Pseudo liceum z klasa w TL:> :|

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 2 cze 2006, o 20:06

errata

polemizowałbym,
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2006, o 21:09

Anonymous pisze:errata

polemizowałbym,
a moze to właśnie TY masz chęc na to stanowisko ?
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2006, o 21:56

Anonymous pisze:
sisi pisze:
Anonymous pisze:To niech pilnuje swojego gimnazjum i się nie pcha do liceum, bo tam i bez niego jest silna konkurencja - 5 kandydatów. Widzę, że niektórym ludziom wyrażnie odbija.


...o tym pisałam...niestety, coniektórzy wolą zostać anonimowi i nie wiem czy to pisał Gość ten sam, co wypowiedź na górze ;/
ale wracając do tematu. jeżeli to ta sama osoba pisała to zaprzecza sama sobie- najpierw że bez niego jest 5 kandytatów, a potm że on jest w tej piątce

ps. nie tylko poziom wzrostu ma wysoki...dziwie się, że niektórzy patrzą na Gimnazjum Nr2 i nie widzą, że to dzięki obecnemu dyrektorowi poziom w tej szkole jest tak dobry (na tej samej zasadzie, tyle że odwrotna sytuacja jest w LO- "dzięki" obecnej dyrektorce poziom jest żenujący)


Słuchaj. Domyślam się, że nie chodzisz 'na górkę'. Domyślam się też, że nie masz pojęcia o sytuacji wewnętrznej. Tak więc zamilcz i wstydu oszczędź-poważnie. I mówię to z czystej sympatii.
Pozdrowiam.

v.
Dokladnie!! nie chodzisz... nie wiesz...nie wypowiadaj sie bo temato bi sie śmieszny i denny.Pozdrawiam:] p.s a o tym co sie slyszy to mówią tylko stare babki typu "a ten tamto a ten takło mówił..." także.... 8)
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2006, o 22:20

v.[/quote] Dokladnie!! nie chodzisz... nie wiesz...nie wypowiadaj sie bo temato bi sie śmieszny i denny.Pozdrawiam:] p.s a o tym co sie slyszy to mówią tylko stare babki typu "a ten tamto a ten takło mówił..." także.... 8)[/quote]oki , skup sie i napisz jeszcze raz o co ci chodzi
Na górę

Postautor: sisi » 2 cze 2006, o 22:29

Anonymous pisze:
sisi pisze:
Anonymous pisze:A ja myślę, że władza w starostwie mu uderzyła do głowy. Uwierzył, że jest wielki, wzrostem na pewno.


A ja myślę, że nie. On na prawde jest bardzo dobrym dyrektorem, potrafi "dojść" do uczniów. Gimnazjum Nr2 wyraźnie się wyróżnia na tle chociażby Gimnazjum Nr1. i to jest jego zasluga


polemizował bym proszę o poparcie dowodami :)


ludzie zachowują się lepiej (moja koleżanka była w Gim. nr2 a wogóle chodzi do jedynki i mówiła, że o wiele spokojniej jest i wogóle) na egzaminach nie było tylu problemów (uczniowie nie pytali sie czy mogą już wyjść bo chce im się palić), poziom nauki jest wyższy...oto dowody
Na górę

Postautor: sisi » 2 cze 2006, o 22:34

Anonymous pisze:v.
Dokladnie!! nie chodzisz... nie wiesz...nie wypowiadaj sie bo temato bi sie śmieszny i denny.Pozdrawiam:] p.s a o tym co sie slyszy to mówią tylko stare babki typu "a ten tamto a ten takło mówił..." także.... 8)[/quote]oki , skup sie i napisz jeszcze raz o co ci chodzi[/quote]

niechodze, ale widze, że po przyjściu p. dyrektor szkoła obniżyła poziom (ps. wszystko zależy od dyrektora bo to dyrektor ustala kadrę i decyduje o tym których uczniów przyjąć)
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2006, o 23:23

sisi pisze:na egzaminach nie było tylu problemów (uczniowie nie pytali sie czy mogą już wyjść bo chce im się palić), poziom nauki jest wyższy...oto dowody

Słuchaj dziecino, przestań biadolić, bo mnie głowa boli. Co to za argumenty? Śmiech na sali po prostu. Weź się lepiej za naukę, dobrze ci radzę. I nie wpadaj w polemiki, bo marnie ci to wychodzi.

v.
Na górę

Postautor: Życzliwy obserwator » 3 cze 2006, o 11:47

Może nowy dyrektor zatrzyma wreszcie tych, którzy uciekają do liceów w Zamościu i Lublinie. Jest to co raz większy odsetek młodzieży. Traci na tym prestiż naszego liceum, bo najlepsi idą gdzie indziej. Nie mówiąc już o subwencji, która idzie za uczniem, a szkoła traci kasę wraz z uciekającymi uczniami. Nowowybrany (niekoniecznie nowy) dyrektor powinien sobie postawić za cel odwócenie tych szkodliwych tendencji i przywrócenie szkole należnej rangi. Aby tak sie stało musi czymś przyciągnąć najzdolniejszych uczniów. Inaczej, "na górce" będą musieli znowu przyjmować miernoty - tym razem z powodu wolnych miejsc w szkole, aby zapełnic klasy i dać pracę nauczycielom. Trzeba pamiętać o zbliżajacym się niżu demograficznym, który może opustoszyć szkoły ponadgimnazjalne. Trudne zadania stoją więc przed nowym dyrektorem. Obawiam sie, że tu już sama aparycja i dobre samopoczucie nie wystarczą. Od kandydata-przyszłego dyrektora należałoby oczekiwać czegoś znacznie więcej. Życze powodzenia.
Na górę

Postautor: sisi » 3 cze 2006, o 12:59

Anonymous pisze:
sisi pisze:na egzaminach nie było tylu problemów (uczniowie nie pytali sie czy mogą już wyjść bo chce im się palić), poziom nauki jest wyższy...oto dowody

Słuchaj dziecino, przestań biadolić, bo mnie głowa boli. Co to za argumenty? Śmiech na sali po prostu. Weź się lepiej za naukę, dobrze ci radzę. I nie wpadaj w polemiki, bo marnie ci to wychodzi.

v.


ok, w takim razie Ty podaj argumenty, bo jak na razie to Ty biadolisz :) a za nauke się wzięłam od początku życia i nieźle mi nawet z nią idzie :lol:
to, że piszesz jedynie słowa obrażające mnie, nie dodajesz nic do dyskusji, świadczy tylko o tym, że to właśnie Tobie marnie wychodzą polemiki :wink:
Na górę

Postautor: Atest » 3 cze 2006, o 16:41

Anonymous pisze:Słuchaj dziecino, przestań biadolić, bo mnie głowa boli. Co to za argumenty? Śmiech na sali po prostu. Weź się lepiej za naukę, dobrze ci radzę. I nie wpadaj w polemiki, bo marnie ci to wychodzi.
v.

Panie (pani?) v. - prosimy o więcej kultury. Myślę, że stosowanie tego typu chwytów jest poniżej poziomu naszego forum ;]

Miałem przyjemność chodzić do gimnazjum numer dwa i bardzo dobrze je wspominam. Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że wtedy, kiedy byłem uczniem tej szkoły, poziom nauczania i infratruktura stały na wysokim poziomie. Nauczyciele potrafili mobilizować uczniów do pozalekcyjnej działalności i dawali im sporo luzu, jednocześnie konsekwentnie dbając o sprawy wychowawcze. Dyrektor Puźniak miał rzeczywiście dobre podejście do ludzi. Potrafił utrzymać odpowiednie proporcje nagród i kar. Na pewno nie tylko jemu szkoła zawdzięcza wysoki poziom. Kiedy w 1999 roku został dyrektorem był niedoświadczony. Myślę, że w wielu sprawach pomogła jego zastępczyni.
Na górę

Postautor: Gość1 » 3 cze 2006, o 16:42

sisi pisze:
Anonymous pisze:
sisi pisze:na egzaminach nie było tylu problemów (uczniowie nie pytali sie czy mogą już wyjść bo chce im się palić), poziom nauki jest wyższy...oto dowody

Słuchaj dziecino, przestań biadolić, bo mnie głowa boli. Co to za argumenty? Śmiech na sali po prostu. Weź się lepiej za naukę, dobrze ci radzę. I nie wpadaj w polemiki, bo marnie ci to wychodzi.

v.


ok, w takim razie Ty podaj argumenty, bo jak na razie to Ty biadolisz :) a za nauke się wzięłam od początku życia i nieźle mi nawet z nią idzie :lol:
to, że piszesz jedynie słowa obrażające mnie, nie dodajesz nic do dyskusji, świadczy tylko o tym, że to właśnie Tobie marnie wychodzą polemiki :wink:


zeby nie było to nie ja pisałem

chcesz dowodów prosze bardzo, ja z testów kompetencji i ocen miałem coś koło 160 punktów. Ukończyłem jedynkę, brałem udział w konkursach jednego zostałem laureatem (matma). Sporadycznie się zdarzało że spotkałem na którymś z nich osobę z dwójki. Kilka osób było laureatami konkursów kuratoryjnych i nie musieli pisać testu kompetencji. A o dwójce jakoś było cicho.
Co ja poradze że teraz rodzą się głupie dzieciaki które myślą ze wszystko im wolno i że akurat musiały wybrać to gimnazjum. Ale to wcale nie świadczy o poziomie nauczania. Bo ja jak i moi koledzy nie osiągęlibyśmy takich wyników bez nauczycieli nas uczących i poświęcających nam czas poza lekcjami.
Na górę

Postautor: FANTOMAS » 3 cze 2006, o 18:16

Tematyka wypowiedzi zmienia się o do sporu o to które gimnazjum w tomaszówku jest lepsze . Jest takie przysłowie ,że "jedna jaskółka wiosny nie czyni " i w związku z tym twierdzenie, że paru uczniów w danej szkole uzyskało bardzo dobre wyniki nie świadczy ,że ona jest lepsza od drugiej . Poczekamy jeszcze z miesiąc i jakieś porównawcze publikacje o wynikach testów gimnazjalnych się pojawią .Przy ocenie szkół liczy się wynik całej szkoły z przelicznikiem do ilości uczniów a nie wynik testu jednostki ,czy klasy . Wybór szkoły średniej jest obecnie bardzo decydujący co do dalszych starań o dostanie się na atrakcyjne kierunki studiów . W wynikach szkół średnich bije nas na głowę Zamość i nawet Biłgoraj . Podzielam trafne uwagi Życzliwego Obserwatora .
Na górę

Postautor: Gość » 3 cze 2006, o 18:37

. Poczekamy jeszcze z miesiąc i jakieś porównawcze publikacje o wynikach testów gimnazjalnych się pojawią .Przy ocenie szkół liczy się wynik całej szkoły z przelicznikiem do ilości uczniów a nie wynik testu jednostki ,czy klasy . Wybór szkoły średniej jest obecnie bardzo decydujący co do dalszych starań o dostanie się na atrakcyjne kierunki studiów . W wynikach szkół średnich bije nas na głowę Zamość i nawet Biłgoraj . Podzielam trafne uwagi Życzliwego Obserwatora .[/quote]
MYSLISZ ZE WYNIK Z TESTU ODZWIERVCIEDLA POZIOM SZKOLY?PRZECIEZ WYNIK ZALEZY OD SRODOWISKA UCZNIA ZDOLNOSCI DANEGO ROCZNIKA I OD PRACY NAUCZYCIELI A CI NA PEWNO PRACUJA I TU I TU SKORO MAJA LAUREATOW-POTRAFIA NAUCZYC .SA ROCZNIKI LEPSZE I GORSZE A W MIASTACH OGOLNIE ZDOLNIEJSZA MLODZIEZ NP W ZAMOSCIU WIEC MAJA WYNIKI.PRAWDA LAZY POSRODKU
Na górę

Postautor: sisi » 3 cze 2006, o 18:52

Anonymous pisze:. Poczekamy jeszcze z miesiąc i jakieś porównawcze publikacje o wynikach testów gimnazjalnych się pojawią .Przy ocenie szkół liczy się wynik całej szkoły z przelicznikiem do ilości uczniów a nie wynik testu jednostki ,czy klasy . Wybór szkoły średniej jest obecnie bardzo decydujący co do dalszych starań o dostanie się na atrakcyjne kierunki studiów . W wynikach szkół średnich bije nas na głowę Zamość i nawet Biłgoraj . Podzielam trafne uwagi Życzliwego Obserwatora .

MYSLISZ ZE WYNIK Z TESTU ODZWIERVCIEDLA POZIOM SZKOLY?PRZECIEZ WYNIK ZALEZY OD SRODOWISKA UCZNIA ZDOLNOSCI DANEGO ROCZNIKA I OD PRACY NAUCZYCIELI A CI NA PEWNO PRACUJA I TU I TU SKORO MAJA LAUREATOW-POTRAFIA NAUCZYC .SA ROCZNIKI LEPSZE I GORSZE A W MIASTACH OGOLNIE ZDOLNIEJSZA MLODZIEZ NP W ZAMOSCIU WIEC MAJA WYNIKI.PRAWDA LAZY POSRODKU[/quote]

oczywiście, że wynik testu odzwierciedla poziom szkoły (w końcu po co te testy są???), fakt roczniki mogą być lepsze i gorsze, ale nie jest prawdą, że w jakimś mieście jest lepsza młódzież! przecież najlepsi uczniowie z Tomaszowa wyjeżdżają do Zamościa, czy Lublina, czy jeszcze gdzieś indziej, bo wiedzą, że niestety, w Tomaszowie nie ma możliwości dobrej nauki. Kiedyś szkołą na wysokim poziomie było LO na górce-ale nie okłamujmy sie, po zmanie dyrektora poziom gwałtownie spadł. więc dobrzy Tomaszowscy uczniowie wyjechali do innych miast.
Na górę

Postautor: Gość » 3 cze 2006, o 19:10

gimnazjalisci nie wyjezdzaja.mlodziez warszawy niektorych dzielnic np jest lepsza niz z psianki.p Dyrektor jest ok.mieszasz sisi tylko pisz prawde
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”