Blokada granicy!!

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 10 lut 2023, o 13:28

Mohort pisze:
> Jednak jesteś DEBILEM:)

> https://radio.lublin.pl/2023/01/import-zboza-technicznego-z-ukrainy-wojewoda-zawiadamia-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa/
Nie obrażaj tu chamie piszących.
"Chodzi o 66 ton zboża sprowadzonego z Ukrainy jako zboże techniczne, a następnie sprzedawanego jako zboże paszowe – tłumaczy wojewoda lubelski Lech Sprawka. – Co jest ewidentnym przestępstwem. Gdyby w deklaracji zgłoszenia do odprawy celnej było, że jest to zboże paszowe, podlegałoby ono bardzo ścisłej kontroli. Wpisując fałszywą informację, że jest to zboże techniczne, takiej kontroli nie podlega. Całe szczęście, że nie spożywcze. Wtedy mogłoby trafić nawet do młyna, czyli do konsumpcji. Mam nadzieję, że organy ścigania szybko przeprowadzą czynności śledcze i zakończy się to ukaraniem.

W przypadku innego podmiotu, który zakupił pszenicę techniczną, doszło do zmiany przeznaczenia towaru. Analiza dokumentów wykazała, że sprowadzone zboże było składowane ze zbożem krajowym i zostało sprzedane do zakładów przetwórstwa zbożowego jako towar polski."
I to, że jakiś rodzimy cwaniaczek próbował wywieść w pole organa polskie ma być podstawą do blokowania granicy RP? Marzy się [***] ławy poselskie i każdy sposób dobry. i cyfra porażąa66 ton.
Na górę

Postautor: Mohort » 14 lut 2023, o 21:38

Rolnicy znowu zablokują granicę z Ukrainą. „Chcemy uratować następne żniwa”
Blokada przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku rozpocznie się w czwartek o godz. 10 i potrwa do piątkowego wieczora. Rolnicy protestują, bo nie są zadowoleni z wyników rozmów z ministrem rolnictwa, które odbyły się 9 lutego.
Stowarzyszenie komentuje: „Sądziliśmy, że rekompensaty, jakie należą się polskim rolnikom za straty w sprzedaży pszenicy, kukurydzy, rzepaku w niskich cenach i poniżej poniesionych kosztów produkcji (…) oraz za destrukcję polskiego rynku zbożowego pod wpływem niekontrolowanego napływu ukraińskiego zboża, będą potraktowane poważnie przez Pana ministra i adekwatnie do poniesionych przez rolników strat. I, że nie będą jałmużną, pozorną pomocą, „kiełbasą przedwyborczą”.
https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/rolnicy-ze-stowarzyszenia-oszukana-wies-znowu-zablokuja-granice-z-ukraina-16-i-17-lutego-protest-w-dorohusku/
Komentarz: Dla tych co nie wiedzą o co chodzi. Warszawa zgodziła się na bezcłowy import ukraińskiego zboża. Według ekipy rządzącej nadwyżki zbóż powinny być wysyłane dalej-portami morskimi/koleją do innych miejsc na świecie. Tak się jednak nie stało. Możliwe, że dlatego, że konieczny był import milionów ton węgla (infrastruktura kolejowa i portowa przeciążona) w wyniku niekompetencji urzędników.
Efekty są takie: Z Ukrainy napływa zboże tańsze, ale niekoniecznie zdrowsze (brak wymaganych kontroli). Ukraińcy używają zakazanych w UE środków ochrony roślin i GMO i mają mniejsze koszta pozyskania surowca.
W polskich magazynach są olbrzymie nadwyżki ziarna-skutek ukraińskich dostaw, dlatego ceny w skupach spadają i są dużo niższe od tych rynkowych (światowych).
Rolnicy dostali dwukrotnie, bo jednocześnie z uwagi na sankcje, ceny środków ochrony roślin i nawozy są nawet 2x droższe niż sezon temu.
Nic więc dziwnego, że rolnicy chcą protestować.
Na górę

Postautor: Morfeusz » 15 lut 2023, o 14:36

Tak żryjcie się dalej i dawajcie się podpuszczać,a tymczasem pentelka się zaciska!!Wg nowych przepisów 2 kury to stado i trzeba rejestrować i niedługo gøwno zjecie nie swojskie jajko.A po wyborach 30%od wzrostu wartości działki i mamy pełny obraz wywłaszczenia Polaków z własnej ziemi w myśl zasady;wasze ulice nasze kamienice a Morawietzki już wie jak was wycisnąć.A jak myślicie że to was niedotyczy to gratuluję dobrego samopoczucia.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lut 2023, o 15:02

Franz gula Tobie wyskoczyła, no i po co? Pogonić dziadów z granicy, bo blokują przejście i armaty nie mogą przejechać.
Na górę

Postautor: Morfeusz » 15 lut 2023, o 17:52

Gość pisze:
> Franz gula Tobie wyskoczyła, no i po co? Pogonić dziadów z granicy, bo
> blokują przejście i armaty nie mogą przejechać.
Nie jesteś mnie wstanie wyprowadzić z równowagi,także daj se siana bo wiem że mieszkasz u mamusi🫠a franca to masz w majtkach i podejrzewam że karmisz codziennie raka ale takich jak ty mi nie szkoda!!Selekcja naturalna?Tyle i aż tyle paprochu.
Na górę

Postautor: ono » 15 lut 2023, o 18:16

a ja nie rozumiem :(
Jak to możliwe, że ukraina ma nadprodukcję zboża skoro tam totalna wojna. Na pola spadają bomby, a wszyscy zdolni mężczyźni walczą na froncie. To jak to zboże wyrosło ?
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 11:30

Mordeczko ty moja zrozum, że największe tereny z uprawą zboża są na zachodzie wielkiej Ukrainy. Jak mają dla siebie i na sprzedaż znaczy jedno są dobrymi gospodarzami. Brawo Ukraina, niech żyje wolna i niezależna tego życzą Wam Polacy. Tym co blokują granicę i nie może odbywać się tranzyt karać mandatami w tysiącach złotych. Porządek musi być. Jeszcze tego brakuje byśmy dali się zwariować grupie ludzi nazywających siebie rolnikami. Kto za nimi stoi, bo z pewnością nie rolnicy.
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 12:03

Problem ze zbożem z Ukrainy wynika głównie z blokowania eksportu drogą via Bosfor przez Rosję. Mimo istnienia "korytarza zbożowego"- czyli porozumień Rosja-Turcja i Turcja-Ukraina Rosjanie starają się utrudniać eksport. Porozumienie pozwala im na kontrolę statków czy nie przewożą broni i uzbrojenia, korzystając z tego wydłużają czas oczekiwania na wpłynięcie i wypłynięcie nawet do trzech tygodni. Takie coś powoduje ogromne straty u armatorów. Jak się nie odwrócić wojna pojawia się w tle.
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 12:10

wrdlą się wszedzie ruskie nawet do zboża podobno je kradną na potęgę
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 13:31

Gość pisze:
> Mordeczko ty moja zrozum, że największe tereny z uprawą zboża są na
> zachodzie wielkiej Ukrainy. Jak mają dla siebie i na sprzedaż znaczy jedno
> są dobrymi gospodarzami. Brawo Ukraina, niech żyje wolna i niezależna tego
> życzą Wam Polacy. Tym co blokują granicę i nie może odbywać się tranzyt
> karać mandatami w tysiącach złotych. Porządek musi być. Jeszcze tego
> brakuje byśmy dali się zwariować grupie ludzi nazywających siebie
> rolnikami. Kto za nimi stoi, bo z pewnością nie rolnicy.

idi na chj szoszonie.
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 13:59

Gość pisze:
> Mordeczko ty moja zrozum, że największe tereny z uprawą zboża są na
> zachodzie wielkiej Ukrainy. Jak mają dla siebie i na sprzedaż znaczy jedno
> są dobrymi gospodarzami. Brawo Ukraina, niech żyje wolna i niezależna tego
> życzą Wam Polacy. Tym co blokują granicę i nie może odbywać się tranzyt
> karać mandatami w tysiącach złotych. Porządek musi być. Jeszcze tego
> brakuje byśmy dali się zwariować grupie ludzi nazywających siebie
> rolnikami. Kto za nimi stoi, bo z pewnością nie rolnicy.


Ale blokowanie będzie i zrozum, że nikt nikogo nie ukara, mordeczko ty moja.
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 14:14

Gość pisze:
> Mordeczko ty moja zrozum, że największe tereny z uprawą zboża są na
> zachodzie wielkiej Ukrainy. Jak mają dla siebie i na sprzedaż znaczy jedno
> są dobrymi gospodarzami. Brawo Ukraina, niech żyje wolna i niezależna tego
> życzą Wam Polacy. Tym co blokują granicę i nie może odbywać się tranzyt
> karać mandatami w tysiącach złotych. Porządek musi być. Jeszcze tego
> brakuje byśmy dali się zwariować grupie ludzi nazywających siebie
> rolnikami. Kto za nimi stoi, bo z pewnością nie rolnicy.

Mam nadzieję, że ty za nimi nie stoisz forumowy, bo czuliby się zagrożeni od zadniej strony. 😁 I byłoby po proteście.
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 14:50

>bo czuliby się zagrożeni od zadniej strony. 😁 I byłoby po proteście.
Niech protestują, byle nie na granicy państwa najlepiej przed kościołem może ich wysłucha Najwyższy.
Znalazł się tu obrońca zadymiarzy. Czyżby i oni też dymali kozy jak ty.
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2023, o 17:38

Gość pisze:
> >bo czuliby się zagrożeni od zadniej strony. 😁 I byłoby po proteście.
> Niech protestują, byle nie na granicy państwa najlepiej przed kościołem może ich
> wysłucha Najwyższy.
> Znalazł się tu obrońca zadymiarzy. Czyżby i oni też dymali kozy jak ty.

Ech, forumowy. Onaczenie kóz jest rwoją specjalnością. Dziwne, że twój partner, Damian z ptakiem nie z tej ziemi, pozwala.ci na to :).
Na górę

Postautor: ono » 16 lut 2023, o 17:46

..........."Mordeczko ty moja zrozum, .....

Niestety nie zrozumiałeś mojego pytania "mordeczko" - ale to nie dziwi mając na względzie IQ 60.
Przeczytaj powoli, bardzo powoli z 10 razy, spróbuj zrozumieć pytanie i wtedy .. może jednak nie odpowiadaj - nie zrozumiesz ....
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”