LO górka - opinie dla absolwentów gimnazjów

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gościu » 13 wrz 2008, o 16:10

Od dawna już wiadomo że ukończenie studiów nawet na renomowanych, wysoko notowanych uczelniach nie daje gwarancji w szybkim znalezieniu pracy, a szczególnie już tu, w Tomaszowie.
Bez problemu znaleźć można pracę np. po wielu kierunkach technicznych, medycynie. Ukończenie prawa, ekonomii, lub też np. wielu tzw. kierunków nauczycielskich nie daje natomiast takiej pewności i trzeba mieć dużo szczęścia i znajomości by pracę uzyskać.
Na rynku pracy liczą się jednak uzyskane po studiach uprawnienia -np. do projektowania, do prowadzenia robót określonej specjalności, posiadanie wiedzy wysokospecjalistycznej w kierunkach informatycznych, specjalizacje lekarskie,ukończenie aplikacji prawniczej o określonym kierunku,itp. Aby to uzyskać to trzeba jeszcze solidnie popracować i pouczyć się przez parę lat już po studiach i zdać pozytywnie kolejny egzamin.
Na górę

Postautor: Gość » 13 wrz 2008, o 18:54

Gość pisze:
zośka pisze: Ja skonczylam III LO w Zmc i mimo tego,ze nieraz plakalam po nocach, bez przerwy siedzialam w ksiazkach to nie zaluje. Dostalam sie na UW, tak jak połowa mojej klasy. Nie sadze zeby ktos po gorce tam sie dostal. No tak-oni moga poszczycic sie jedynie KULem i UMCSem (czyli tymi uczelniami, na ktore ida najgorsi uczniowie z zamojskich szkol.

Czesc, skonczylem Górke, dostalem sie na UW. I jakos nie musialem zarywac nocy.

albo z ciebie taki geniusz
albo dawałęs im nieźle na korach zarobić
albo jestes na zaocznych albo wieczorowych
to prawda tomaszowskie liceum moze sie poszczycić kulem- w szczególności tomaszowskim!
Na górę

Postautor: 52 procent zniżki » 14 wrz 2008, o 08:00

Gość pisze:
Gość pisze:
zośka pisze: Ja skonczylam III LO w Zmc i mimo tego,ze nieraz plakalam po nocach, bez przerwy siedzialam w ksiazkach to nie zaluje. Dostalam sie na UW, tak jak połowa mojej klasy. Nie sadze zeby ktos po gorce tam sie dostal. No tak-oni moga poszczycic sie jedynie KULem i UMCSem (czyli tymi uczelniami, na ktore ida najgorsi uczniowie z zamojskich szkol.

Czesc, skonczylem Górke, dostalem sie na UW. I jakos nie musialem zarywac nocy.

albo z ciebie taki geniusz
albo dawałęs im nieźle na korach zarobić
albo jestes na zaocznych albo wieczorowych
to prawda tomaszowskie liceum moze sie poszczycić kulem- w szczególności tomaszowskim!


Wyobraź sobie kolego (koleżanko), że w niezacofanych gospodarczo i intelektualnie rejonach Polski To właśnie KUL i UJ cieszą się dużym uznaniem i nie zmieni tego głos sfrustrowanego kmiotka. Uniwersytet Jagielloński tez posiada swoje ośrodki zamiejscowe, którymi się wręcz szczyci. Istnieje jednak taka prosta zależność (co prawda nie dotyczy wszystkich): im ktoś mieszka w większej dziurze tym bardziej wypaczone są jego ambicje i ogląd świata. Nie dostrzega tego, że nie samo miejsce jest wartością, ale pojedynczy człowiek, który je ubarwia. Miejsce nauki, studiów nie zmieni Cię nic a nic, ale to Ty powinnaś (powinieneś) to miejsce korzystnie zmieniać. Jednak z takim wyrobieniem społeczno-intelektualnym będzie to bardzo trudne.
Na górę

Postautor: uczennica » 15 wrz 2008, o 11:26

Przez jeden rok uczyłam się w liceum "na górce",zależy mi na wynikach a poziom wydawał mi się niski więc przeniosłam się do Zamościa do LO nr.I. Okazało się że mam ogromne zaległości a poziom jest nieporównywalny. Nie żałuję tej decyzji i bardzo żałuję że szkoła nasza która ma doskonałe zaplecze, historię tak funkcjonuje i zmusza ambitniejszych do codziennych wypraw do zamościa.
Na górę

Postautor: Gość » 15 wrz 2008, o 11:28

uczennica pisze:Przez jeden rok uczyłam się w liceum "na górce",zależy mi na wynikach a poziom wydawał mi się niski więc przeniosłam się do Zamościa do LO nr.I. Okazało się że mam ogromne zaległości a poziom jest nieporównywalny. Nie żałuję tej decyzji i bardzo żałuję że szkoła nasza która ma doskonałe zaplecze, historię tak funkcjonuje i zmusza ambitniejszych do codziennych wypraw do zamościa.

biedne dziecko :cry:
Na górę

Postautor: uczennica » 15 wrz 2008, o 12:19

wcale nie biedne tylko rozsądne
Na górę

Postautor: Gość » 15 wrz 2008, o 15:26

uczennica pisze:wcale nie biedne tylko rozsądne

wcale nie rozsadne tylko złosliwe i sa w szkole :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 22 wrz 2008, o 21:11

JAK tam w szkole?
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2008, o 18:39

I znowu lipa :lol:
Na górę

Postautor: Seba » 24 wrz 2008, o 17:00

Gość pisze:JAK tam w szkole?

moze byc :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 25 wrz 2008, o 10:55

Seba pisze:
Gość pisze:JAK tam w szkole?

moze byc :panzielony:

no i dobrze :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 25 wrz 2008, o 11:42

Gość pisze:
Seba pisze:
Gość pisze:JAK tam w szkole?

moze byc :panzielony:

no i dobrze :lol:


Zależy jak dla kogo.
Na górę

Postautor: gościófaaa » 26 wrz 2008, o 17:48

matura tuż tuż... :(
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2008, o 20:07

widac wszyscy zadowoleni :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 1 paź 2008, o 18:21

Gość pisze:widac wszyscy zadowoleni :lol:


Raczej przygnębieni, że tu już nic nie uda się zmienić.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”