RST ROZTOCZE i vsk co tam się dzieje?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Kris55 » 13 lut 2022, o 03:52

Podobno szef roztocza zwolnił pracownika z Tarnawatki który był niby opisany w artykułach o to pobicie kijem drewnianym na mieście, które nagle zniknęły ze strony gazety a w papierowej wersji gazety nawet się artykuł nie ukazał czy zwolnił też tego majstra który miał konflikt z pracownikami? Na jakiej podstawie zwolnił go,na podstawie artykułu z gazety? Z tego co wiem ten majster oficjalnie mówił, że go nie lubi ale podobno był skonfliktowany też z innymi pracownikami i nie tylko jego nie lubił. Co z tym majstrem? Dalej będzie tam pracował? Zresztą nawet jak majster kogoś nie lubi z pracowników to jego prywatna sprawa w pracy powinien patrzeć jak kto pracuje a nie czy kogoś lubi czy nie.
Na górę

Postautor: Praca414 » 13 lut 2022, o 06:28

Jeśli rzeczywiście tak jest i piszecie prawdę radzę się właśnie postawić. Nękanie przez kamery, że ktoś wstał na chwilę, wyzwiska, zastraszanie, jakaś degradacja bez przyczyny itp. jest karalne tak jak wcześniej napisałem. To Wy utrzymujecie mu firmę a nie odwrotnie, bez Was firma nie istnieje, wszystko stanie- maszyna mu sama nie zrobi. Pracodawca może zwolnić nawet za to, że masz oczy niebieskie a nie szare ale wtedy robi to ze złamaniem przepisów prawa pracy i to ty pracowniku masz go wtedy w garści. Rozumiem że ludzie jeśli są zastraszani może myślą inaczej ale dowiedzcie się jakie są prawa pracownika, bo szef chyba Wam o tym nie powiedział.
Ja gdybym był świadkiem takiego czegoś nie przyglądałbym się z założonymi rękami. Po pierwsze zgłoszenie do szefa, jeśli sam szef to robi lub nie reaguje zawiadomienie do sądu pracy. W sądzie pracy trzeba albo mieć nagrania albo świadków a tu na samym forum widzę, że świadków tego co tam się dzieje jest sporo.
Na górę

Postautor: Praca414 » 13 lut 2022, o 09:47

Tymon pisze:
> Gość pisze:
> > Leo pisze:
> Takie opinie biorą sią od takich jak ty.
> Nieudacznik niedowartościowany marny hejter i zadymiarz,który nie ma odwagi pojsc do
> szefa i powiedzieć prosto w oczy tylko może jeszcze mu slodzisz i a później tu
> piszesz boś Anonim.
> Pracownicy są też różni jak różni są ludzie.
> Nikt kto się szanuje nie będzie tu zadymial i tyle.
> Hejtowania ludzi jest karalne.
> A tu można bo anonimowo i to jest cały problem.
> Normalni ludzie nie potrzebują w większości tego Forum,gdyż prawda niejednokrotnie
> jest taka że tu praktycznie bez żadnych konsekwencji można kogoś shejtowac
> przynajmniej do czasu.
> W tym siła tego miejsca dlatego i ty tu lecisz jak mucha do miodu.
> Bo to takie proste.
> A jeżeli chodzi o opinie to mnie nie rozsmieszsj.
> Opinie dzielą się na ludzi którzy je piszą z różnych pobudek i intencji.
> I na pewno nie anonimowo.

"HEJTOWANIE LUDZI JEST KARALNE" a ty to właśnie robisz- nazywasz pracowników tej firmy nierobami, nieudacznikami, frajerami tylko dlatego że piszą swoją opinię która jest niepochlebna. Każdy ma tym forum może napisać jeśli pisze prawdę. Jak ktoś wyżej napisał-niepochlebne opinie o czymś świadczą a ty jesteś jakimś "adwokatem " tej firmy chyba, to dobrze nie świadczy zresztą bo obrażasz ludzi.
Na górę

Postautor: syrI » 13 lut 2022, o 09:58

Praca414 pisze:
> Tymon pisze:
> > Gość pisze:
> > > Leo pisze:
> > Takie opinie biorą sią od takich jak ty.
> > Nieudacznik niedowartościowany marny hejter i zadymiarz,który nie ma odwagi
> pojsc do
> > szefa i powiedzieć prosto w oczy tylko może jeszcze mu slodzisz i a później tu
> > piszesz boś Anonim.
> > Pracownicy są też różni jak różni są ludzie.
> > Nikt kto się szanuje nie będzie tu zadymial i tyle.
> > Hejtowania ludzi jest karalne.
> > A tu można bo anonimowo i to jest cały problem.
> > Normalni ludzie nie potrzebują w większości tego Forum,gdyż prawda
> niejednokrotnie
> > jest taka że tu praktycznie bez żadnych konsekwencji można kogoś shejtowac
> > przynajmniej do czasu.
> > W tym siła tego miejsca dlatego i ty tu lecisz jak mucha do miodu.
> > Bo to takie proste.
> > A jeżeli chodzi o opinie to mnie nie rozsmieszsj.
> > Opinie dzielą się na ludzi którzy je piszą z różnych pobudek i intencji.
> > I na pewno nie anonimowo.
>
> "HEJTOWANIE LUDZI JEST KARALNE" a ty to właśnie robisz- nazywasz
> pracowników tej firmy nierobami, nieudacznikami, frajerami tylko dlatego że piszą
> swoją opinię która jest niepochlebna. Każdy ma tym forum może napisać jeśli pisze
> prawdę. Jak ktoś wyżej napisał-niepochlebne opinie o czymś świadczą a ty jesteś
> jakimś "adwokatem " tej firmy chyba, to dobrze nie świadczy zresztą bo
> obrażasz ludzi.

Może to ten majstrunio co w pędzel nabrał?
Na górę

Postautor: usiebie » 13 lut 2022, o 12:48

OSOBY KTÓRE DOŚWIADCZYŁY NAGANNEGO [delikatnie mówiąc] TrakTOWANIA PRZEZ WIADOMO...[lub jego poganiaczy] Z POWODU- ''BO JA JESTEM U SIEBIE''-[ale w śród ludzi!!!! zapomniałeś o tym?!!!!skromności troszkę...i kultury...;]
proszę o kontakt: rrjajestemusiebie@op.pl
Na górę

Postautor: 1231241 » 15 lut 2022, o 07:34

Właśnie z racji takiego zachowania szefa, staram się nagrywać wszystkie rozmowy-konfrontacje z nim, oczywiście dla własnego dobra i bezpieczeństawa...
Na górę

Postautor: niewraca » 15 lut 2022, o 09:07

kiedys pracowałem dla tego pana ale na szczęście mam to już za sobą.
niestety ale negawytne opinie są prawdą i zdecydowana większość pracowników potwierdzi patologie tam występujące. to małe miasto - zapytaj znajomych, kolegów co tam sie dzieje - szczegolnie na drugich zmianach.
chamstwo i wyzywanie tam na porzadku dziennym - ale co sie dziwic. jak dyrektor i szef ponizaja kierowników - to czemu oni nie mają ponirzać zwykłych pracowników? tam im glosniej krzyszycz tym lepiej. chamstwo i buractwo niestety... a do tego kiepskie warunki - wyplaty wcale nie są takie duże jak się pisze, socjal na niskim poziomie - nie ma gdzie zjeść, szatnie porażka, w kiblach napalone tak że siekierę można wieszać...
wszyscy co piszą "jak jest źle to idz do szefa, zgłoś albo sie zwolnij" nie znaja tego szefa. nie jeden juz sie przekonał, że w okolicy nie ma mocnych na R. ludzie maja kredyty do zaplacenia, rodziny na utrzymaniu i spuszczaja glowy, udaja ze nie jest zle, aby od wyplaty do wyplaty...
zgłaszac mobbing? a jak udowodnisz? nie jeden juz miedzy kolegami mocny byl a jak co do czego to ogon pod siebie... nie takie sprawy mialy ukrecane łby tam - wypadki, zdarzenia, zgłoszenia... wszystko zamiecione pod dywan.
kazdy chce miec na chleb i dlatego nic tam sie nie zmieni...
Na górę

Postautor: Zibi46 » 15 lut 2022, o 09:13

1231241 pisze:
> Właśnie z racji takiego zachowania szefa, staram się nagrywać wszystkie
> rozmowy-konfrontacje z nim, oczywiście dla własnego dobra i
> bezpieczeństawa...
I bardzo dobrze, niektórzy myślą że jeśli są pracodawcą w regionie gdzie nie ma dużych zakładów pracy to szefowi wolno to wykorzystywać a ludzie będą pracować za miskę ryżu oraz zaciskać zęby na takie traktowanie. Gdyby Pan potrzebował wsparcia w tym temacie lub ktoś inny z tego zakładu pracy proszę odezwać się na mail - kolega podał w odpowiedzi wyżej.
Na górę

Postautor: Zibi46 » 15 lut 2022, o 09:21

I jeszcze jedno....Jak udowodnić mobbing-nagrania, zeznania świadków-byli pracownicy, obecni pracownicy, notatki co kiedy miało miejsce-kto do kogo się jak odezwał itp. wszystko jest dowodem w sądzie. Sąd pracy co do zasady stoi po stronie pracownika. Jeśli pracodawca robi to nagminnie to bardzo łatwo udowodnić. Takie zachowanie jest karalne a pracownikowi należy się odszkodowanie.
Na górę

Postautor: 1234522 » 15 lut 2022, o 09:26

Te czasy się już kończą. Ten rok jest rekordowy pod względem nękania, kamer i robienia zdjęć. Również zachęcam do pisania na wskazany email. Koniec tyranii. Mam nadzieję, że zapłaci za takie traktowanie ludzi!
Na górę

Postautor: Gość » 15 lut 2022, o 09:41

1234522 pisze:
> Te czasy się już kończą. Ten rok jest rekordowy pod względem nękania, kamer
> i robienia zdjęć. Również zachęcam do pisania na wskazany email. Koniec
> tyranii. Mam nadzieję, że zapłaci za takie traktowanie ludzi!

Jestem osobą postronną, która się zainteresowała tematem i chcę Wam pomóc. Pamiętajcie, że jednej osobie byłoby ciężko cokolwiek zrobić, kilka czy kilkanaście a nawet kilkadziesiąt osób, które doswiadczają czy doświadczyły złego traktowania to silna grupa. Napisałem pod wskazany mail, proszę o odpowiedź - mogę pomóc prawnie bezinteresownie.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lut 2022, o 10:12

Daje prace ludziom ,płaci w miarę godnie jak na warunki tomaszowskie ,a tu taka niewdzięczność ludzka .Każdy powinien wiedzieć ,żeby zarobić to trzeba dobrze pracować i sobą coś prezentować .Nie trzeba się dziwić ,że właściciel wymaga.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lut 2022, o 10:19

Gość pisze:
> Daje prace ludziom ,płaci w miarę godnie jak na warunki tomaszowskie ,a tu
> taka niewdzięczność ludzka .Każdy powinien wiedzieć ,żeby zarobić to trzeba
> dobrze pracować i sobą coś prezentować .Nie trzeba się dziwić ,że
> właściciel wymaga.

Tu chyba chodzi jednak pracownikom nie pieniądze (z tego co tu widać). Ale może się mylę. Nie znam sprawy.
Na górę

Postautor: Zibi56 » 15 lut 2022, o 10:32

Gość pisze:
> Daje prace ludziom ,płaci w miarę godnie jak na warunki tomaszowskie ,a tu
> taka niewdzięczność ludzka .Każdy powinien wiedzieć ,żeby zarobić to trzeba
> dobrze pracować i sobą coś prezentować .Nie trzeba się dziwić ,że
> właściciel wymaga.
Tu nie chodzi ani o pieniądze ani o pretensje że wymaga. Wiadomo że pracodawca ma wymagać a pracownik wykonywać dobrze swoją pracę. Chodzi o to w jakich warunkach pracownicy pracują, jak mają w tej chwili zrytą psychikę. Z tego co mi wiadomo niektórzy byli pracownicy po zrezygnowaniu z pracy muszą leczyć się psychicznie ponieważ psychicznie są wyniszczeni. Praca w warunkach gdzie ktoś jest wyzywany od tępaków, debilów, kamery śledzą twój wyraz twarzy czy Twój telefon, idziesz do toalety musisz argumentować gdzie byłeś. Ludzie odwracają się ciągle za siebie bojąc się że zaraz zza ramienia huknie kierownik. Czy to jest normalne? Zastanów się....Tu jest niewdzięczność kierownictwa za ludzką pracę. Nikt w dużym mieście ani z szefów dużych firm ani z pracowników na to by się nie godził. Tu pracodawca wg mnie wykorzystuje to że ludzie niby pracy nie mają.
Na górę

Postautor: xxxxx111 » 15 lut 2022, o 10:36

Aha bo to że płaci to można dać się poniżać? To chyba pisał jakiś majster albo kierownik- pozdrawiam z firmy ;) Płacił dobrze ale to 5 LAT TEMU. TERAZ JUŻ NIE. Chyba że kosztem swojego życia prywatnego i narobisz nadgodziny- ale to Twoje wypracowane pieniądze i nikogo więcej.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”