SLD

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Garfie » 25 mar 2007, o 10:16

to Ty se jaja robisz komuchem mnie nazywajac.
Ale jak juz mowilem Prawicowcy wszystkich co nie mysla jak oni wyzywają od komuchow itp. bo inaczej nie umieją.
Na górę

Postautor: Ferdek » 25 mar 2007, o 13:57

Podobne mam zdanie . Członkowie i fani PIS-u nie przebierają w środkach- wszystkich tych,którzy mają odmienne zdanie wyzywają od komuchów, komunistów,itp. Zapominają przy tym z kim ich władze polityczne tworzą koalicję rządową , by rządzić . Macie sklerozę ?
Na górę

Postautor: kOvAl » 25 mar 2007, o 14:30

Cytat z Basha, IMO bardzo dobrze ilustrujacy kierunek polityki "prawicowego" rzadu:

Kod: Zaznacz cały

<ignacy> mam pomysła
<rudy> Yakiego?
<ignacy> wybierzmy Kaczyńskich na drugą kadencję
<rudy> Nie-eeeeeeeeeeeee!
<ignacy> słuchaj, w tym jest plan...
<ignacy> jak porządzą jeszcze trochę
<ignacy> to w drodze demokratycznego referendum na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii będziemy mogli przyłączyć te państwa do Polski ^^
Na górę

Postautor: uff » 25 mar 2007, o 16:29

Chłopcy, nie obrażajcie się, po prostu mieliście złe wzorce i złych idoli, a teraz jest wam się wstyd do tego przyznać, a może już nie możecie. Jednakże prawda jest tylko jedna, a ta czerwona już dawno się skompromitowała i nadal, nawet dzisiaj, kompromituje. Odpuśćcie sobie to odżegnywanie od komuchów, bo niestety wasza postawa o takich inklinacjach świadczy i na nic puste deklaracje. I przestańcie kłapać po próżnicy, wszak aspirujecie do inteligencji, a to też wypada potwierdzić postawą, chociażby na tym forum.
Ciekawe co jeszcze odszczekniecie?
Na górę

Postautor: Garfie » 25 mar 2007, o 17:46

no fakt lewica sie skompromitowala, a teraz kompromituje się prawica.
Na górę

Postautor: Ktoś » 25 mar 2007, o 23:24

gościu pisze:
Ktoś pisze:
anonim pisze:to kto mi w końcu wyjaśni skąd SLD-owski kandydat skomuszałej niwy miał tak ogromną kasę


Wiadomo ukradł, albo dostał od żydów, masonów lub cyklistów, a zapomniałem dodać może od komunistów.


wiesz, wbrew ironii twoich słów to może być prawda a zwłaszcza o tych żydach i komunistach :!: :!: :!:



Od razu napisze, nie jestem związany z żadną partią lokalną, czy ogólno narodową.

Nie wiem skąd masz takie info, że kandydat Niwy na burmistrza (tak to zrozumiałem) ma cokolwiek wspólnego z SLD. Nie ma to potwierdzenia w rzeczywistości.
Na górę

Postautor: urwis » 26 mar 2007, o 18:27

Ktoś pisze:
gościu pisze:
Ktoś pisze:
anonim pisze:to kto mi w końcu wyjaśni skąd SLD-owski kandydat skomuszałej niwy miał tak ogromną kasę


Wiadomo ukradł, albo dostał od żydów, masonów lub cyklistów, a zapomniałem dodać może od komunistów.


wiesz, wbrew ironii twoich słów to może być prawda a zwłaszcza o tych żydach i komunistach :!: :!: :!:



Od razu napisze, nie jestem związany z żadną partią lokalną, czy ogólno narodową.

Nie wiem skąd masz takie info, że kandydat Niwy na burmistrza (tak to zrozumiałem) ma cokolwiek wspólnego z SLD. Nie ma to potwierdzenia w rzeczywistości.

coś podobnego jaka krótka pamięć a pan Lesio Kleszczyński to niby skąd się wziął jak nie z SLD i kto mu robił kampanię w II turze jak nie NiwA, cha cha cha
Na górę

Postautor: Ferdek » 27 mar 2007, o 00:34

Ciekawe sugestie , ha,ha , śmiać się z takich dywagacji chce. Mało się znasz na polityce człowieku . Dlaczego niby NIWA miała by popierać PIS, czy też SLD. Przemawiała tylko tu raczej chłodna kalkulacja . I jak widać raczej słuszna . Bo takiego kandydata PIS-u nie wszyscy muszą popierać, a czas raczej okaże że za 3,5 roku będzie kolejny, nowy burmistrz . A dlaczego ?
Proponuję wrócić do wywiadu obecnego burmistrza w prasie lokalnej tuż po wyborach i jego wypowiedzi odnośnie działań na rzecz miasta . Jedna akcja "wsparcia mieszkańców w sprzątaniu chodników i posesji " to jak na taki upływ czasu niewiele . Budżet miasta jest uchwalany dosłownie prawie w ostatnim terminie/ sesja 29 marca- termin ostateczny ustawowy - 31 marca / .Natomiast jak nigdy dotąd się nie zdarzało radni PIS-u nabrali szybkiego przyśpieszenia i po krótkim okresie swojej pracy podjęli próbę podniesienia sobie diet. Na to pieniądze miały się znaleźć , mimo narzekań że z inwestycjami skromnie ,bo pieniędzy w budżecie mało ,a środki unijne dostępne będą dopiero w przyszłym roku . A jak debatowano nad wydatkami w komisjach - to można co nieco się zorientować z relacji radnych NIW-y. Innych szerszych realacji bądź informacji niestety brak . I co się zmieniło ? Tylko pora roku , mamy wiosnę 2007r. !
Na górę

Postautor: urwis » 27 mar 2007, o 17:21

nie męcz się Ferdek, sam nie wierzysz w to co piszesz i robisz to dla zasady: nie bo nie; gdyby to pan Lesio rządził już byś się rozpływał ile to pięknych imprez narciarskich zorganizował podczas tej krótkiej zimy ale niestety nie możesz inaczej, jak większość bystrze spostrzegasz że jest źle coraz gorzej i wogóle do d...
a w kraju nie ma wzrostu gospodarczego jest totalna zapaść coraz więcej bezrobotnych przemysł upada słońce gaśnie itd. tylko tych SB-ków ci żal bo chcą im zabrać za ciężką fizyczną w końcu pracę "rzetelnie wypracowane", z pewnością w pocie czoła, emeryturki.
Ferdek, nie baw się tak brzydko.
Na górę

Postautor: Garfie » 27 mar 2007, o 22:15

a niech odbieraja emerytury wysokie (moze wtedy inny beda mieli ciut wyzsze).

Ale i niech tak pensje poselskie o polowe odetna i inne niepotrzebne przywileje im zabiorą. Mnie to juz osobiscie wkurza, że kto jest w Polsce u władzy (tu już mówie niezależnie od opcji politycznej, zeby sie ktos nie przyczepił) to się chce tylko nachapać przez kadencje i tyle.

Kiedyś słyszałem taka wypowiedź, że gdyby kadencja rządu trwała 8 lat, to moze by było tak, że po 4 latach rzad by sie juz tyle nachapał, że może w końcu zaczał by coś konkretnego robić.
Na górę

Postautor: Ferdek » 27 mar 2007, o 23:02

Te dywagacje Urwisa strasznie mnie rozśmieszyły. Usiłuje sprowokować, a przy tym błysnąć wiedzą ,tyle że na poziomie małolata ze szkoły podstawowej.
Czy dobrym burmistrzem byłby Pan L. Kleszczyński to trudno powiedzieć , ale wydaje mi się,że na pewno lepszym od P. Koprowskiego, który był burmistrzem przez dwie kadencje ,ale sprawy inwestycyjne prowadził ten pierwszy. I faktem jest że byli przez dwie kadencje burmistrzami. Co do imprez sportowych to były one organizowane przez wszystkich burmistrzów, a za Burmistrza Koprowskiego było ich faktycznie może i za dużo jak na potrzeby młodzieży i mieszkańców , ale oceny w tym temacie są różne , bo w mieście jest trochę zaintersowanych jazdą na nartach . To widać przecież po ilości uczestników w tych imprezach. Nie wszyscy lubią narty,ale to nie znaczy że jak ktoś ich nie lubi to i imprez żadnych takich ma nie być .
Co do sytuacji gospodarczej to tu w Tomaszowie leżącym na peryferiach RP nie wszystko widać, ale wyniki gospodarcze w kraju są niezłe i jest to odczuwalne . Przede wszystkim po stale zwiększającej się ilości samochodów, wzroście cen mieszkań, działek budowlanych , trudnościach w zakupach niektórych rodzajów materiałów budowlanych , spadku cen komputerów i wielu innych rzeczy które są już bardziej dostępne dla wielu ludzi .
Widać wyraźnie też, że w budownictwie coś drgnęło, tyle że w idywidualnym i developerskim . Ale to nie jest wcale zasługą obecnej ekipy burmistrzów w Tomaszowie, czy też władz najwyższego szczebla w W-wie. Bo z obiecanych 3 mln mieszkań rządowych to narazie mamy "domki z kart ",a kredyty mieszkaniowe z ulgami dostało w całej RP 400 rodzin , bo inni nie mają szans na nie ze względu na postawione "księżycowe " warunki . To ,że tyle ludzi wyjeżdża za granicę to dzieje się nie tylko w Tomaszowie, ale i w całym kraju. I wyjeżdżają ludzie nie tylko do "czarnej roboty " ale i świetni fachowcy - architekci, inżynierowie budowlańcy, lekarze,rzemieślnicy ,itp., bo tam świetnie płacą , wielokrotnie lepiej jak w naszym kraju.I nikomu takich wyjazdów nie można zabronić . Co do zabierania byłym funkcjonariuszom SB emerytur to nie jestem tu wcale tego przciwnikiem, ale nie tylko im - także prokuratorom i sędziom z tego okresu, którzy byli dyspozycyjni i naruszali prawo.Także tym, którzy swego czasu "załatwili sobie" takie emerytury i renty poprzez ich ponowne zbadanie na komisjach lekarskich i rzetelną weryfikację .Mamy najwięcej w całej UE rencistów . Problem w tym,czy taka ustawa zostanie opracowana i czy będzie zgodna z konstytucją . Bo jakość obecnie tworzonego w pośpiechu prawa jest tragiczna .I na koniec proponuje Urwisie zanim o kimś coś napiszesz,wpierw przeczytaj trochę postów ze zrozumieniem. Bo czytać umiesz, gorzej z tym ostatnim .
Na górę

Postautor: urwis » 28 mar 2007, o 17:34

A ja się cieszę Ferdek, że podjąłeś chociaż próbę wytłumaczenia się, odnoszę wrażenie, że przed tobą jest jeszcze szansa na normalność, to mnie cieszy. Natomiast co do mieszkań to rozumiem, że się zupełnie przypadkowo pomyliłeś w nazwiskach osób odpowiedzialnych za istniejący stan rzeczy, chociaż niezbyt do siebie podobnych zarówno w brzmieniu jak i ksywach. Bardzo dobrze pamiętam hasło wyborcze przed pierwszą kadencją tow. Kwaśniewskiego, że to właśnie za jego kadencji wszystkie młode małżeństwa w jakiś cudowny sposób wejdą w posiadanie własnego M. Dodam i to wcale nie na marginesie, że aktualnie obserwujemy właśnie bum mieszkaniowy, a tylu kredytów na ten cel nie udzielono nigdy za innych władców Najjaśniejszej. Popraw się więc i w tym elemencie, a czuję że mamy szansę się rozumieć, może nawet zaprzyjaźnić. Nie będę się odnosić do twoich dywagacji na temat prawa, czy opinii o moim rozumieniu twoich tekstów, ponieważ tu akurat widzę duże braki u ciebie, ale nie jest to zakres w którym nie możemy dojść do zbliżenia stanowisk. Mimo wszystko zaczynam z pewną sympatią patrzeć na ciebie. Mam nadzieję, że tego nie zepsujesz i nie walniesz czegoś głupiego. Pozdro.
Na górę

Postautor: uff » 31 mar 2007, o 18:23

I co Garfi, czekamy na spełnienie twojego postulatu, ciekawe czy kolesie z SLD ale niestety i inni "prawicowi" np. z PO zgodzą się na pozbawienie swojej koleżanki immunitetu poselskiego za to, że brała w łapę. I kto tu się chce nachapać?! A może zastanowimy się na forum, kto był łapownikiem u nas w Tomaszowie, albo jeszcze nim jest. Przynajmniej pisząc o takich gnidach nie będziemy się spierać o ich przynależność partyjną.
Na górę

Postautor: Ferdek » 31 mar 2007, o 18:40

Pewne rzeczy dzieją się niezależnie od stanu realizacji głoszonych haseł i obiecanek w okresie kampanii . Prezydenci RP niewiele mogą zrobić ,bo za gospodarkę , nowe inwestycje , walkę z bezrobociem i za wiele innych spraw odpowiada premier ze swoim rządem . To,że trwa od pewnego czasu hossa na mieszkania zaistniało na wskutek korzystnych kredytów udzielanych przez banki /w większości prywatne / szczególnie we frankach szwajcarskich i podjętych prób rywalizacji w tym zakresie przez banki krajowe. To rozpoczęło się już ponad 3 lata temu, a w ubiegłym roku już nastąpiły niestety ograniczenia które wprowadził nadzór bankowy , bo krajowym bankom coraz więcej uciekało zysków w tym segmencie kredytów . Na wskutek stabilnosci naszej waluty kredyty we frankach były i są znacznie korzystniejsze w spłacie z racji niższych odsetek . Nie zawdzięczamy tego PIS-owi ,a ich hasło budowy 3 mln mieszkań nie żadnych szans realizacji z racji postawionych licznych warunków / limitu ceny 1 m2, wielkości mieszkania, itp. /. Zostaną tylko w pamięci wielu wyborców kolejne szumne hasła bez pokrycia . [/url]
Na górę

Postautor: uff » 31 mar 2007, o 20:19

Ferdek, zmieniłeś temat, który chciałem zainicjować, gdyż uważam że jest ważny i na czasie, zastanawiam się dlaczego, czyżbyś miał wiedzę o łapówach tomaszowskich byłych a może i obecnych dygnitarzy i boisz się ujawnienia? po drugie czytaj samego siebie, dlatego że w jednej wypowiedzi stwierdzasz fakt, by w następnej mu zaprzeczyć.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”