Lidl w Tomaszowie.

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 lis 2021, o 22:39

Gość pisze:
> Oj te "małe sklepy". Gdy nie było jeszcze Biedronki w Tomaszowie
> w małym sklepiku osiedlowym facet się wkrwiał, że ludzie jadą do
> Cieszanowa. Okazało się , że on tam kupował do swojego sklepiku. Nikt
> "patriotycznie" nie będzie płacił drożej bo i tak jest drogo.

Oczywiście. Zwłaszcza teraz gdy taka drożyzna.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 07:18

taa...a znasz takie słowo konkurencja?
Jak myślisz,gdy zabraknie małych sklepików to duże będą takie dobrotliwie miłosierne?
Puknijcie sie w głowe ,zwłaszcza,ze one nie sa polskie.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 09:36

Sam się puknij. Niby jaką konkurencją są małe sklepiki w Tomaszowie? Zresztą te małe często działają pod szyldem np. Groszka bo wtedy kupują taniej w hurtowniach i u dostawców. Masz duży obrót możesz zejść z ceny. Mały obrót wyższa cena.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 09:44

Gość pisze:
> Sam się puknij. Niby jaką konkurencją są małe sklepiki w Tomaszowie?
> Zresztą te małe często działają pod szyldem np. Groszka bo wtedy kupują
> taniej w hurtowniach i u dostawców. Masz duży obrót możesz zejść z ceny.
> Mały obrót wyższa cena.
Nauczony doświadczeniem zakupów w małych sklepikach rodzinnych, gdzie nic nie może zmarnować, klient kupuje i często nieświeże warzywa, mięso. Dlatego kupuję w dużych, gdzie towar uzupełniany jest 2 razy na dzień.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 09:46

Gość pisze:
> Sam się puknij. Niby jaką konkurencją są małe sklepiki w Tomaszowie?
> Zresztą te małe często działają pod szyldem np. Groszka bo wtedy kupują
> taniej w hurtowniach i u dostawców. Masz duży obrót możesz zejść z ceny.
> Mały obrót wyższa cena.

Duże sieci handlowe typu lidl czy biedronka chcą zdyskwalifikować małe sklepy lub małe sieci, a wówczas będà monopolistami na rynku i narzucą swoją politykę cenową.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 09:49

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Sam się puknij. Niby jaką konkurencją są małe sklepiki w Tomaszowie?
> > Zresztą te małe często działają pod szyldem np. Groszka bo wtedy kupują
> > taniej w hurtowniach i u dostawców. Masz duży obrót możesz zejść z ceny.
> > Mały obrót wyższa cena.
>
> Duże sieci handlowe typu lidl czy biedronka chcą zdyskwalifikować małe sklepy lub
> małe sieci, a wówczas będà monopolistami na rynku i narzucą swoją politykę cenową.

One już są monopolistami. Dziwne , że nie zauważyłeś. Podaj listę "małych sklepików" w Tomaszowie. No i rusz się sprzed kompa i zobacz ilu ludzi jest w Biedronkach. Lidlu czy Marche. Kto tobie zakupy robi bo zyjesz chyba w swoim świecie
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 09:57

A konkurencji miedzy dużymi francuskimi, niemieckimi portugalskimi nie ma? Na zachodzie nie mają problemu tylko postkomunista ma w Tomaszowie.
W tych małych sklepach, to co sprzedają może żywność ekologiczną? Małe sklepy ostoją się takie, które będą same produkowały(pieczywo, wędliny i sprzedawały. Dziś są to najczęściej to sklepy tzw. alarmowe na już.
Jak nie ma konkurencji dużych koncernów widzimy na przykładzie paliwa jak lokalni prywaciarze stosują zmowę cen. To samo by było, gdyby w naszym miescie nie było Biedr, Żabek, Lidlów.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 10:00

> One już są monopolistami. Dziwne , że nie zauważyłeś. Podaj listę "małych
> sklepików" w Tomaszowie. No i rusz się sprzed kompa i zobacz ilu ludzi jest w
> Biedronkach. Lidlu czy Marche. Kto tobie zakupy robi bo zyjesz chyba w swoim świecie

Jeszcze nie są, bo mamy takie sieci handlowe jak: Lux, Gama, Żabka, Lewiatan, Groszek czy Delikatesy Premium i Centrum, oraz wiele nie zrzeszonych handlowców. Gdy te mniejsze sieci upadną wówczas duże sieci handlowe przejmą prym nad rynkiem i zniszczą Nas cenami. Dlatego ja osobiście jestem za bojkotem sklepów wielkopowierzchniowych z zagranicznym kapitałem. A w kwestii zakupów, to robię je sam, ale patrząc po twoim wpisie, to raczej ty masz problemy z samokontrolą.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 10:13

> Nauczony doświadczeniem zakupów w małych sklepikach rodzinnych, gdzie nic nie może
> zmarnować, klient kupuje i często nieświeże warzywa, mięso. Dlatego kupuję w dużych,
> gdzie towar uzupełniany jest 2 razy na dzień.

Salmonella w filecie z piersi kurczaka w Biedronce. Sieć wycofuje produkt z obrotu. Masz duże sklepy wielkopowierzchniowe. Sieć wycofuje, ale co z konsumentami którzy już kupili i zjedli ten produkt.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 11:14

Gość pisze:
> > One już są monopolistami. Dziwne , że nie zauważyłeś. Podaj listę "małych
> > sklepików" w Tomaszowie. No i rusz się sprzed kompa i zobacz ilu ludzi jest
> w
> > Biedronkach. Lidlu czy Marche. Kto tobie zakupy robi bo zyjesz chyba w swoim
> świecie
>
> Jeszcze nie są, bo mamy takie sieci handlowe jak: Lux, Gama, Żabka, Lewiatan,
> Groszek czy Delikatesy Premium i Centrum, oraz wiele nie zrzeszonych handlowców. Gdy
> te mniejsze sieci upadną wówczas duże sieci handlowe przejmą prym nad rynkiem i
> zniszczą Nas cenami. Dlatego ja osobiście jestem za bojkotem sklepów
> wielkopowierzchniowych z zagranicznym kapitałem. A w kwestii zakupów, to robię je
> sam, ale patrząc po twoim wpisie, to raczej ty masz problemy z samokontrolą.

Ty masz chyba problemy z psychiką. Najpierw piszesz o małych sklepikach a teraz o Lux,Gama czy Żabce.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 11:20

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > > One już są monopolistami. Dziwne , że nie zauważyłeś. Podaj listę
> "małych
> > > sklepików" w Tomaszowie. No i rusz się sprzed kompa i zobacz ilu ludzi
> jest
> > w
> > > Biedronkach. Lidlu czy Marche. Kto tobie zakupy robi bo zyjesz chyba w
> swoim
> > świecie
> >
> > Jeszcze nie są, bo mamy takie sieci handlowe jak: Lux, Gama, Żabka, Lewiatan,
> > Groszek czy Delikatesy Premium i Centrum, oraz wiele nie zrzeszonych handlowców.
> Gdy
> > te mniejsze sieci upadną wówczas duże sieci handlowe przejmą prym nad rynkiem i
> > zniszczą Nas cenami. Dlatego ja osobiście jestem za bojkotem sklepów
> > wielkopowierzchniowych z zagranicznym kapitałem. A w kwestii zakupów, to robię
> je
> > sam, ale patrząc po twoim wpisie, to raczej ty masz problemy z samokontrolą.
>
> Ty masz chyba problemy z psychiką. Najpierw piszesz o małych sklepikach a teraz o
> Lux,Gama czy Żabce.

Przede wszystkim piszę o bojkocie sklepów wielkopowierzchniowych z zagranicznym kapitałem.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 11:24

Ty może zacznij od władców. Kto zezwolił na 3 Biedronki w takim miasteczku?
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 11:32

Gość pisze:
> Ty może zacznij od władców. Kto zezwolił na 3 Biedronki w takim miasteczku?

A czy też nakłaniają do chodzenia do nich, każdy ma wolna wolę i rozum, który powinien używać.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 11:53

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Sam się puknij. Niby jaką konkurencją są małe sklepiki w Tomaszowie?
> > Zresztą te małe często działają pod szyldem np. Groszka bo wtedy kupują
> > taniej w hurtowniach i u dostawców. Masz duży obrót możesz zejść z ceny.
> > Mały obrót wyższa cena.
> Nauczony doświadczeniem zakupów w małych sklepikach rodzinnych, gdzie nic nie może
> zmarnować, klient kupuje i często nieświeże warzywa, mięso. Dlatego kupuję w dużych,
> gdzie towar uzupełniany jest 2 razy na dzień.

Podaj mi choc jeden sklep prywatny w ktorym sa promocje? warzywa, owoce podgniłe ale jak ktos pisze ,,nie moze sie zmarnowac",ceny wywindowane maksymalnie bo trzeba klienta ,,obgolic".Nie te czasy, ! kazdy umie liczyc i to podnoszenie cen u prywaciazy nie zawsze wynika z ogolnej podwyzki ale z mniejszej ilosci osob u nich kupujacych,wiec z braku klienta i strat winduja ceny aby zrekompensowac straty. Madry ,,prywaciarz "wie,ze jesli cos jest gdzies tansze to rozchodzi sie wsrod ludzi lotem błyskawicy,dlatego warto pomyslec !!!!!! czy dac w miare normalna cene i predzej otrzymac zysk ,czy wywindowac cene i produkt zalega na pólkach,bo klient pojdzi w inne miejsce
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 13:00

Małe sklepy i sieci polskie nas uratują.Dlatego apel do obu stron
Bądzcie rozważni i solidarni!
Razem damy radę.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”