Jednak trochę wstyd...

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 19 wrz 2021, o 23:34

"Wiadomość tą potwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. - W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci"

Niektórzy z nas pamiętają exodus Polaków na zachód.

Te szybko powiększające się masy próbowano stłoczyć w obozach dla uchodźców w Kapui i Latinie, ale nie były one w stanie ich pomieścić. W tej sytuacji podjęto decyzję o rozlokowaniu Polaków w ośrodkach obrony cywilnej i Włoskiego Czerwonego Krzyża, które jednak nie dysponowały odpowiednią infrastrukturą. Latem 1987 r. media szokowały informacjami o zachowaniach przybyszów z Polski. Pisano o nieprzestrzeganiu higieny w miejscach ich pobytu, przestępstwach, prostytucji oraz alkoholizmie i łamaniu przepisów porządkowych. Znaczna część Polaków występowała co prawda o azyl, ale w oczekiwaniu na jego przyznanie „opanowywała” ulice Rzymu w charakterze czyścicieli szyb samochodów. Szokiem dla rzymian była grupa ok. 300 Polaków, którzy rozbili obozowiska w centrum miasta, w parkach otaczających Villa Borghese oraz siedzibę prezydenta na Kwirynale. W tych reprezentacyjnych miejscach przygotowywali sobie posiłki i prali odzież – wszystko na oczach przechodniów.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/niechciani-emigranci-znad-wisly/
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2021, o 23:39

Polacy zbierają się pod obozem w Traiskirchen, czekając na rejestrację jako uchodźcy. Codziennie 150 Polaków dociera do Austrii, pierwszej stacji w drodze na Zachód. Obóz jest przepełniony - tak 27 czerwca 1981 r. alarmowała agencja AP.

W 1982 roku o azyl w ośrodku dla uchodźców w Traiskirchen, wystąpiło 30 tys. Polaków. Nigdy wcześniej i ni-gdy później w tym kraju nie było tak
dużej fali migracji z Polski.

https://www.polska1918-89.pl/pdf/przystanek-traiskirchen,6435.pdf
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”