Tomaszów a przyszłość

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: mirosław drzewosz » 1 kwie 2007, o 23:09

"hotel" - mimo różnych opinii i starań - skutek "posiadania władzy przeze mnie" opłakany. W 2007 nic się nie zmieni!!! A przyszłość Tomaszowa? jakie to ma być miasto za 20 - 30 lat? turystyczne, przemysłowe, handlowe, baza NATO a może /wg. mnie najbardziej/ miasto aktywnego wypoczynku i kultury na bazie licznych interdyscyplinarnych organizacji kulturalnych i sportowych??? pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2007, o 23:16

a o co Ci chodzi konkretnie ??
Na górę

Postautor: Garfie » 2 kwie 2007, o 08:18

narazie Tomaszow to baza wypadowa na Ukraine, i odskocznia od wielkomiejskiego halasu. A w przyszlosci hmm kto wie...
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2007, o 08:30

Trzeba sobie otwarcie powiedziec i głosnO
Tomaszów to zadna atrakcja turystyczna
i niech nikt ciemnoty nie wciska,nawet wybudowanie starych - nowych hal niczego nie zmieni.
Obwodnica która wkoncu powstanie moze uratuje nasze ulice i kamienice ale zdecydowanie wpłynie na handel i usługi w miescie. Popatrzcie na Piaski .Teraz o zmierzchu prawie zanika tam zycie.
Co do tych kawiarenek ,pubów,galerii to tez cielkawe podejscie jest.
Skoro TDK ma takie problemy z przyciagnieciem ludzi na jakakolwiek imprezę.U nas nie ma takiej tradycji A tych obecnie działajacych chyba wystarczy.Jestesmy biednym kresowym miasteczkiem gdzie nikt z powaznym kapitałem nie wejdzie.Mierzyc trzeba siły na zamiary a nie odwrotnie.
Moze faktycznie zainwestowalibysmy w Utrwalaniem PRLowskiego wizerunku miasteczka.moze w HANDLOWCU zróbmy barierki i panie ubrane w szare fartuch niech sprzedaja na kartki albo na zapisy.Reanimujmy saturatory z woda sodową i wate cukrową.Budki z piwem i lodami.Wskrzesmy bar mleczny ,ubierajmy sie w ubrania z tamtej epoki.
Tak naprawde wszysto co zrobiono w Tomaszowie dla ludzi to w epoce socjalizmu .
Oprócz oczyszczalni oczywiscie.

miasto ma wyglad jaki ma i nijak sie beda komponowac Hale pośród Gomółkowsko -gierkowskich bloków.
Mysle ze Lubycza ma najwieksze szanse na rozwój tylko trzeba miec odpowiednie władze ,tylko czy ktos taki tam sie juz narodził

Ciekawea tez jest sytuacja prawna gruntów miejskich ,bo podobno Żydzi a własciwie potomkowie włascicieli chca odzyskiwac swoje majatki.Udaje sie im odzyskiwac dawne Boznice i nie tylko .
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2007, o 08:36

miastem studenckim tez nie bedzie :(
Na górę

Postautor: 1 z dwudziestu » 2 kwie 2007, o 11:23

z tego co słyszałem jest opracowana kiedyś tam STRATEGIA ROZWOJU i ... w decyzjach rady i planach nic o tym nie słychać!!! Nowa rada, burmistrz to nowe pomysły a pieniądze na taką startegię wydano niemałe. z opinii powyżej jakoś brakuje rozsądnej propozycji. pozdro
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2007, o 16:17

startegię opracowano by była wymogiem, ale w sumie na tym koniec. poszla do szuflady jak wiersz poety amatora
Na górę

Postautor: Ferdek » 2 kwie 2007, o 21:52

To, że miasto miało opracowaną strategię rozwoju to było pewne, tyle,że burmistrzowie skrywają takie opracowania,bo po co wyborcy mają mieć dostęp do zamierzeń wieloletnich których z uporem i konsekwentnie nie zamierzają realizować . A szczególnie jak nastaje nowy burmistrz to wydaje sie,że zrobi szybciej i więcej. A później juz po roku okazuje się że to była wizja i ... klops. Na wielu witrynach innych miast widziałem takie opracowania, no ale nasze władze są bardziej wstydliwe, wolą je chować do przysłowiowego lamusa by wyborcy nie poznali tych zamierzeń. A może radni,którzy tu bywają zrobią rozeznanie w tym temacie i po zapoznaniu się z tą tajemniczą materią planistyczną przybliżą ją lokalnym internautom. Z góry dzięki !
Na górę

Postautor: Gość » 3 kwie 2007, o 08:28

A może radni,którzy tu bywają zrobią rozeznanie w tym temacie i po zapoznaniu się z tą tajemniczą materią planistyczną przybliżą ją lokalnym internautom. Z góry dzięki ![/quote]

już, któryś z radnych coś wspominał o takim dokumencie. ciekawe czy możliwe jest dotarcie do niego. też jestem zainteresowany. elo
Na górę

Postautor: Garfie » 3 kwie 2007, o 08:46

miloby bylo wiedziec jak Tomaszow ma sie zamiar rozwijac.
Na górę

Postautor: uff » 3 kwie 2007, o 18:25

Z tego co wiem, to strategia dla miasta rzeczywiście jest już sprzed co najmniej jednej, a może i dwóch kadencji, więc nie sądzę by przystawała do dzisiejszej rzeczywistości. Możemy więc śmiało puścić wodze fantazjom, ale tym do realnego zrealizowania i nagłośnić przynajmniej kilka najważniejszych rozwiązań niezbędnych dla miasta na dziś, a także na jutro. To co już okrzyczane i chyba pewne do wdrożenia pomińmy, czyli np. basen, obwodnicę itp., a spróbujmy wskazać nowe potrzeby i zalobbować je, chociażby ścieżki rowerowe, trasy spacerowe po mieście, monitoring który gdzieś przepadł w budżecie itd.. Wiem, że to ważne, ponieważ jestem przekonany, iż o ile nasze władze mogą nie zabierać tu głosu, o tyle nie sądzę, by nie śledziły naszych tekstów. Apeluję jednakże o stosowny umiar w zgryźliwościach, niestety mam tu na myśli Ferdeka, który mi totalnie podpadł. Ale idą święta i każde stworzenie, o ile jest rzeczywiście Boże, ma szansę poprawy. Więc hulaj dusza i piszmy czego byśmy w mieście jeszcze chcieli dla jego rozwoju.
Na górę

Postautor: Gość » 4 kwie 2007, o 08:46

mialem kiedys ksero tej strategii ,byla mi potrzeban do napisania pewnej pracy na studiach. jak znajde to wrzuce
Na górę

Postautor: Gość » 4 kwie 2007, o 14:06

Anonymous pisze:mialem kiedys ksero tej strategii ,byla mi potrzeban do napisania pewnej pracy na studiach. jak znajde to wrzuce


bardzo bym prosił. zobaczymy co sie realizuje a co stanelo na dobre.. hej
Na górę

Postautor: 1 z dwudziestu » 6 kwie 2007, o 22:28

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:mialem kiedys ksero tej strategii ,byla mi potrzeban do napisania pewnej pracy na studiach. jak znajde to wrzuce


też jestem zainteresowany takim dokumentem!!! ciekawe kiedy zatwierdzono go do realizcji /?/ i czy dalej obowiązuje/???/ o cenie takiego opracowania nie wspominając... hej
Na górę



Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”