Przeobrażenia przestrzenne naszego miasta po '89

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 10 paź 2007, o 10:18

nie wiem, czy jestem za młoda, czy po prostu nie pamiętam,
ale musze na sobotę napisać nt:
przeobrażenia przestrzenne naszego miasta jakie zaszły po 89 roku
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2007, o 11:08

dostaniesz najwyzej tróje bo tak naprawde przestrzennie nic sie nie zmieniło
chyba ze wyburzyli WSK czesciowo
Na górę

Postautor: Jaco » 10 paź 2007, o 12:48

Anonymous pisze:dostaniesz najwyzej tróje bo tak naprawde przestrzennie nic sie nie zmieniło
chyba ze wyburzyli WSK czesciowo


Bez przesady, możemy się spierać co do oceny tych zmian ale pisanie, że nic się nie zmieniło to jakieś nieporozumienie. Poniżej bardzo niepełna lista przykładów:
    1. Znaczna część pustych placów w centrum miasta została zagospodarowana (liczne kamienice przy Lwowskiej, pasaż handlowy i cała nowa zabudowa w okolicach ulicy Matejki),.

    2. Powstało "centrum handlowe" miasta pomiędzy ulicami Traugutta i Kościuszki (bazar, hala targowa, budki przy Piekarskiej).

    3. Przeobrażeniu uległa ulica Kościelna (kostka, nowe latarnie, nowe kamienice).

    4. Powolnym ale ciągłym przemianom ulega wschodnia część starej części Tomaszowa (pomiędzy ulicą Królewską a Lwowską) gdzie w miejsce domów mieszkalnych zaczynają pojawiać się punkty usługowe, sklepy etc.

    5. Powstały całe nowe osiedla domów jednorodzinnych.

    6. Powstał "kamienny krąg" (a raczej zakończono jego budowę).
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2007, o 12:48

ha ha ha

jak sadzeę jestes człowiekiem który sie nigdy nie śpieszy i niepisze nic bez czytania :)
jak rozumiem nie masz nic do powiedzenia w temacie
więc wtrącasz swoje 3 grosze
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2007, o 12:51

dzięki Jaco
a ja myślałam żeby głównie pisać o tym co zniknęło i zostało zamknięte
Na górę

Postautor: Jaco » 10 paź 2007, o 12:54

Anonymous pisze:dzięki Jaco
a ja myślałam żeby głównie pisać o tym co zniknęło i zostało zamknięte


Cóż za pesymistyczne podejście do tematu :cry:
Na górę

Postautor: MQ » 10 paź 2007, o 17:27

dwa domy dalej w 92roku runęła z wielkim hukiem chałupa dziadka Mikołaja
Na górę

Postautor: Marcin Rechulicz » 11 paź 2007, o 21:51

Jaco pisze:
Anonymous pisze:dostaniesz najwyzej tróje bo tak naprawde przestrzennie nic sie nie zmieniło
chyba ze wyburzyli WSK czesciowo


Bez przesady, możemy się spierać co do oceny tych zmian ale pisanie, że nic się nie zmieniło to jakieś nieporozumienie. Poniżej bardzo niepełna lista przykładów:
    1. Znaczna część pustych placów w centrum miasta została zagospodarowana (liczne kamienice przy Lwowskiej, pasaż handlowy i cała nowa zabudowa w okolicach ulicy Matejki),.

    2. Powstało "centrum handlowe" miasta pomiędzy ulicami Traugutta i Kościuszki (bazar, hala targowa, budki przy Piekarskiej).

    3. Przeobrażeniu uległa ulica Kościelna (kostka, nowe latarnie, nowe kamienice).

    4. Powolnym ale ciągłym przemianom ulega wschodnia część starej części Tomaszowa (pomiędzy ulicą Królewską a Lwowską) gdzie w miejsce domów mieszkalnych zaczynają pojawiać się punkty usługowe, sklepy etc.

    5. Powstały całe nowe osiedla domów jednorodzinnych.

    6. Powstał "kamienny krąg" (a raczej zakończono jego budowę).

JEszcze można dodać coś o tomaszowskich przedsiębiorcach czyli na pólnocy wsystko to co powstało na gruntach po byłym WSK (na ostatniej sesji Rady Miasta zajmowaliśmy się planem zagospodarowania przestrzennego tej części miasta bo ponoć znów ma tam coś rosnąć - wpłynął wniosek od jednego z przedsiębiorców) i ulica Łaszczowiecka, a na południu trzy całkiem duże inwestycje: SVZ, p. Gęborys, p. Kapka.
NO i jeszcze te dwie najnowsze inwestycje mieszkaniowe:
1. obok LOK-u p. Kostykiewicza
2. poszpitalny budynek na ulicy Sienkiewicza, a już mają wykupiony plac na ulicy Wyspiańskiego pod jakąś kolejną budowęWbrew pozorom jest o czym pisać.
Na górę

Postautor: Gość » 12 paź 2007, o 10:29

[/list][/quote]
JEszcze można dodać coś o tomaszowskich przedsiębiorcach czyli na pólnocy wsystko to co powstało na gruntach po byłym WSK (na ostatniej sesji Rady Miasta zajmowaliśmy się planem zagospodarowania przestrzennego tej części miasta bo ponoć znów ma tam coś rosnąć - wpłynął wniosek od jednego z przedsiębiorców) i ulica Łaszczowiecka, a na południu trzy całkiem duże inwestycje: SVZ, p. Gęborys, p. Kapka.
NO i jeszcze te dwie najnowsze inwestycje mieszkaniowe:
1. obok LOK-u p. Kostykiewicza
2. poszpitalny budynek na ulicy Sienkiewicza, a już mają wykupiony plac na ulicy Wyspiańskiego pod jakąś kolejną budowęWbrew pozorom jest o czym pisać.[/quote]

no widać ze Rechulicz z NIWY - przedsiębiorczość i przedsiębiorczość :!:
Na górę

Postautor: Gość » 12 paź 2007, o 10:30

Anonymous pisze:[/list]

JEszcze można dodać coś o tomaszowskich przedsiębiorcach czyli na pólnocy wsystko to co powstało na gruntach po byłym WSK (na ostatniej sesji Rady Miasta zajmowaliśmy się planem zagospodarowania przestrzennego tej części miasta bo ponoć znów ma tam coś rosnąć - wpłynął wniosek od jednego z przedsiębiorców) i ulica Łaszczowiecka, a na południu trzy całkiem duże inwestycje: SVZ, p. Gęborys, p. Kapka.
NO i jeszcze te dwie najnowsze inwestycje mieszkaniowe:
1. obok LOK-u p. Kostykiewicza
2. poszpitalny budynek na ulicy Sienkiewicza, a już mają wykupiony plac na ulicy Wyspiańskiego pod jakąś kolejną budowęWbrew pozorom jest o czym pisać.[/quote]

no widać ze Rechulicz z NIWY - przedsiębiorczość i przedsiębiorczość :!:[/quote]

a ja bym dodał jeszcze coś w tym wypracowaniu (panie Rechulicz - prezesie czajnii) o działających organizacjach pozarządowych na naszym terenie - tego chyba nie było przed 89...
Na górę

Postautor: Jaco » 12 paź 2007, o 11:19

Anonymous pisze:a ja bym dodał jeszcze coś w tym wypracowaniu (panie Rechulicz - prezesie czajnii) o działających organizacjach pozarządowych na naszym terenie - tego chyba nie było przed 89...


Tyle, że pytanie było o przeobrażenia przestrzenne. :D

No i "Czajni" to raczej przez jedno "i" się pisze (wiem, czepiam się, ale to błąd którego słownik nie wyłapie).
Na górę

Postautor: MArcin Rechulicz » 12 paź 2007, o 16:20

Anonymous pisze:a ja bym dodał jeszcze coś w tym wypracowaniu (panie Rechulicz - prezesie czajnii) o działających organizacjach pozarządowych na naszym terenie - tego chyba nie było przed 89...

Ponieważ już Jaco odpowiedział dlaczego nie napisałem nic na temat organizacji pozarządowych, ale faktycznie o jednej można napisać czyli o o Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Tomaszowie Lub. i inwestycjach czynionych przez to stowarzyszenie przy parku.
ALe tak przy okazji to miło, że ktoś zauważył organizacje pozarządowe (w tym i Czajnię).
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”