Śmieci

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 9 mar 2021, o 15:28

kamil_s pisze:
> Gość pisze:
> > A nie można tego zmienić?
>
> zmienić to może należałoby radnych z burmistrzem, bo dla nich to nie problem płacić
> około 150 zł za śmieci przy ich zarobkach co sobie popodnosili diety
> teraz albo się nie będziesz mył mieszkając we trójkę i każdy zużyje 3m3 x 3 = 9 m3 =
> 90 zł za śmieci (obecnie 27x3 = 81) albo będziesz normalnie korzystał i wyjdzie
> średnio 7-8m3 x 3 = 24m3 = 240 zł za śmieci
> i wszystko dlatego, bo urządowi się nie chce wyłapać osób nie płacących za śmieci
> (cwaniaków) więc trzeba dowalić tym co płacą (frajerom) jeszcze więcej za cwaniaków

Ale 4-5 m na osobę jest zupełnie normalne. I każdy o tym wie. Więc próbuje się to wykorzystać udając, że jest 3 m. Po co? Żeby wydoić mieszkańców. Zobaczymy, ale jak przyjdzie im do głowy orżnąć ludzi na kasę, to ludziom przyjdzie do głowy pokazać im czerwoną kartkę w wyborach.
Na górę

Postautor: Gość » 9 mar 2021, o 18:58

Gość pisze:
> kamil_s pisze:
> > Gość pisze:
> > > A nie można tego zmienić?
> >
> > zmienić to może należałoby radnych z burmistrzem, bo dla nich to nie problem
> płacić
> > około 150 zł za śmieci przy ich zarobkach co sobie popodnosili diety
> > teraz albo się nie będziesz mył mieszkając we trójkę i każdy zużyje 3m3 x 3 = 9
> m3 =
> > 90 zł za śmieci (obecnie 27x3 = 81) albo będziesz normalnie korzystał i wyjdzie
> > średnio 7-8m3 x 3 = 24m3 = 240 zł za śmieci
> > i wszystko dlatego, bo urządowi się nie chce wyłapać osób nie płacących za
> śmieci
> > (cwaniaków) więc trzeba dowalić tym co płacą (frajerom) jeszcze więcej za
> cwaniaków
>
> Ale 4-5 m na osobę jest zupełnie normalne. I każdy o tym wie. Więc próbuje się to
> wykorzystać udając, że jest 3 m. Po co? Żeby wydoić mieszkańców. Zobaczymy, ale jak
> przyjdzie im do głowy orżnąć ludzi na kasę, to ludziom przyjdzie do głowy pokazać im
> czerwoną kartkę w wyborach.


Wywożę ścieki z szmb i nie zauważyłem żebym tyle ich wywoził co podajecie w swoich wyliczeniach, nie wszyscy mają kanalizację. Ktoś kłamie.
Na górę

Postautor: Gość » 9 mar 2021, o 19:03

Gość pisze:

> Wywożę ścieki z szmb i nie zauważyłem żebym tyle ich wywoził co podajecie w swoich
> wyliczeniach, nie wszyscy mają kanalizację. Ktoś kłamie.

Mam zrobić skan faktury z PGKiM? Ty zawodowo wywozisz? A te szamba uszczelnione są jak należy?:)
Na górę

Postautor: Gość » 9 mar 2021, o 19:20

Gość pisze:
> Gość pisze:
>
> > Wywożę ścieki z szmb i nie zauważyłem żebym tyle ich wywoził co podajecie w
> swoich
> > wyliczeniach, nie wszyscy mają kanalizację. Ktoś kłamie.
>
> Mam zrobić skan faktury z PGKiM? Ty zawodowo wywozisz? A te szamba uszczelnione są
> jak należy?:)


tak, zrób, a dla ciekawości są to stare szamba, które już dawno się zamuliły i nie przepuszczają ścieków do ziemi
Na górę

Postautor: Gość » 9 mar 2021, o 19:44

Kiedyś tu można było wkleić foto. Zresztą co mam udowadniać, że średnio na 2 dwie osoby zużywamy 8m3 wody? Wiem bo za tyle płacę. Co z tymi szambami nie wiem. Same brudasy je mają?
Na górę

Postautor: Gość » 9 mar 2021, o 19:52

Gość pisze:
> Kiedyś tu można było wkleić foto. Zresztą co mam udowadniać, że średnio na
> 2 dwie osoby zużywamy 8m3 wody? Wiem bo za tyle płacę. Co z tymi szambami
> nie wiem. Same brudasy je mają?
My zużywamy prawie 5 na osobę, żyjemy normalnie, jak wszyscy. A higiena jest ważna.
Na górę

Postautor: Gość » 12 mar 2021, o 18:22

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Kiedyś tu można było wkleić foto. Zresztą co mam udowadniać, że średnio na
> > 2 dwie osoby zużywamy 8m3 wody? Wiem bo za tyle płacę. Co z tymi szambami
> > nie wiem. Same brudasy je mają?
> My zużywamy prawie 5 na osobę, żyjemy normalnie, jak wszyscy. A higiena jest ważna.


Swoją drogą ciekawe jakim cudem ludzie zużywają mniej wody. Kąpią się w tej samej wodzie w wannie? Spłukują sedes po paru razach użytkowania.
Na górę

Postautor: suchar » 8 kwie 2021, o 08:17

zamość już płaci
https://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/nawet-200-zlotych-miesiecznie-za-smieci-takie-rachunki-dostali-w-zamosciu-po-zmianach,n,1000286920.html

w tej cenie co mam zamiar płacić to chyba za zmieszane wszystkie i odbiorem na telefon, bo chyba prywatna firma mniej by brała z ucałowaniem ręki a tutaj będą łupić jak leci.
Na górę

Postautor: Gość » 8 kwie 2021, o 08:37

suchar pisze:
> zamość już płaci
>
> https://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/nawet-200-zlotych-miesiecznie-za-smieci-takie-rachunki-dostali-w-zamosciu-po-zmianach,n,1000286920.html
>
> w tej cenie co mam zamiar płacić to chyba za zmieszane wszystkie i odbiorem
> na telefon, bo chyba prywatna firma mniej by brała z ucałowaniem ręki a
> tutaj będą łupić jak leci.

200 złotych miesięcznie za śmieci? Rachunki trzy razy wyższe niż poprzednio? Tak płacą teraz mieszkańcy Zamościa, którzy w tym roku stawki mają zależne od zużycia wody. Ratunkiem dla niektórych są studnie głębinowe, które przed laty zbudowali przy domach.

a tam maja chyba 7 zł za m3 u nas proponowali 10 zł
Na górę

Postautor: Gość » 9 kwie 2021, o 08:04

suchar pisze:
> zamość już płaci
>
> https://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/nawet-200-zlotych-miesiecznie-za-smieci-takie-rachunki-dostali-w-zamosciu-po-zmianach,n,1000286920.html
>
> w tej cenie co mam zamiar płacić to chyba za zmieszane wszystkie i odbiorem
> na telefon, bo chyba prywatna firma mniej by brała z ucałowaniem ręki a
> tutaj będą łupić jak leci.


Tam jest mową tez o domach wielorodzinnych w których nie ma zainstalowanych podliczników. Czyli na wodę "ogrodową" . Co 5 lat potrzebna homologacja czyli praktycznie wymiana licznika. Trzeba o tym pamiętać bo 1 lipca się zbliża
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 10 kwie 2021, o 20:16

W Polsce za wodę płacimy więcej niż mieszkańcy większości krajów w Europie. Jednak ma być jeszcze drożej.

Portal Money.pl alarmuje, że średnia cena wody w Polsce może wzrosnąć nawet o 20 proc.

To o tyle szokujące, że już teraz Polacy za wodę płacą więcej, niż mieszkańcy większości krajów w Europie w stosunku do dochodu rozporządzalnego (w Polsce wynosi 2,1 proc.).
Na górę

Postautor: Gość » 10 kwie 2021, o 21:11

> W Polsce za wodę płacimy więcej niż mieszkańcy większości krajów w Europie.
> Jednak ma być jeszcze drożej.
>
> Portal Money.pl alarmuje, że średnia cena wody w Polsce może wzrosnąć nawet
> o 20 proc.
>
> To o tyle szokujące, że już teraz Polacy za wodę płacą więcej, niż
> mieszkańcy większości krajów w Europie w stosunku do dochodu
> rozporządzalnego (w Polsce wynosi 2,1 proc.).
no i gdzie się nie odwróci to po d...
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2021, o 06:29

Gość pisze:
> > W Polsce za wodę płacimy więcej niż mieszkańcy większości krajów w Europie.
> > Jednak ma być jeszcze drożej.
> >
> > Portal Money.pl alarmuje, że średnia cena wody w Polsce może wzrosnąć nawet
> > o 20 proc.
> >
> > To o tyle szokujące, że już teraz Polacy za wodę płacą więcej, niż
> > mieszkańcy większości krajów w Europie w stosunku do dochodu
> > rozporządzalnego (w Polsce wynosi 2,1 proc.).
> no i gdzie się nie odwróci to po d...

A mniej wody w UE zuzywają tylko Rumuni
Na górę

Postautor: Gość » 14 kwie 2021, o 12:50

https://biznes.interia.pl/finanse/news-mieszkancy-placa-za-smieci-wiecej-niz-wynika-z-licznika,nId,5166710
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 15 kwie 2021, o 00:02

https://biznes.interia.pl/finanse/news-mieszkancy-placa-za-smieci-wiecej-niz-wynika-z-licznika,nId,5166710
liczniki w mieszkaniach nie sumują sie na licznik głowny
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”