RST ROZTOCZE i vsk co tam się dzieje?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Praca414 » 11 lut 2022, o 09:33

Czy warto iść do pracy do Pana Raka? Zastanawiam się po ostatnich zajściach związanych z tą firmą. Podobno atmosfera porażka, traktowanie ludzi itp Dużo ludzi się zwolniło i wiem że właściciel szuka ludzi do pracy ale słyszałem też masę złych opinii ma temat traktowania przez kierowników i szefa. Może ktoś pracuje lub pracował i się wypowie.
Na górę

Postautor: Praca404 » 11 lut 2022, o 09:41

Na stronie www.gowork.pl opinie są bardzo negatywne o tej firmie rst roztocze dlatego też pytam
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2022, o 09:48

Praca404 pisze:
> Na stronie www.gowork.pl opinie są bardzo negatywne o tej firmie rst
> roztocze dlatego też pytam

Czyżby Roztocze staczało sie w dół ?
Na górę

Postautor: janon » 11 lut 2022, o 09:49

Tutaj masz post o właścicielu tej firmy, jest też kilka opinii.


https://www.tomaszow.lub.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=140264
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2022, o 11:00

Praca414 pisze:
> Czy warto iść do pracy do Pana Raka? Zastanawiam się po ostatnich zajściach
> związanych z tą firmą. Podobno atmosfera porażka, traktowanie ludzi itp
> Dużo ludzi się zwolniło i wiem że właściciel szuka ludzi do pracy ale
> słyszałem też masę złych opinii ma temat traktowania przez kierowników i
> szefa. Może ktoś pracuje lub pracował i się wypowie.

Miałem z tą firmą i Panem Rakiem do czynienia. Opinie z forum nie muszą być miarodajne. Ta firma jest największym pracodawcą w powiecie, a w tak licznym zbiorowisku ludzi-pracowników zawsze się znajdą frustraci, lenie, nieudacznicy. To prawo dużych liczb. Ja uważam, że jeśli szukasz łatwego zarobku, albo jesteś mało kumaty, albo niesolidny - szybko się na tym poznają. Jeśli umiesz i Ci się chce, to na pewno zostaniesz doceniony i z pracy będziesz zadowolony. Pomyśl o tym, że jednak ponad tysiąc pracowników od dawna tam pracuje i zarabia. A exodusu pracowników stamtąd jakoś nie widać.
Swoją, w miarę obiektywną ocenę tej firmy będziesz miał tylko wtedy, jak tam sam pracy spróbujesz.
Na górę

Postautor: Praca414 » 11 lut 2022, o 11:35

Trochę nie masz racji....kolega stamtąd odszedł sam i nie jest nieudacznikiem czy frustratem. Ma dużą wiedzę i umiejętności ale powiedział że nie zgodzi się na takie traktowanie przez kierownika, który klął na niego, ciągle i obrażał. Dostał pracę w innej firmie na drugi dzień po zwolnieniu, bo fachowców z doświadczeniem się ceni a nie poniża. Ja doświadczenia nie mam a chciałbym gdzieś zdobyć. Nie pytam osób które miały z tym Panem DO CZYNIENIA tylko były tam pracującymi na produkcji - wiadomo nikt z biura pewnie zastrzeżeń nie ma. Każdy kiedyś gdzieś zaczynał pracować i to ze coś robi wolniej czy się uczy nie znaczy że to nieudacznik czy frustrat. Dziwi mnie że nie szef pozwala na takie zachowanie wobec pracowników bo tacy kierownicy to właśnie frustraci.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2022, o 13:15

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej w SLC. Mam bardzo negatywne wrażenia.
Na górę

Postautor: Xd111 » 11 lut 2022, o 14:02

Nawet przez chwilę nie myśl o tym. Póki co jeszcze tam pracuje. Nie wiem czy wiesz ale dobry pan rak zainstalował tyle kamer że się w głowie nie mieści. Dla porównania na jednej hali koło 40 sztuk. Wyobraź sobie że siedzi 24 godziny na dobę ogląda kamery i dosłownie męczy inwigiluje ludzi. Niektórzy nie mogą odejść ze stanowiska na chwilę i już dzwoni do kierownika. Weźmy pod uwagę ostatni miesiąc. Zwalnia się masa ludzi- ludzi naprawdę dobrych w tym co robią. Zatrudnia meneli i cholera wie kogo jeszcze.
Na górę

Postautor: Annie » 11 lut 2022, o 15:00

Czytam te komentarze tutaj i na www.gowork.pl i nie wierzę, że ludzie się temu nie sprzeciwili. Jeśli to prawda i tyle osób jest tam tak inwigilowanych, źle traktowanych itp to nadaje się na sprawę do sądu o odszkodowanie i uznanie pracodawcy za mobbera jeśli tak on rzeczywiście robi. Pracodawca kreuje się wszędzie w mediach i w mieście na człowieka prawego, dżentelmena itp. Rozumiem że to małe miasto i każdy trzyma się pracy ale nie za taką cenę, fachowiec teraz jest poszukiwany i znajdzie pracę. Pracodawca i kierownicy mają pieniądze dzięki Wam więc powinien Was traktować z szacunkiem.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2022, o 15:24

Xd111 pisze:
> Nawet przez chwilę nie myśl o tym. Póki co jeszcze tam pracuje. Nie wiem
> czy wiesz ale dobry pan rak zainstalował tyle kamer że się w głowie nie
> mieści. Dla porównania na jednej hali koło 40 sztuk. Wyobraź sobie że
> siedzi 24 godziny na dobę ogląda kamery i dosłownie męczy inwigiluje ludzi.
> Niektórzy nie mogą odejść ze stanowiska na chwilę i już dzwoni do
> kierownika. Weźmy pod uwagę ostatni miesiąc. Zwalnia się masa ludzi- ludzi
> naprawdę dobrych w tym co robią. Zatrudnia meneli i cholera wie kogo
> jeszcze.

Tak wyglądają właśnie bredzenia frustrata, który pewnie cały czas kombinował ; co w pracy robić, żeby nic nie robić.

Frustracie! Skoro tam tak źle, a ty jesteś naprawdę dobry w tym co robisz - to co tam jeszcze robisz? Po co ci praca w towarzystwie meneli i cholera wie kogo jeszcze?
Na górę

Postautor: Wandzia » 11 lut 2022, o 15:45

Nie znam tej firmy osobiście ani Właściciela tej firmy ale jak czytam taki komentarz tutaj mam bardzo zle wrażenia na temat osoby,która go napisała.
Po co tam idziesz, następnie opisujesz i jeszcze się dzielisz swoimi wrażeniami na Forum?
Myślisz że dla normalnie myślących ludzi nie jest to zachowanie czytelne?
Najlepiej wszystko i wszystkich opisać.
Oczywiście źle.
Bo takie akurat masz zachcianki czy zle emocje czy Jeszcze Inne Powody?
Najlepiej siedź w domu i dalej opisuj.
Mam wrażenie że tutaj regularnie ludzie o pewnych cechach to robią .
Raz ta firma a raz druga potem trzecia itd.
Na górę

Postautor: Praca404 » 11 lut 2022, o 15:55

Przecież takie było pytanie żeby opisać jak praca tam wygląda więc skąd to oburzenie, że ludzie piszą negatywne opinie???Odbieram to tak, że z zewnątrz jest wszystko ładnie cacy a w środku coś się sypie. Jeśli tam nie pracujecie proszę się nie wypowiadać. Zależało mi tylko na opinii pracowników i jeśli to prawda co się tam dzieje jest to oburzające i dobrze że ludzie chcą o tym napisać.
Na górę

Postautor: Praca444 » 11 lut 2022, o 16:03

I jeszcze jedno ...czy słowo frustrat to Twoje ulubione? Nie broń tak tego przedsiębiorcy jeśli tam nie pracowałeś, chyba że masz w tym jakiś interes. Chciałem uzyskać informacje od pracowników byłych i obecnych na produkcji.
Na górę

Postautor: xxx123 » 11 lut 2022, o 17:03

Annie pisze:
> Czytam te komentarze tutaj i na www.gowork.pl i nie wierzę, że ludzie się
> temu nie sprzeciwili. Jeśli to prawda i tyle osób jest tam tak
> inwigilowanych, źle traktowanych itp to nadaje się na sprawę do sądu o
> odszkodowanie i uznanie pracodawcy za mobbera jeśli tak on rzeczywiście
> robi. Pracodawca kreuje się wszędzie w mediach i w mieście na człowieka
> prawego, dżentelmena itp. Rozumiem że to małe miasto i każdy trzyma się
> pracy ale nie za taką cenę, fachowiec teraz jest poszukiwany i znajdzie
> pracę. Pracodawca i kierownicy mają pieniądze dzięki Wam więc powinien Was
> traktować z szacunkiem.


Słuchaj. Jakie mamy czasy? Trudne, podwyżki, pandemia, polityka ogólnie jest ch*jowo. Praca jest stabilna fakt, dlatego ludzie się najzwyczajniej w świecie boją. Przykład z dziś. 10 luty, wypłaty- po prostu przez widzimi się szefa potrąca sobie pracownikom pieniądze 100-300 pln. Czy to jest normalne? Taki to system, że nawet jak większość się postawi i pójdzie do sądu- nie zwolni ich. Zrobi tak, żeby sami się zwolnili. Będzie nękał przez kamery, pensje zmniejszy o 500 pln. Zdegraduje na inne stanowisko- niższe- w rst to norma.
Na górę

Postautor: Stefek » 11 lut 2022, o 17:16

Praca444 pisze:
> I jeszcze jedno ...czy słowo frustrat to Twoje ulubione? Nie broń tak tego
> przedsiębiorcy jeśli tam nie pracowałeś, chyba że masz w tym jakiś interes.
> Chciałem uzyskać informacje od pracowników byłych i obecnych na produkcji.



Nikogo nie bronie, ten przedsiebiora nie jest moim pracodawca.
Natomiast uważam że ludzie normalnie myślący i normalnie się zachowujący nie robią zadymy po forach co ma tu regularnie miejsce nie tylko do tej firmy.
To te firmy i ci przedsiębiorcy dają pracę innym ,opłacają ZUS , US i napędzają gospodarkę.
Ci co robią zadymę.,Tego niestety nie zrobią.
I już dawno uważam że tutaj nie powinno się pisać anonimowo.
To by zaraz nie było tu takich mądrali i wszechwiedzących.
Wszędzie są problemy były i będą to Forum nie jest miejscem do ich rozwiązywania.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”