Ludzie noście maseczki

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Bokserka » 23 cze 2020, o 21:08

Przyzwolenie chodzenia do kościoła, komunie które muszą być już??????
Na górę

Postautor: Gość » 23 cze 2020, o 21:46

"Początek"
........................
Mam nowy huk i dźwięk
I ludzi nowych mam
Nich straszy nowy duch
Już nikt nie będzie spał
Nowego słońca blask wypali nam chodniki…


Czy to takie miłe?
pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 23 cze 2020, o 22:24

MacGyver pisze:
> Krótka piłka, ja podchodzę do pani sprzedawczyni i pytam czy sama zwróci
> uwage klientom czy mam zadzwonić na policje. czy ktoś wierzy w maseczki cz
> nie gów..o mnie obchodzi, jak mają być to niech są. Teorie do wyżalania że
> nie,na FB alb innym forum.
Dzwoń sobie gdzie chcesz policja to może sobie fotkę pyknąć hahahahahahah
Na górę

Postautor: MacGyver » 24 cze 2020, o 06:08

Przyzwolenie chodzenia do kościoła, komunie które muszą być już??????
K..a ale macie problemy z tym kościołem, nie idz i już. Do kościoła to nie, ale galeria czy inna mrówka bez maseczki to jest ok. Tam wam zabronić chodzić to łamanie wolności, nie...?
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2020, o 12:06

Wieść niesie że po marketach policja łapie ludzi i wlepia mandaty za brak maseczki,czy to prawda?Jeżeli tak to jak to jest z kościołami?Z całym szacunkiem do religii i wierzących ale skoro łapiemy po marketach to i łapmy po kościołach.Czy policja myśli że tylko w markecie można się zarazić a w kościele już nie?Co z księdzem odprawiającym mszę bez maski i ministrantami?Powinni obstawić wyjścia z kościołów i po zakończonej mszy wlepiać mandaty skoro już karać to wszystkich jednakowo!A jak nie karać to też i w marketach!
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2020, o 12:19

Maski i ciapy.
Na górę

Postautor: j23 » 24 cze 2020, o 16:47

Dzisiaj (środa 24 czerwca) na terenie województwa lubelskiego ujawniono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, z kwarantanny granicznej,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łęczyńskiego, z kwarantanny granicznej,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu hrubieszowskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania.
W województwie podkarpackim 12 aktywnych przypadków. Epidemia na naszym terenie się rozwija, a ludzie zachowują się jakby już było po epidemii.
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2020, o 17:37

Przerażajace co piszesz ale poniższe tez jest smutne

Opublikowano w dniu: 5 lipca 2019
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie opublikował raport roczny podsumowujący występowanie gruźlicy w 2018 roku. Dane przedstawione w biuletynie oparte są na oficjalnych danych z nadzoru epidemiologicznego rejestrowanych w Krajowym Rejestrze Zachorowań na Gruźlicę prowadzonym przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Od kilkudziesięciu lat sukcesywnie spada liczba zachorowań na gruźlicę. W 2018 roku w Polsce zarejestrowano 5487 zachorowań na gruźlicę, czyli 300 przypadków gruźlicy mniej niż w roku poprzednim i 2749 przypadków mniej w porównaniu z rokiem 2009. Zapadalność na gruźlicę wszystkich postaci w 2018 roku wynosiła 14,3 i była mniejsza o 5,31% w porównaniu z rokiem 2017 oraz o 33,8% w porównaniu z rokiem 2009, w którym wynosiła 21,6.

Najczęstszą postacią gruźlicy była gruźlica płuc. W 2018 roku zarejestrowano 5 224 przypadki gruźlicy płuc, tj. 95,2% wszystkich zachorowań. Zachorowania na gruźlicę pozapłucną (243 przypadki) stanowili 4,4% ogółu chorych zarejestrowanych w 2018 roku. Najczęstszą postacią gruźlicy pozapłucnej było gruźlicze zapalenie opłucnej (89 zachorowań), gruźlica obwodowych węzłów chłonnych (36 zachorowań), gruźlica kości i stawów (32 zachorowania), gruźlica narządów moczowo płciowych (32 zachorowań), gruźlicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu (11 zachorowań). W 2018 roku zarejestrowano 2 zachorowania na gruźlicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu u dzieci do 14 lat.

Najwięcej zachorowań odnotowano u osób w wieku od 45 do 64 lat (45,5%). Zachorowania na gruźlicę dzieci do 14 lat stanowiły 1,2% ogółu zachorowań. U dzieci wykryto 35 przypadków gruźlicy płuc i 17 przypadki gruźlicy pozapłucnej. Najczęstszą postacią gruźlicy pozapłucnej u dzieci była gruźlica węzłów chłonnych klatki piersiowej. Podobnie jak w latach poprzednich na gruźlicę częściej chorowali mężczyźni – 71,1% ogółu zachorowań. Więcej zachorowań na gruźlicę odnotowano w miastach (3 439) niż na wsi (2 048).

Przypadki gruźlicy u cudzoziemców stanowiły 1,8% wszystkich zachorowań.

Źródło:

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w Biuletynie „Gruźlica i choroby układu oddechowego w Polsce w 2018 roku. Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc”.
Na górę

Postautor: Gość » 25 cze 2020, o 08:30

Księża powinni wykazać się mądrością. O ile w nowym kościele jakieś zasady są przestrzegane, to w starym kompletne lelum polelum. Ludzie bez maseczek, księża spowiadają bez maseczek, co z tego że tam jest jakiś kawałek folii. Ksiądz powinien powiedzieć, w kościele tylko w miseczkach, kto nie ma, proszę na zewnątrz. Komunia tylko do ręki. Taki czas, że nie wolno dotykać iluś tam ust. Co z tego że 20 osoba z kolei wystawi rękę? Na mszach w Tv z innych kościółów ksiądz mówi na środku, komunia do ręki, po bokach do ust. To olewanie wszystkiego u nas, jest lekceważeniem wiernych. Potem będzie tłumaczenie, ja nie wiedziałem....
Na górę

Postautor: Gość » 25 cze 2020, o 09:49

Nieprawdopodobne:)
wiara czyni cuda.Ilu katolików leży w szpitalu?
Na górę

Postautor: anna j » 25 cze 2020, o 10:44

Po pierwsze: przed bakteriami i wirusami chronią TYLKO maseczki profesjonalne , z odpowiednimi filtrami i noszone przez odpowiedni czas. Maseczka bawełniana czy chirurgiczna noszona przez kilka godzin PRZED NICZYM NIE CHRONI a nawet szkodzi bo jest doskonałym miejscem (ciepło i wilgotno) do rozmnażania się bakterii.
Po drugie: nie każdy może nosić maseczkę ze względu na stan zdrowia, nie tylko astmatycy ale każdy kto ma jakiekolwiek problemy z układem oddechowym czy z sercem. Takim osobom zasłanianie ust może bardziej ZASZKODZIĆ niż pomóc. Dlaczego takie osoby mają tłumaczyć się ze swojego stanu zdrowia przed byle kim?
Po trzecie: koronawirus to nie jest "morowe powietrze" , żeby się tym zarazić trzeba przebywać z kimś twarzą w twarz co najmniej kilkanaście minut. Zarażenie się w sklepie czy na ulicy jest bardzo mało prawdopodobne.
Po czwarte: zastanówcie się skąd pochodzi koronawirus i kto produkuje najwięcej maseczek, fartuchów, sprzętu ochronnego itp. czyli najwięcej zarabia na tej epidemii?
Ludzie myślcie a nie przyjmujecie bezkrytycznie to co mówią w tv! Dlaczego politycy nie noszą maseczek pozując do zdjęć, dlaczego podają rękę wszystkim dookoła? Dlaczego na spotkaniach wyborczych (wszystkich kandydatów) w tłumie ludzi, maseczki ma tylko kilka osób i jakoś tam nikt mandatów nie daje?
Na górę

Postautor: Gość » 25 cze 2020, o 11:16

https://www.powiat-tomaszowski.com.pl/a ... -sanepidu/

Czy to znaczy że ktoś tutejszy tam był i miał kontakta i co z tego wyniknie w nastëpstwie takiego kontaktu jak nie bardzo wiadomo kto z kim i gdzie , no trzeba mieć nadzieję na osobiste nieskrępowane zgłoszenie kontaktowej osoby
Na górę

Postautor: Jeremiah » 25 cze 2020, o 13:07

MacGyver pisze:
> Krótka piłka, ja podchodzę do pani sprzedawczyni i pytam czy sama zwróci
> uwage klientom czy mam zadzwonić na policje. czy ktoś wierzy w maseczki cz
> nie gów..o mnie obchodzi, jak mają być to niech są. Teorie do wyżalania że
> nie,na FB alb innym forum.
Dzwoń sobie gdzie chcesz policja to może sobie fotkę pyknąć hahahahahahah
To try forumowy? :lol:

Policja może też kierować wnioski o ukaranie grzywną do sądu lub zawiadamiać Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który nałoży karę administracyjną.

Za niezasłanianie nosa i ust lub inne naruszenia reżimu antywirusowego grozi:

do 500 zł mandatu, a przy zbiegu wykroczeń do 1.000 zł
Na górę

Postautor: Gość » 25 cze 2020, o 13:18

uzasadnione noszenie maseczki jest tylko przy zabiegu - operacji w zamkniętym bloku operacyjnym.

w pozostałych miejscach to śmiechu warte i robienie ludzi w balona przez rząd, bo ta sama osoba wchodzi do sklepu w masce, wychodzi z niego ściąga maskę i chucha tym samy powietrzem co w masce na innych bez maski.. :D gdzie sens gdzie logika... kiepski pomysł rządu co by nie PISać innych słów na ten temat.. kto się ma czymś zarazić to się i tak zarazi.

Swoją drogą ciekawe ile osób systematycznie i regularnie zmienia/pierze swoje maski, podejrzewam że 1/100 o to dba reszta nie chce by na nich krzywo patrzono.. :D i chodzi w brudnych maskach z zarazkami.

w mojej opinii
Na górę

Postautor: Gość » 25 cze 2020, o 16:25

A co na to nasi lekarze?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”