Łuk Triumfalny w Tomaszowie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 14 gru 2021, o 12:37

Wyjaśnij znaczenie słowa lewak? :) Tylko uważaj co piszesz, żeby się nie okazało, że jesteś z pisu i masz podobne poglądy :)))
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2021, o 14:28

Tu się nie ma co zastanawiać nad definicjami, myślenie też mi się zmieniło, popieram ich w 120 %.
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2021, o 15:12

Tyle kasy...heh.
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2021, o 18:20

Gość pisze:
> Od przechodzenia pod łukiem zmienia się myślenie. Ja po kilku razach
> przestałem skręcać w lewo, jak jeżdżę samochodem.

Tym samochodem forumowy który tankujesz na Orlenie? Ale jak ciągle skręcasz tylko w prawo to wrócisz w to samo miejsce
Na górę

Postautor: Gość » 14 gru 2021, o 19:42

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Od przechodzenia pod łukiem zmienia się myślenie. Ja po kilku razach
> > przestałem skręcać w lewo, jak jeżdżę samochodem.
>
> Tym samochodem forumowy który tankujesz na Orlenie? Ale jak ciągle skręcasz tylko w
> prawo to wrócisz w to samo miejsce

Niestety, choroba forumowego też jest ciągle w tym samym miejscu.
Na górę

Postautor: Gość » 15 gru 2021, o 10:00

Mówcie, co chcecie, ale cudnad się wydarzył i nie trafiło na forumowego. Bo to nie ja.
Na górę

Postautor: Gość » 17 gru 2021, o 07:27

Jak się Wam podobają komentarze z profilu FB Starostwa?
Na górę

Postautor: Gość » 18 gru 2021, o 17:48

Wklejcie komenty, bo nie chce sie z propaganda sukcesu dzielnego Jarosława spotkac, a pewnie bedzie
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2021, o 10:16

Przestańcie. To jest łuk na miarę naszych możliwości. I na wiosnę będzie wyglądał dokładnie jak w 1921.
Na górę

Postautor: Gość » 20 gru 2021, o 16:43

I to jest bardzo dobra koncepcja ...
Na górę

Postautor: Gość » 2 sty 2022, o 16:46

A jak jest nauka zdalna to można pod łukiem przechodzić wirtualnie?
Na górę

Postautor: Gość » 3 sty 2022, o 09:10

Niestety, jak ktoś ma link do kamery, to wklejcie.
Na górę

Postautor: Gość » 4 sty 2022, o 16:44

Prawda że zamykają obwodnicę bo ma przyjechać minister i jeszcze raz ją otworzyć 😉
Na górę

Postautor: Gość » 4 sty 2022, o 20:03

Skąd takie informacje?
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2022, o 04:54

No tośmy się doczekali, to będziemy mieli! To będzie miś, pardon, łuk, na miarę naszych możliwości, ten łuk „będzie budował naszą polską tożsamość i będzie przyczyniał się do tego, że będziemy trwać, że nie roztopimy się w jakiejś ogólnonarodowej, ogólnoetnicznej magmie europejskiej” - dodał wicepremier Sasin.

No, robi chłop, co może, ale widać niewiele może. W kwestii formalnej, setną rocznicę Bitwy Warszawskiej obchodziliśmy w ubiegłym roku. W 1921r. opadł już pył bitewny (od października 1920 obowiązywało zawieszenie broni), a sam marszałek Józef Piłsudski paradował na ziemi tomaszowskiej z ułanami i artylerią konną już po podpisaniu Traktatu Ryskiego. Zamierzony łuk triumfalny, który ma przypominać „o dokonaniach naszych przodków, o naszej wielkiej polskiej historii”, to po prawdzie betonowy łuczek, o wysokości sześciu metrów, z płaskorzeźbami z brązu i inskrypcją oraz datami:
„Cud nad Wisłą”, 1920 i 2020.

Ponad sto lat walczą już historycy z tym określeniem, które deprecjonuje zarówno genialną taktykę wojskową jak i determinację walczących Polaków w obronie niepodległości kraju, dopiero co przywróconego na mapie po 123 latach zaborów.

https://wpolityce.pl/polityka/544080-polski-nie-stac-na-godne-upamietnienie-bitwy-warszawskiej
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”