Gmina Rachanie

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: bbh » 15 cze 2021, o 14:37

A jak potoczy się temat kanalizacji wsi Michalów?

Z tego co można wyszukać w internecie, inwestycja została oszacowana wstępnie na 7,500,000 zł. Z tego 5 milionów miało pochodzić z dofinansowania rządowego (na tyle złożono wniosek.) Tymczasem przyznano 1 milion. Na stronie gminy wzmianka jest tylko o milionie "od rządu Pana Premiera M. Morawieckiego" (Och, ach! Co to za wspaniały rząd!) Ale o tym, że to zaledwie milion z oczekiwanych pięciu, a potrzebnych prawie ośmiu - już cisza. Zatem co dalej z tym poważnym przedsięwzięciem?

Opis projektu:
Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Michalów i Rachanie. Inwestycja obejmowała będzie przygotowanie dokumentacji planistycznej i technicznej obejmującej ok.9 km sieci głównej i przykanalików z odprowadzeniem ścieków do istniejącej oczyszczalni ścieków. W większej części sieć główna w technologii grawitacyjnej z jedną lub dwiema przepompowniami ścieków.

Pełna lista dofinansowań w Lubelskiem:
https://www.lublin.uw.gov.pl/sites/default/files/Lubelskie.pdf


A swoją drogą warto by uruchomić bardziej tęgie głowy i skoordynować tenże projekt budowy sieci kanalizacyjnej, której magistrala zapewne będzie przebiegała wzdłuż istniejącej drogi, z zaplanowanym generalnym remontem drogi nr 3508L wiodocęj przez Michalów na Siemnice. Żeby za 5 lat nie okazało się, że oto właśnie wyremontowana droga z chodnikami stanie się areną prac ziemnych nad położeniem kanalizy, ha ha!
Na górę

Postautor: Mario98t » 22 cze 2021, o 17:11

Czy to prawda, że nasz ksiądz sprzedał starą organistówkę?
Na górę

Postautor: Wesoly » 24 cze 2021, o 08:07

Najlepiej jak zapytasz księdza.
Na górę

Postautor: Sponsor » 1 lip 2021, o 19:46

W gminie nic się nie zmienia , od lat to samo , dookoła na każdym stołku, analfabeta wtórny. Tak jak było za poprzednich rządzących, tak i teraz , szastanie publicznymi pieniędzmi na lewo i prawo , bez żadnego nadzoru . Pracownicy gminy , chodzą jak smród po kalesonach , do pobliskiego sklepu , jeden przez drugiego . Po ciasteczka , po wodę po cukiereczki , a pan wójt i jego współpracownicy w ogóle się tym nie przejmują . Natomiast my jako mieszkańcy za to wszystko płacimy , żeby nieroby mogły się nażreć i napić za pieniądze podatników . Sprawa nadaję się do gazety , aa przed wyborami zawsze płacz , że gmina biedna , w kasie pustka , nie ma na inwestycje. Jak od 30 lat żrą i chleją za nasze , to co się dziwić ważne że właściciel sklepu wystawia wysokie faktury .
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2021, o 06:32

W gminie nic się nie zmienia , od lat to samo , dookoła na każdym stołku, analfabeta wtórny. Tak jak było za poprzednich rządzących, tak i teraz , szastanie publicznymi pieniędzmi na lewo i prawo , bez żadnego nadzoru . Pracownicy gminy , chodzą jak smród po kalesonach , do pobliskiego sklepu , jeden przez drugiego . Po ciasteczka , po wodę po cukiereczki , a pan wójt i jego współpracownicy w ogóle się tym nie przejmują . Natomiast my jako mieszkańcy za to wszystko płacimy , żeby nieroby mogły się nażreć i napić za pieniądze podatników . Sprawa nadaję się do gazety , aa przed wyborami zawsze płacz , że gmina biedna , w kasie pustka , nie ma na inwestycje. Jak od 30 lat żrą i chleją za nasze , to co się dziwić ważne że właściciel sklepu wystawia wysokie faktury .

Może zaczniesz się leczyć na nogi, bo na głowę już za późno.
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2021, o 08:59

W gminie nic się nie zmienia , od lat to samo , dookoła na każdym stołku, analfabeta wtórny. Tak jak było za poprzednich rządzących, tak i teraz , szastanie publicznymi pieniędzmi na lewo i prawo , bez żadnego nadzoru . Pracownicy gminy , chodzą jak smród po kalesonach , do pobliskiego sklepu , jeden przez drugiego . Po ciasteczka , po wodę po cukiereczki , a pan wójt i jego współpracownicy w ogóle się tym nie przejmują . Natomiast my jako mieszkańcy za to wszystko płacimy , żeby nieroby mogły się nażreć i napić za pieniądze podatników . Sprawa nadaję się do gazety , aa przed wyborami zawsze płacz , że gmina biedna , w kasie pustka , nie ma na inwestycje. Jak od 30 lat żrą i chleją za nasze , to co się dziwić ważne że właściciel sklepu wystawia wysokie faktury .
JAK tak jest b. zle to wszystko zaorać i budować od nowa i bedzie lepiej....
Na górę

Postautor: Sponsor » 2 lip 2021, o 19:11

Wasze komentarze pokazują poziom waszej inteligencji. Mam prośbę , możecie żreć za swoje i wszyscy radni bezradni co się pchali żeby radzić bezradnie w czynie społecznym. Dostają diety i jeszcze żrą w czasie "pandemii" na koszt podatnika , o tej ekipie co się chowa całymi dniami w byłym SKR juz nie wspomnę .
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2021, o 21:09

Wasze komentarze pokazują poziom waszej inteligencji. Mam prośbę , możecie żreć za swoje i wszyscy radni bezradni co się pchali żeby radzić bezradnie w czynie społecznym. Dostają diety i jeszcze żrą w czasie "pandemii" na koszt podatnika , o tej ekipie co się chowa całymi dniami w byłym SKR juz nie wspomnę .
Twoje komentarze pokazują, że ten iloraz inteligencji masz jedno cyfrowy. Żal zwieracze ściska bo nikt na ciebie nie głosował. Hahahahaha hahahahaha hahahahaha hahahahaha
Na górę

Postautor: Sponsor » 3 lip 2021, o 12:58

Oj ludzie trzymajcie mnie , bo pęknę ze śmiechu. Rozumiem, że pisze to pracownik gminy , lub jakiś radny bezradny. Pragnę oświadczyć , że nie wszyscy żyją od wyborów do wyborów i nie przeżywają , czy zostaną na stołkach , żeby się nażreć za czyjeś. Jeśli chodzi o iloraz inteligencji , to wytłumaczcie mi jak to jest , że wszyscy na posadach tacy wykształceni i elokwętni , a w gminie tyle długu . Bo I DONT K...WA CARE to po angielsku tylko nie tłumaczcie , że to poprzednicy uczynili , bo wy nic innego też nie robicie . W ogóle jest jakiś pracownik w gminie , który potrafi się płynnie komunikować w jakimś obcym języku hahaha bałwany .
Na górę

Postautor: ramiesz » 4 lip 2021, o 07:12

No zawsze sobie potarzam unikaj ludzi negatywnych, ignoruj. No ale poczytałam te komentarze, obrażające, obrzydliwe, krytykujące, czepiające się wszystkiego i ludzi i sklepu i wyglądu. Straszne to jest, ale nie to mnie zmartwiło bo ni jak nie pasuje do rzeczywistości. Ni jak nie przekłada się na codzienne życie tutaj u nas. Same kłamliwe pomówienia, a jeżeli ktoś nie dostrzega zmian to bardzo mu współczuję. I jedno tylko mogę powiedzieć „Sponsorze” zasponsoruj sobie jakiegoś dobrego lekarza, psychologa. I absolutnie nie chce nikogo obrażać w przeciwieństwie do ciebie. Jednak odniesieniu do takiej osobowości i tu chyba się nie pomylę dyssocjalnej warto zastosować również określenia: antyspołeczne i antysocjalne „zaburzenia osobowości”. Ale w przypadku głupka sytuacja wygląda inaczej: głupek popełnia największy grzech , czyli odrzuca coś, o czym nie ma pojęcia, a sądzi, że je ma. Głupek przekonuje siebie i innych, że wie najlepiej, kiedy to nie przedkłada się na rzeczywistoś. Zaślepiony pychą, nie chce się przyznać do słabości przed sobą samym, przez co nie może niczego zmienić, tkwiąc w aktualnym stanie. I nie myśl sobie „sponsorze” że popisując się znajomością j. obcego coś zyskasz – ciebie trzeba ignorować- ta po prostu po ludzku i tyle. jestem rdzennym mieszkańcem R. I ty doskonale wiesz i ja doskonale wiem jak prosto możemy się dowiedzieć kim jesteś „sponsorze” i ty możesz się dowiedzieć kim jestem ja. Nie obrażaj kobiet, nie obrażaj ludzi, nie obrażaj sklepu za oszczerstwa ponosi się karę.. Wiem tylko jedno, ze kto czyta twoje wpisy, komentarze, ignoruje to bo tak naprawdę trzeba współczuć ludziom antyspołecznym. Nie widzisz zmian to twój problem.










Oj ludzie trzymajcie mnie , bo pęknę ze śmiechu. Rozumiem, że pisze to pracownik gminy , lub jakiś radny bezradny. Pragnę oświadczyć , że nie wszyscy żyją od wyborów do wyborów i nie przeżywają , czy zostaną na stołkach , żeby się nażreć za czyjeś. Jeśli chodzi o iloraz inteligencji , to wytłumaczcie mi jak to jest , że wszyscy na posadach tacy wykształceni i elokwętni , a w gminie tyle długu . Bo I DONT K...WA CARE to po angielsku tylko nie tłumaczcie , że to poprzednicy uczynili , bo wy nic innego też nie robicie . W ogóle jest jakiś pracownik w gminie , który potrafi się płynnie komunikować w jakimś obcym języku hahaha bałwany .
Na górę

Postautor: Sponsor » 4 lip 2021, o 13:45

Dziękuję za teleporadę , chociaż nie masz w tym zakresie, żadnej , ale to żadnej wiedzy. Szkoda , że tego nie dostrzegasz jak to wygląda , bo ludzie to widzą na codzień. Czym innym jest czuć się urażonym, z powodu , że ktoś napisze prawdę czym innym obrażać wyssanymi z palca diagnozami zdrowotnymi . Ubolewam nad tym , że jak tylko pojawi się krytyczna opinia na tym forum , odrazu tacy forumowicze są zastraszani groźbami karalnymi . Najlepiej niech moderator zamknie to forum bo i tak nie potraficie wyciągnąć żadnych wniosków z tego co przeczytacie .
Na górę

Postautor: Gość » 4 lip 2021, o 16:26

Dziękuję za teleporadę , chociaż nie masz w tym zakresie, żadnej , ale to żadnej wiedzy. Szkoda , że tego nie dostrzegasz jak to wygląda , bo ludzie to widzą na codzień. Czym innym jest czuć się urażonym, z powodu , że ktoś napisze prawdę czym innym obrażać wyssanymi z palca diagnozami zdrowotnymi . Ubolewam nad tym , że jak tylko pojawi się krytyczna opinia na tym forum , odrazu tacy forumowicze są zastraszani groźbami karalnymi . Najlepiej niech moderator zamknie to forum bo i tak nie potraficie wyciągnąć żadnych wniosków z tego co przeczytacie .

A może to nie to, że ludzie nie potrafią wyciągać wniosków z tego co ty napiszesz. Raczej bym była skłonna twierdzić iż nie umiesz z sensem pisać.
Na górę

Postautor: ramiesz » 5 lip 2021, o 06:13

Oczywiście nie jestem lekarzem "sponsorze" ale każdy myślący człowiek to zauważy, , każdy widzi to do czego ma prawo i co chce widzieć. Ty jednak potrafisz tylko obrażać, wypisywać wyssane z palca kłamliwe słowa. uważam, ze obrany twój cel na tym forum do tego służy. Napisz prawdę, bo mam wrażenie również, ze twoim jakby zadaniem jest zaglądanie wszędzie obserwowanie, co kto, z kim, gdzie, kiedy, co. Może to również jakiś zawód?????? NIE OBRAŻAJ - NIE POMAWIAJ a pisz sobie co chcesz. Wystawiasz sobie cenzurkę.



A może to nie to, że ludzie nie potrafią wyciągać wniosków z tego co ty napiszesz. Raczej bym była skłonna twierdzić iż nie umiesz z sensem pisać.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lip 2021, o 06:45

Oczywiście nie jestem lekarzem "sponsorze" ale każdy myślący człowiek to zauważy, , każdy widzi to do czego ma prawo i co chce widzieć. Ty jednak potrafisz tylko obrażać, wypisywać wyssane z palca kłamliwe słowa. uważam, ze obrany twój cel na tym forum do tego służy. Napisz prawdę, bo mam wrażenie również, ze twoim jakby zadaniem jest zaglądanie wszędzie obserwowanie, co kto, z kim, gdzie, kiedy, co. Może to również jakiś zawód?????? NIE OBRAŻAJ - NIE POMAWIAJ a pisz sobie co chcesz. Wystawiasz sobie cenzurkę.
Znowu zapomniałeś zdefekować francowaty, gów..o cię w du.. ie gniecie i dlatego pierdzisz niczym nie popartym pustosłowiem. Wypróżnij się i nie zapomnij podetrzeć tak, jak ostatnio zapomniałeś.
Na górę

Postautor: Sponsor » 6 lip 2021, o 07:27

Oczywiście nie jestem lekarzem "sponsorze" ale każdy myślący człowiek to zauważy, , każdy widzi to do czego ma prawo i co chce widzieć. Ty jednak potrafisz tylko obrażać, wypisywać wyssane z palca kłamliwe słowa. uważam, ze obrany twój cel na tym forum do tego służy. Napisz prawdę, bo mam wrażenie również, ze twoim jakby zadaniem jest zaglądanie wszędzie obserwowanie, co kto, z kim, gdzie, kiedy, co. Może to również jakiś zawód?????? NIE OBRAŻAJ - NIE POMAWIAJ a pisz sobie co chcesz. Wystawiasz sobie cenzurkę.
Wyzywasz mnie od głupków i hamów , a sam wypowiadasz się w tematach na które posiadasz zerową wiedzę i sam się do tego przyznajesz . Kto tutaj jest głupkiem?? To co napisałem to prawda ludzie to widzą i o tym mówią. Mówisz nie obserwuj nie interesuj się, skoro jesteś jak to napisałeś , rdzennym mieszkańcem tej gminy , to tym bardziej powinieneś się interesować co robi władza. Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz , bo wpisu dotyczącego, czyjegokolwiek wyglądu z mojej strony nie było. Za kilka dni będzie impreza organizowana przez władze , jest tam przewidziana taka konkurencja - rzut podkową . Proponuję potrenować jest jeszcze trochę czasu i wystartować.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”