Obwodnica

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 19:46

Jajco pisze:
> No i co tam sie dzieje?! Wylany asfalt, robót żadnych na nitce nie ma,
> nawet żaden robol się tam nie kręci a mimo to jechać nie można?! Na wybory
> czekają czy co do ajuhc <-?!

Ty najpierw zatankuj hulajnogę na Orlenie. Przecież ty jesteś z Tomaszowa. Po jakiego chja tobie obwodnica
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 21:10

Umarłe miasto lubelszczyzny obwodnica go west
xaxaxaxax
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 21:21

Co się dziwić, ta władza jak zwykle coś sp...ła.
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 22:14

Gość pisze:
> Co się dziwić, ta władza jak zwykle coś sp...ła.

A ty mieszkając w Tomaszowie musisz korzystać z obwodnicy. Naprawdę taki dziwny jesteś?
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2021, o 07:45

Gość pisze:
> Umarłe miasto lubelszczyzny obwodnica go west
> xaxaxaxax

Stracą dwie stacje benzynowe i tyle. Kto się tutaj zatrzymywał na flaki jak w Piaskach
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2021, o 07:57

Otwarcie 11 listopada razem z łukiem 🤣😂
Na górę

Postautor: jJajco » 15 paź 2021, o 13:54

Gość pisze:
> Jajco pisze:
> > No i co tam sie dzieje?! Wylany asfalt, robót żadnych na nitce nie ma,
> > nawet żaden robol się tam nie kręci a mimo to jechać nie można?! Na wybory
> > czekają czy co do ajuhc <-?!
>
> Ty najpierw zatankuj hulajnogę na Orlenie. Przecież ty jesteś z Tomaszowa. Po jakiego
> chja tobie obwodnica

No a widać, że Tobie mózg nie potrzebny bo nie używasz, oddaj...
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2021, o 13:56

jJajco pisze:
> Gość pisze:
> > Jajco pisze:
> > > No i co tam sie dzieje?! Wylany asfalt, robót żadnych na nitce nie ma,
> > > nawet żaden robol się tam nie kręci a mimo to jechać nie można?! Na wybory
> > > czekają czy co do ajuhc <-?!
> >
> > Ty najpierw zatankuj hulajnogę na Orlenie. Przecież ty jesteś z Tomaszowa. Po
> jakiego
> > chja tobie obwodnica
>
> No a widać, że Tobie mózg nie potrzebny bo nie używasz, oddaj...

Akurat ty o mózgu piszesz? Może potrzebujesz bo w ogóle nie masz?
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2021, o 13:16

Dalej czekamy na obwodnicę 🤣😂🤣😂
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2021, o 17:59

Gość pisze:
> Dalej czekamy na obwodnicę 🤣😂🤣😂
I poczekacie do wiosny
A swoją drogą jaki ten powiat nieudolny, jeżdżąc po Polsce można zobaczyć ile drug się buduje, remontuje. Nawet sąsiedni powiat lubaczowski cały w remontach. A u nas władza organizuje dożynki, szczepi nas, koła gospodyń ugaszcza. A czas leci, Sasin cały Chełm remontuje a Zieliński z KGW zdjęcie pstryka.
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2021, o 19:05

No podobno otwarcie w listopadzie. Tego co jest. Nieprawda?
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2021, o 15:47

Pewnie 11
Na górę

Postautor: Gość » 20 paź 2021, o 10:04

https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszow-lubelski/kiedy-otwarcie-obwodnicy-tomaszowa-lubelskiego,n,1000297313.html

I fajny cytat
" Już liczymy dni do otwarcia obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Nowa droga rozwiąże problemy komunikacyjne i korki w naszym mieście. Już liczymy dni do puszczenia ruchu. Myślę, że samochody pojadą po nowej drodze przed 1 listopada – mówi Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego."

Pewnie Pan burmistrz tego nie przeczyta, ale panie burmistrzu, korki i problemy nie znikną, one się jedynie przeniosą się z Lwowskiej na Łaszczowiecką. I jest spora szansa, że będą równie uciążliwe jak obecne Lwowskiej. A może jest na to jakiś plan, tylko ja niestety nigdzie nie znalazłem takiej informacji. A jeśli ktoś ma, to mógłby się podzielić.
Na górę

Postautor: omnom » 20 paź 2021, o 11:22

Gość pisze:
>
> https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszow-lubelski/kiedy-otwarcie-obwodnicy-tomaszowa-lubelskiego,n,1000297313.html
>
> I fajny cytat
> " Już liczymy dni do otwarcia obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Nowa
> droga rozwiąże problemy komunikacyjne i korki w naszym mieście. Już liczymy
> dni do puszczenia ruchu. Myślę, że samochody pojadą po nowej drodze przed 1
> listopada – mówi Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego."
>
> Pewnie Pan burmistrz tego nie przeczyta, ale panie burmistrzu, korki i
> problemy nie znikną, one się jedynie przeniosą się z Lwowskiej na
> Łaszczowiecką. I jest spora szansa, że będą równie uciążliwe jak obecne
> Lwowskiej. A może jest na to jakiś plan, tylko ja niestety nigdzie nie
> znalazłem takiej informacji. A jeśli ktoś ma, to mógłby się podzielić.

Ta bo tranzyt będzie zjeżdzał specjalnie z obwodnicy żeby przejechać przez lwowska :D
Na górę

Postautor: Gość » 20 paź 2021, o 13:33

omnom pisze:
> Gość pisze:
> >
> >
> https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszow-lubelski/kiedy-otwarcie-obwodnicy-tomaszowa-lubelskiego,n,1000297313.html
> >
> > I fajny cytat
> > " Już liczymy dni do otwarcia obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Nowa
> > droga rozwiąże problemy komunikacyjne i korki w naszym mieście. Już liczymy
> > dni do puszczenia ruchu. Myślę, że samochody pojadą po nowej drodze przed 1
> > listopada – mówi Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego."
> >
> > Pewnie Pan burmistrz tego nie przeczyta, ale panie burmistrzu, korki i
> > problemy nie znikną, one się jedynie przeniosą się z Lwowskiej na
> > Łaszczowiecką. I jest spora szansa, że będą równie uciążliwe jak obecne
> > Lwowskiej. A może jest na to jakiś plan, tylko ja niestety nigdzie nie
> > znalazłem takiej informacji. A jeśli ktoś ma, to mógłby się podzielić.
>
> Ta bo tranzyt będzie zjeżdzał specjalnie z obwodnicy żeby przejechać przez lwowska :D

Następny, któremu się ubzdurało że obecną DK17 jeździ tylko tranzyt i jak będzie obwodnica, to ruch w Tomaszowie praktycznie zaniknie.
Mam tu dla Ciebie złą wiadomość, nie zaniknie co więcej będzie nadal na całkiem dużym poziomie.
GDDkiA ma trochę automatycznych stacji pomiaru ruchu, raporty można znaleźć w internecie. U nas interesującymi mogą być pomiary ze stacji w Hrebennem i w Łabunie Reforma (dokładnie to na serpentynach stoi). I tak dla Łabuń średniodobowe natężenie ruchu w 2020 to 6156 pojazdów (razem dla w obie strony), z czego tylko 8,81% to samochody ciężarowe z przyczepami lub naczepami. Dla Hrebennego raport mówi o 862 pojazdach.
Wniosek z tego jest taki że około 5tys, samochodów na odcinku Łabunie Reforma <-> Hrebenne to ruch lokalny a nie tranzyt.
Odejmijmy od tego tych co nie wjadą do Tomaszowa bo mieszkają np w Tarnawatce i załóżmy że jest ich 1000. Wiec zostało 4000, czyli mamy mniej więcej 2000 pojazdów, które wjeżdżają i 2000 które wyjeżdżają (rozkład ruchu dla obu kierunków w Łabuniach ~50%). I o tyle mniej więcej zwiększy się ruch na Łaszczowieckiej. Za to na Lwowskiej może być o te 1000 samochodów mniej niż jest obecnie, teraz zakładając że połowa z tych 4000 omija Lwowska (optymistyczne założenie), to teraz mamy tam jakieś 3000 pojazdów, a po otwarciu obwodnicy nadal pozostanie te 2000, czyli będzie spadek maksymalnie o 1/3.
Podsumowując według można przyjąć założenie że po otwarciu obwodnicy, na Lwowskiej będzie -~1000 i na Łaszczowieckeij +~4000 (no może 3500).
Oczywiście jest tu sporo przybliżeń i założeń, ale skala powinna być zachowana, a być może za kilka dni będziemy mogli to zobaczyć w praktyce.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”