadzieja, że droga utwardzona asfaltem będzie jest już ok. 10 lat. Prawdopodobnie ma się to zmienić dopiero w tym roku, ale czy się zmieni ? - oby. Myślę, że radny z tej cześci Majdanu nie da żyć wójtowi i droga stanie się faktem.


A to jest możliwe. On nie daje żyć nikomu (nauczycielom, uczniom), teraz czas na wójta
Na górę

Postautor: Gość » 14 mar 2007, o 22:48

Do Piotra Wójtowicza. Chyba Pan nie zrozumiał ironii w sprawie chodników. W 21 wieku one powinne byc już dawno. Ale bardzo szkoda, że myśli Pan tylko w soim zakresie i nie widzi całokształtu potrzeb ludzi mieszkajacych w Majdanie Gornym cz.I (dawna nazwa Lipka) przy pieknie nazwanych polnych drogach bo nazwać je ulicami tylko człowiek nierozgarnięty może je tak nazywać. Podejrzewam, że nazwy nadano tylko ze względów proceduralnych i byc może wynikajacych przepisów. Jak chce się Pan zoriętować w tym temacie to niech Pan porozmawia z radnym Soniakiem lub ludzmi tam mieszkajacymi. Pozdrawiam i życzę zapału do pracy na rzecz całej Gminy.
Na górę

Postautor: Gość » 14 mar 2007, o 23:09

Mam pytanie. Czy Pan Wójtowicz podajacy się za radnego pobiera dietę za udzial w sesjach tylko z podatków mieszkańców wsi Sabaudia, czy powinien interesowac się problemami ludzi wszystkich sołectw Gminy Tomaszów Lub.?.
Na górę

Postautor: Piotr Wójtowicz » 15 mar 2007, o 09:04

co do drogi w Lipce pieniądze na tą drogę były już dawno planowane ale ze względu na nieuregulowany stan prawny nieruchomości w Majdan- Lipka nie udało się tej inwestycji rozpocząć ona nadal stoi pod znakiem zapytania. Dopóki porządku ludzie nie będą mieli w księgach wieczystych, faktycznie i prawnie nie będą właścicielami nie uda się ruszyć z miejsca tak samo jest w innych miejscowościach.. A co do ostatniego postu odpowiem w taki przewrotny sposób A jak Radny z Twojej miejscowości się zachowuje, czyż nie w taki sposób jaki mi zarzucasz? Druga sprawa jeśli chcesz Mnie oceniać z Mojej działalności zapraszam na posiedzenia Rady Gminy, myślę że jestem daleki od działania na rzecz tylko jednej miejscowości a to że piszę o tym chodniku to jest na rzecz dobra ogółu społeczności miejscowości Sabaudia , Majdanek i po części Wieprzowego Jeziora. A jeśli masz jakieś pytania to napisz, na dole masz maila i gg. Pozdrawiam z całym szacunkiem.
Na górę

Postautor: Gość » 15 mar 2007, o 10:16

Doskonale znam sprawę dróg na ,,Lipce". Myslę, że ponad 80 % mieszkańców ma sprawy już uregulowane. Są jeszcze drobne sprawy do załatwienia. Myślę, że mieszka tam dużo ludzi w starszym wieku i to jest jedną z przyczyn tej sytuacji, bo wiekszość z nich to trzeba dowieźć samochodem do urzędów by pozałatwiali sprawy. Jak dowozić było w zimie kiedy nie było przejazdu. ale pomimo tego zdecydowana wiekszośc już ma załatwione sprawy a inni czekają na swoją kolejke do notariuszao bedzie ok.
Pisząc na forum nie mam zamiaru Pana rozliczać z zaangażowania w pracach jako radnego, jedynie odnioslem sie do stwierdzeń pańskiej wypowiedzi.
Jeszcze jedno. Kultury nigdy za wiele. Wypowiadam się do Pana przez Pan. Nie zauważam tego z pańskiej strony. Pozdrawiam.
Na górę

Postautor: sf » 15 mar 2007, o 14:03

Myślę, że nie chodzi tutaj o licytowanie się, co jest ważniejsze, czy droga w Lipce, czy chodnik na Sabaudi czy też chodnik na ul.Klonowej na Majdanie G. Dla mieszkańca każdej z tych miejscowości są ważne właśnie te, które dotyczą ich bezpośrednio.
Gdyby dokładnie przyjrzec się to okazałoby się, że w każdej miejscowości naszej gminy są potrzebne natychmiastowe inwestycje. Teraz tylko potrzebna jest mądrość naszych władz, żeby pozyskały jak najwięcej kasy z UE na te inwestycje. Wówczas wszyscy będziemy zadowoleni.
Na górę

Postautor: Gość » 15 mar 2007, o 20:56

Anonymous pisze:Doskonale znam sprawę dróg na ,,Lipce". Myslę, że ponad 80 % mieszkańców ma sprawy już uregulowane. Są jeszcze drobne sprawy do załatwienia. Myślę, że mieszka tam dużo ludzi w starszym wieku i to jest jedną z przyczyn tej sytuacji, bo wiekszość z nich to trzeba dowieźć samochodem do urzędów by pozałatwiali sprawy. Jak dowozić było w zimie kiedy nie było przejazdu. ale pomimo tego zdecydowana wiekszośc już ma załatwione sprawy a inni czekają na swoją kolejke do notariuszao bedzie ok.
Pisząc na forum nie mam zamiaru Pana rozliczać z zaangażowania w pracach jako radnego, jedynie odnioslem sie do stwierdzeń pańskiej wypowiedzi.
Jeszcze jedno. Kultury nigdy za wiele. Wypowiadam się do Pana przez Pan. Nie zauważam tego z pańskiej strony. Pozdrawiam.


Człowieku czyś ty po raz pierwszy siadł do "jenterneta". Kim jesteś, że żądasz by zwracać sie (nie wypowiadać - trochę kultury słowa nie zaszkodzi) do ciebie per Pan - może jeszce jaśnie pan. Przedstaw się to może coś z tego będzie
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”