RST ROZTOCZE i vsk co tam się dzieje?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: syrI » 18 lut 2022, o 19:56

Xd111 pisze:
PIĘKNA KRAINA
> MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA 🤣🤣
Tu bardziej pasuje określenie
- pot
- krew i
- łzy
Na górę

Postautor: Xd111 » 18 lut 2022, o 20:06

Ale to przez kochanych majstrów i pomagierow którzy myślą, że wszystko mogą. Są tez i normalni więc jednak można być człowiekiem a nie [***]. W ogóle smieszne bo to właściciel płaci za wszystko. Niektórzy zachowują się tak gdyby to było ich 🤣
Na górę

Postautor: xsadsa » 19 lut 2022, o 09:27

DLA ZOBRAZOWANIA SYTUACJI W RST:

Obecnie na jednej z hal- B35- Wśród pracowników poszukuje się kierownika zmiany ( za tego, który dostał wpier... za gębę ). Wydawało by się, że daje to możliwość sporego awansu. Nie mogą jednak nikogo znaleźć bo tu każdy wie, że na tym stanowisku będzie się osobą od " ZBIERANIA OPIERDOLU ZA WSZYSTKO"- przykład z życia: "dlaczego pies nasrał przed bramą". Przełożeni namawiają pracowników, którzy odmawiają bo wiedzą czym to pachnie. Podobnie jest z technologami. Oferty "AWANSU" są, ludzi brak, nikt świadomy na to nie pójdzie. Swierzak czasem jakiś wpadnie i zanim się zorientuje w styuacji to zdąży przywyknąć do tzw. "jebania".

TAKIE MOŻLIWOŚCI ROZWOJU OFERUJE RST.
Na górę

Postautor: xxxxxx1 » 23 mar 2022, o 22:11

jak tam co taka cisza w roztoczu? co tam sie dzieje? juz nie ma monitoringu? juz mozna pic na prasach dalej? jak to tam bylo? brygada RR
Na górę

Postautor: Rst » 19 kwie 2022, o 22:09

Witam. Jestem zainteresowany pracą w RST ROZTOCZE. Mam długoletnie doświadczenie w pracy związanej z elektroniką i automatyką. Po przeprowadzce z dużego miasta w okolice Tomaszowa szukam pracy (aktualnie pracuję zdalnie, ale wolałbym kontakt z ludźmi) i trafiłem na ostatnie ogłoszenie o pracę w tej firmie. Chciałbym aplikować na wyższe stanowisko, gdyż znam swoją wartość zawodową, umiem pracować i mam doświadczenie. Jednak po przeczytaniu opinii o tym, jak się traktuje ludzi mam wątpliwości. Proszę o pomoc i szczere wypowiedzi pracujących w tej firmie ludzi - konstruktorów, kierowników: jak wyglądają relacje z pracodawcą, jak atmosfera pracy, czy zarobki są obecnie tam niskie jezeli chodzi o stanowiska np związane z automatyką, elektryką, elektroniką, konstruowaniem? Czy można po ludzku l i zgodnie z kodeksem pracy i jak pracowałem dotychczas pracować 8 h dziennie bez jakiegoś chorego przymusu do nadgodzin pracować w tej firmie z prawem do urlopu zgodnie z kodeksem pracy? Czy jednak szukać gdzie indziej pracy? Czy mam tu szansę na rozwoj zawodowy i pracę na stałe - czyli stabilność zatrudnienia? Nie interesują mnie chamskie i niekonstruktywne opinie. Proszę tylko o szczerość i prawdę. Nie zamierzam po podjęciu ewentualnego zatrudnienia dostać zawału lub zapisać się do psychiatry na terapię. Dodam, że pracowałem dla zagranicznych firm, znam kulturę pracy i jeżeli nie ma tam człowieka od zarządzania zasobami ludzkimi na tak dużą firmę jak RST to właśnie się obawiam i zastanawiam czy warto. Proszę o pomoc i poradę.
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2022, o 08:25

Rst pisze:
> Witam. Jestem zainteresowany pracą w RST ROZTOCZE. Mam długoletnie
> doświadczenie w pracy związanej z elektroniką i automatyką. Po
> przeprowadzce z dużego miasta w okolice Tomaszowa szukam pracy (aktualnie
> pracuję zdalnie, ale wolałbym kontakt z ludźmi) i trafiłem na ostatnie
> ogłoszenie o pracę w tej firmie. Chciałbym aplikować na wyższe stanowisko,
> gdyż znam swoją wartość zawodową, umiem pracować i mam doświadczenie.
> Jednak po przeczytaniu opinii o tym, jak się traktuje ludzi mam
> wątpliwości. Proszę o pomoc i szczere wypowiedzi pracujących w tej firmie
> ludzi - konstruktorów, kierowników: jak wyglądają relacje z pracodawcą, jak
> atmosfera pracy, czy zarobki są obecnie tam niskie jezeli chodzi o
> stanowiska np związane z automatyką, elektryką, elektroniką,
> konstruowaniem? Czy można po ludzku l i zgodnie z kodeksem pracy i jak
> pracowałem dotychczas pracować 8 h dziennie bez jakiegoś chorego przymusu
> do nadgodzin pracować w tej firmie z prawem do urlopu zgodnie z kodeksem
> pracy? Czy jednak szukać gdzie indziej pracy? Czy mam tu szansę na rozwoj
> zawodowy i pracę na stałe - czyli stabilność zatrudnienia? Nie interesują
> mnie chamskie i niekonstruktywne opinie. Proszę tylko o szczerość i prawdę.
> Nie zamierzam po podjęciu ewentualnego zatrudnienia dostać zawału lub
> zapisać się do psychiatry na terapię. Dodam, że pracowałem dla
> zagranicznych firm, znam kulturę pracy i jeżeli nie ma tam człowieka od
> zarządzania zasobami ludzkimi na tak dużą firmę jak RST to właśnie się
> obawiam i zastanawiam czy warto. Proszę o pomoc i poradę.


Proponuję najlepiej spotkać się osobiście i zapytać kogoś kto tam pracuje albo pracował.
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2022, o 18:50

Gdybym znał kogoś to bym zapytał. Przecież nie pójdę do obcej firmy, nie zaczepię chodząc jako obcy po zakładzie pracy nieznajomego człowieka i nie zapytam wprost o to, co tu, bo nikt mi nie powie jaka jest prawda i czy warto próbować się zatrudnić. Stąd moje pytanie tu na forum. Jeszcze raz bardzo proszę o szczere opinie i sugestie. Nie chciałbym próbować a potem rezygnować jak małe dziecko, to nie jest profesjonalne zachowanie.
Na górę

Postautor: Nikos » 20 kwie 2022, o 18:55

Gość pisze:
> Gdybym znał kogoś to bym zapytał. Przecież nie pójdę do obcej firmy, nie
> zaczepię chodząc jako obcy po zakładzie pracy nieznajomego człowieka i nie
> zapytam wprost o to, co tu, bo nikt mi nie powie jaka jest prawda i czy
> warto próbować się zatrudnić. Stąd moje pytanie tu na forum. Jeszcze raz
> bardzo proszę o szczere opinie i sugestie. Nie chciałbym próbować a potem
> rezygnować jak małe dziecko, to nie jest profesjonalne zachowanie.


To nie jest miejsce do zbierania tego typu opinii.
Opinie najlepiej budować na podstawie własnych obserwacji.
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2022, o 20:00

Do prostej krytyki jest tu wielu, do konstruktywnej opinii, porady i kulturalnej dyskusji - nie ma nikogo.
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2022, o 23:36

Gość pisze:
> Do prostej krytyki jest tu wielu, do konstruktywnej opinii, porady i
> kulturalnej dyskusji - nie ma nikogo.


Bo moze nikt nie chce pisac jak jest.
Na górę

Postautor: Was » 15 maja 2022, o 17:32

haha ale romek was w chuja ładuje, ukrainiec na start ma więcej na umowie niż pracownicy co harują tam od 10-15 lat ale jaja
Na górę

Postautor: Gość » 15 maja 2022, o 18:01

Was pisze:
> haha ale romek was w chuja ładuje, ukrainiec na start ma więcej na umowie
> niż pracownicy co harują tam od 10-15 lat ale jaja

hahaha, ale ty wszystkich w uja ładujesz. Bo masz rentę socjalną i nie musisz harować, a rentę socjalną masz że względu na nierówność pod sufitem.
Na górę

Postautor: Slk » 15 maja 2022, o 20:54

Ukraiców też śledzi na monitoringu? Podobno ma też zamontować kamery w kiblu i mierzyć stoperem czas ile się załatwiacie
Na górę

Postautor: Was » 15 maja 2022, o 21:25

[quote=Gość]
Was pisze:
> haha ale romek was w chuja ładuje, ukrainiec na start ma więcej na umowie
> niż pracownicy co harują tam od 10-15 lat ale jaja

hahaha, ale ty wszystkich w uja ładujesz. Bo masz rentę socjalną i nie musisz harować, a rentę socjalną masz że względu na nierówność pod sufitem.
[/quote]


nie pobieram żadnej renty, pracuje normalnie i ciesze się że mam normalną pracę za którą dostaje uczciwa wypłatę a karierę w rst roztocze skończyłem juz dawno i raczej nie wrócę do tego syfu, ale byli znajomi z pracy donoszą mi co się tam odpierdala


[quote=Slk]
Ukraiców też śledzi na monitoringu? Podobno ma też zamontować kamery w kiblu i mierzyć stoperem czas ile się załatwiacie
[/quote]

Ukraińcy to podobno tam jak w raju mają, chodzą jak chcą, a na umowach to każdy już wie ile mają
PS: kamery są skierowane na drzwi toalet i wszystko widać o której ktoś wchodzi i wychodzi :D
Na górę

Postautor: TheoXiY » 27 cze 2022, o 14:18

Witam.
Pracowałem w tej firmie zaledwie kilka miesięcy i nie polecam. Wielkie NIE na pracę tam!
Otóż mam ponad 40 lat i była to moja 6 firma w karierze zawodowej która zawiera w sobie również Niemcy i Irlandię. Była to najgorsza firma w jakiej miałem nieprzyjemność pracować, ale nie pod względem wyposażenia, sprzętu i pieniędzy przeznaczanych w inwestycje bo to akurat stało na wysokim poziomie. Natomiast pod względem zarządzania jest tragedia. Nie chodzi mi tutaj o ludzi na większych i mniejszych stanowiskach bo to nie jest ich wina. RST zarządzane jest okropnie. Właściciel nie ma najmniejszego pojęcia jak rozporzadzac ludźmi oraz swoimi menagerami. Osobnik ten zatrzymał się 40 lat temu i cały czas cofa się w czasie. Rozmowa z nim przypomina rozmowę z wiecznie złym koniem, gdzie masz wrażenie że zawsze chce cie kopnąć. Obiektywne opinie ludzi tam pracujących spuszcza w kiblu. Setki kamer, bardzo samowyniosle mniemanie i nieprzyjemne traktowania wszystkich pracowników. Jest taka teoria X & Y o zarządzaniu firma. Niestety odrazu w pierwszych moich dniach właściciel i menadżerowie pokazali że są wielkim X. Nigdy przed tym ani po tym nie widziałem tak złego traktowania swoich współpracowników. Nie możesz poczuć się tam swobodnie bo cały czas kamery i inni patrzą na co robisz, gdzie idziesz, jak długo robisz kupę. Nie ma systemu motywacji, a bardziej jest tam kreowany system demotywacji. Ludzie chodzący pytać się o podwyżkę są wyrzucani z krzykiem z biura. Nie dziwi mnie już to że rst ma najmniejszą wydajność ze wszystkich firm w jakich pracowałem a była to moja największa firma pod względem ilości maszyn, ludzi i powierzchni. Ludzie nie przychodzą tam pracować tylko przetrwać 8 godzin.
Mógłbym negatywy wypisawac godzinami, ale to nie jest książka tylko opinia
Pytanie jest także o WSK, ale o tym to szkoda nawet czasu na pisanie. Ogólnie ta firma powinna umrzeć razem z komuna. Wsk w Rzeszowie prosperuje całkiem dobrze bo ma innego właściciela a to w tomaszowie to nawet nie jest dno firm, to jest jeszcze gorzej. Zarząd spółki to jakaś porażka. Komuch komucha kijem pogania. Żenada!
Podsumowując cieszę się że tam pracowałem bo teraz robiąc szkolenia mogę przytaczać zły przykład tych dwuch firemek. Za każdym razem ludzie przecierają oczy ze zdumienia.
Z tego co pamiętam to z tymi dwoma większymi firmami były powiązane jeszcze jakieś dwie inne, mniejsze które były usytuowane niedaleko. Nazwy calej nie pamiętam już niestety - coś jak "SLT lub SLC ". I to raczej tam bym się kierowal szukając pracy bo opinie wśród pracowników rst oraz innch osób były bardzo pochlebne. Obie te firmy są zarządzane przez młode, ambitne osoby które komune znają z książek a nie mają ją we krwi jak osobnicy zarządzający rst i Wsk. Z relacji ludzi wynika że panuje tak dobra atmosfera pracy oraz wynagrodzenia są na lepszym poziomie a szefowie dogadują się z pracownikami.
Niestety nie da się uratować wszystkich ale mam nadzieje ze moja opinia pomoże ci w podjęciu decyzji o tym czy kierować się do pracy do w/w zakładów.
Decyzję każdy podejmuje sam więc może też najlepiej pójść i spróbować. Ja tak zrobiłem i dlatego mam prawo umieścić tutaj opinie, niestety jest ona nagatywna ale okraszona gorzką prawda.
Pozdrawiam wszystkich.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”