CZY MLODZI Z TOMASZOWA I OKOLIC MUSZA EMIGROWAC?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: GOsc » 17 lut 2006, o 18:30

"Wszystko wskazuje na to, że większość tych młodych i wykształconych Polaków wyląduje na "zmywaku" w knajpie pod Londynem. Rząd PiS nie robi nic, by poprawić dramatyczną sytuację setek tysięcy młodych ludzi i zatrzymać ich w kraju" - czytamy w "Trybunie".
Niestety nas to rowniez dotyczy. Lecz z nadzieja czekamy na tych,ktorzy juz dorobili sie w UE i po powrocie utworza nowe miejsca pracy. Co o tym sadzicie??
Na górę

Postautor: bydlaczek » 17 lut 2006, o 18:58

cóż... to taki dziwny kraj, gdzie niby wykształceni ludzie (nie mylić z inteligencją) wolą na wspomnianym zmywaku pracować zamiast wziąć się tutaj do roboty. Prawda jest taka, że jak się policzy koszty utrzymania, przejazdów itp, to tak naprawdę za pracę w trybie niewolniczo-wegetacyjnym dostają 2-3k PLN. Później wracają z tą kasą, której nie inwestują, a w zasadzie korzystają konsumpcyjnie i tak w kółko (dookoła tomaszówka połowa wiosek tak robi... jakaś paranoja normalnie...
Fakt, że rząd jest jaki jest nie usprawiedliwia głupoty i skłonności do narzekania młodych ludzi, że o braku inicjatywy nie wspomnę :?
Na górę

Postautor: Andzik » 19 lut 2006, o 00:42

ooo... Ja widzę, że jest tu ktoś kto wie jak i gdzie można "wziąć się tutaj do roboty". Kochany! Ja tu sobie ze wszystkich stron możliwe sposobności sprawdziłam i jakoś nie znalazłam nic co by mnie zadowalało pod kątem materialnym przede wszystkim. Z Tomaszowa wyjechałam cztery lata temu, a z tęsknoty za domem w poduszkę płakałam przez pół roku.. Wybacz, stary ale to własnie ci, którzy chcą zrobić coś całkiem sensownego ze swoim życiem, biorą los w swoje ręce. Nikt nie będzie siedział na dupie bez kasy i żadnej perspektywy na przyszłość. A praca na zmywaku w Tomaszówku umywa się do podobnej pracy w każdym innym mieście na świecie. Weź pod uwagę fakt, że niektórym podoba się troche inna kultura niż nasza, polska. I proszę mi się tu nie dąsać-tęsknię równie za tomaszowem jak cztery lata temu. Żal mi tylko, że nie widzę przyszłości w moim ukochanym mieście.. pozdr.
Na górę

Postautor: wues » 19 lut 2006, o 07:30

bydlaczek pisze:cóż... to taki dziwny kraj, gdzie niby wykształceni ludzie (nie mylić z inteligencją) wolą na wspomnianym zmywaku pracować zamiast wziąć się tutaj do roboty. Prawda jest taka, że jak się policzy koszty utrzymania, przejazdów itp, to tak naprawdę za pracę w trybie niewolniczo-wegetacyjnym dostają 2-3k PLN. Później wracają z tą kasą, której nie inwestują, a w zasadzie korzystają konsumpcyjnie i tak w kółko (dookoła tomaszówka połowa wiosek tak robi... jakaś paranoja normalnie...
Fakt, że rząd jest jaki jest nie usprawiedliwia głupoty i skłonności do narzekania młodych ludzi, że o braku inicjatywy nie wspomnę :?



Hm, jakoś mój sąsiad, który od 4 lat siedzi w Londynie, nie narzeka na zbyt wysokie koszty przejazdów. Wprowadzenie tanich lini lotniczych na nasz rynek bardzo go ucieszyło. Ostatnio pokazywał mi bilet Londyn - Rzeszów - Londyn, który kosztował 148 zł - przelot w obie strony. Jak mówi, taką sumę, losowo wybrany przedstawiciel tomaszowskiej młodzież, potrafi przepiwkować w przeciągu jednej nocy...
Na górę

Postautor: wues » 19 lut 2006, o 07:38

Andzik pisze:Wybacz, stary ale to własnie ci, którzy chcą zrobić coś całkiem sensownego ze swoim życiem, biorą los w swoje ręce. Nikt nie będzie siedział na dupie bez kasy i żadnej perspektywy na przyszłość. A praca na zmywaku w Tomaszówku umywa się do podobnej pracy w każdym innym mieście na świecie.



popieram
Na górę

Postautor: wues » 19 lut 2006, o 07:40

Andzik pisze: Weź pod uwagę fakt, że niektórym podoba się troche inna kultura niż nasza, polska.


oczywiście każdy ma do tego prawo, ale moim zdaniem powinien szanować kraj swojego pochodzenia, mimo wszystko jaki on by nie był
Na górę

Postautor: Gosc » 19 lut 2006, o 14:24

Andziku!To ja zainicjowalem ten temat.Dzieki za glos,szanuje i podziwiam Ciebie i wszystkich ciezko pracujacych z dala od rodzin.Czekamy kiedy juz wrocicie i utworzycie nowe miejsca pracy,a "wlodarze siedzacy na cieplych posadkach" przynajmniej Wam w tym nie przeszkodza
Na górę

Postautor: Gość » 19 lut 2006, o 15:33

Dzięki wielkie za zrozumienie :) Co do szacunku do swojego kraju- nikt nie może zarzucic mi brak szacunku do mojej kultury. Podejrzewam,że i większości innych na emigracji nie można tego zarzucić. Kiedy ktokolwiek pyta mnie skąd pochodzę, odpowiadam " z tomaszowa lub", w odpowiedzi słyszę "skąd?!"-moja odpowiedź pada szybko i zdecydowanie "stary, nie wiesz gdzie jest tomaszów?! ...nie mamy o czym rozmawiać.." :)
Na górę

Postautor: Andzik » 19 lut 2006, o 15:34

Anonymous pisze:Dzięki wielkie za zrozumienie :) Co do szacunku do swojego kraju- nikt nie może zarzucic mi brak szacunku do mojej kultury. Podejrzewam,że i większości innych na emigracji nie można tego zarzucić. Kiedy ktokolwiek pyta mnie skąd pochodzę, odpowiadam " z tomaszowa lub", w odpowiedzi słyszę "skąd?!"-moja odpowiedź pada szybko i zdecydowanie "stary, nie wiesz gdzie jest tomaszów?! ...nie mamy o czym rozmawiać.." :)

to byłam ja, jarząbek :) ...nie zalogowało mnie, yyy..
Na górę

Postautor: kOvAl » 19 lut 2006, o 20:48

Gosc pisze:Czekamy kiedy juz wrocicie i utworzycie nowe miejsca pracy...

Jestem na emigracji i nie mam zamiaru wrócić i tworzyć miejsc pracy. To przykre, że liczysz na innych, nie na siebie. Powodzenia.
Na górę

Postautor: Gosc » 20 lut 2006, o 18:18

kOvAl pisze:
Gosc pisze:Czekamy kiedy juz wrocicie i utworzycie nowe miejsca pracy...

Jestem na emigracji i nie mam zamiaru wrócić i tworzyć miejsc pracy. To przykre, że liczysz na innych, nie na siebie. Powodzenia.
To co robisz na tej stronie skoro Ci tam dobrze?
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2006, o 19:43

CIEKAWE Z CZEGO BEDZIECIE ZYC PO 60???? DALEJ BEDZIECIE JECHCC NA ZMYWAKU BO TEN ZJEBANY ANGOL NAPEWNO NIE ZAPLACI WAM EMERYTURY. A WIEC POWODZENIA!!!
Na górę

Postautor: wues » 22 lut 2006, o 08:32

Anonymous pisze:CIEKAWE Z CZEGO BEDZIECIE ZYC PO 60???? DALEJ BEDZIECIE JECHCC NA ZMYWAKU BO TEN ZJEBANY ANGOL NAPEWNO NIE ZAPLACI WAM EMERYTURY. A WIEC POWODZENIA!!!


Ciekawe z czego rząd zapłaci ci emeryturę jak będziesz tylko tutaj siedział i narzekał, że pracy brak...??
Na górę

Postautor: Andzik » 22 lut 2006, o 18:41

Anonymous pisze:CIEKAWE Z CZEGO BEDZIECIE ZYC PO 60???? DALEJ BEDZIECIE JECHCC NA ZMYWAKU BO TEN ZJEBANY ANGOL NAPEWNO NIE ZAPLACI WAM EMERYTURY. A WIEC POWODZENIA!!!

gratuluje elokwencji... Twoj sarkazm ,cynizm i kompletna ignorancja uniemozliwia jakakolwiek dyskusję. Czy ktoś tu napisał, że za cel swojego życia obiera sobie pracę dożywotnio na zmywaku "zagramanicą"?! Stary! To,że ktoś liczy tylko na siebie i nie liczy się z tym, że ty akurat siedzisz na dupie aż ktoś ci zaproponuje miejsce pracy- nie znaczy, że bedzie siedział razem z Tobą tylko dlatego, żeby dostać upragnioną emeryturę, ktora jest godna pożałowania... vice-versa: powodzenia!
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2006, o 23:31

SZKODA SŁOW MACIE CHORE POGLADY. ZAPIERDALAJCIE DALEJ NA TYCH FRAJERÓW WYSPIARZY POWODZENIA
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”