LO górka - opinie dla absolwentów gimnazjów

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 21 sty 2010, o 20:20

a co to za tłumy samochodów dzisiaj pod LO?
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2010, o 20:36

Gość pisze:a co to za tłumy samochodów dzisiaj pod LO?

a no rodzic miał wysłuchać jak jego pociecha jest:
-"głupia"
-ma pały
-nic z niej nie wyrośnie
-goń rodzicu do nauczy... i np. okorki proś
- itd
ale
-sa też wspaniali
np córka p W. gdzie jest wychowawczynią, wychodzi z fizy między 3 albo poniżej a tu 5

poprostu wywiadówka
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2010, o 09:58

Neportyzm, układy a właściwej pracy brak. Szkoła nie jest nawet notowana w jakichkolwiek rankingach. Nawet w Czasach Pani Ali było inaczej.
Na górę

Postautor: łuczen » 22 sty 2010, o 10:05

Najlepiej w LO to Browara się pije w szatni :) Fajny klimat !
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2010, o 11:31

Gość pisze:No tak. Jak sie tak uogólnia to się nie dziwie. Co to w ogóle za porównanie. Lekarz a nauczyciel? Sam się nie wyleczysz bo tu oprócz wiedzy książki potrzebne są lata praktyk. Samemu można się nauczyć. Do matury na pewno. Chodziłem do lo. Szkoła jak szkoła, jakaś specjalna pod względem przygotowania do matury nie była, ale robiąc coś czasem w domu jakoś się udało więc sorry ale twoje zdanie nie jest prawdziwie. Wyższe uczelnie to trochę inna bajka. Każda uczelnia korzysta z innych podrecznikow, ma inny program, realizuje inne przedmioty. Dobre studia mogą otworzyć furtkę do dobrych praktyk i pracy. Poza tym na wyższej uczelni dostaniesz dokument potwierdzający twoją wiedzę, a po nauce w domu nie koniecznie.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale naprawdę wiele osób nie chodzi do szkoły a uczy się w domu (chodzi o LO, gimnazjum). Może nie w Tomaszowie, ale ogólnie w Polsce. Zazwyczaj te osoby osiągają o wiele lepsze wyniki niż ich rówieśnicy ze szkoły. Także nie zgadzam się z tobą.

PS: Bez obrazy ale twoja wypowiedź jest w top20 najbardziej byzdurnych wypowiedzi jakie przeczytałem.

Najgorsze co można zrobić, to znaleźć się w tej szkole.

Czemu?













Gdybyś trochę się zastanowił to zrozumiałbyś dlaczego liceum ze szczecina jest najlepsze w Polsce, LO 3 w Zamościu znajduje się na 220 miejscu, a LO 1 z Zamościa na 280miejcu natomiast LO w lublinie na 18 miejscu rankingu. o liceum w Tomaszowie długo.... długo.... nic. gdyby tak istotna była nauka własna bez nadania kierunku przez nauczyciela zapewne nasze liceum powinno być na pierwszym miejscu. celowo nie wspominam tutaj o społeczniaku które jest na 180 miejscu bo przyjmuje najlepszych uczniów i uczy w klasach nie większych niż 20 osób.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2010, o 11:42

co to znaczy że nie przyjmuje się słabych uczniów. uważam że nie każdy musi chodzić do liceum. Są jeszcze szkoły zawodowe, technikum. 20lat temu oby dostać się do ogólniaka trzeba było mieć świadectwo z czerwonym paskiem i zdać bardzo dobrze egzamin. po co na siłę ciągnąć w górę słabeuszy jak mogą pójść do zawodówki. tacy też są potrzebni. nauczycieli bez kompetencji należy również jak najszybciej usunąć. jeśli nie mają osiągnięć to jest to powód do zwolnienia.
Zycie prywatne jest ich życiem ale na terenie szkoły są nauczycielami, i zasady dobrego wychowania obowiązują. ale to chyba pozostałość po AP. która w szkole robiła sobie schadzki o których wszyscy wiedzieli.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2010, o 13:41

Gość pisze:Gdybyś trochę się zastanowił to zrozumiałbyś dlaczego liceum ze szczecina jest najlepsze w Polsce, LO 3 w Zamościu znajduje się na 220 miejscu, a LO 1 z Zamościa na 280miejcu natomiast LO w lublinie na 18 miejscu rankingu. o liceum w Tomaszowie długo.... długo.... nic. gdyby tak istotna była nauka własna bez nadania kierunku przez nauczyciela zapewne nasze liceum powinno być na pierwszym miejscu. celowo nie wspominam tutaj o społeczniaku które jest na 180 miejscu bo przyjmuje najlepszych uczniów i uczy w klasach nie większych niż 20 osób.


Jeszcze mi powiedz, ze do tego lo w szczecinie wszystkich przyjmuja...
Założę się, że trzeba było mieć z tego śmiesznego testu >85%. Dla mnie to jest logiczne, że dobrzy uczniowie z gimnazjum dobrze zdadzą maturę i zły nauczyciel wielką przeszkodą dla nich nie będzie. Zresztą, ci co mówią, że bez dobrego lo to nie da rady świetnie zdać matury to chyba nie wiedzą jak ten egzamin teraz wygląda. Nie ma tam nic czego nie można przeczytać w ok. 400 stronicowym vademecum za 40zł także proszę przestan pierdzielic ze ktos nie jest w stanie opanowac takich 2 ksiazek w rok...

Mógłbyś podać link czy cos do tego rankingu?
Na górę

Postautor: anajj » 22 sty 2010, o 15:50

Pół roku minęło od kiedy wybrałam liceum i coś niecoś mogę powiedzieć. po pierwsze, jeśli ktoś liczy na to, że nauczy się tu trochę z wszystkiego, to się myli, o czym się przekonałam, idąc do jednego z nauczycieli i pytając o zadanie. odmówiono mi jego wytłumaczenia. to nie jest mój rozszerzony przedmiot, z rozszerzeń jestem w miarę zadowolona (swoją drogą mam paru naprawdę niesamowicie fajnych nauczycieli, szkoda tylko że ci którzy robią łaskę stanowią dużą część grona). I tak to się przedstawia. I macie rację mówiąc, że wszędzie można się nauczyć, to też, i paru nauczycieli ci w tym pomoże, paru jest niestety do bani, zawodzą na całej linii. I nie jestem jakąś sfrustrowaną uczennicą, która pisze bo jej nie wyszło, wręcz przeciwnie, mam dobre oceny. Ten kto zechce się nauczy i zda tą maturę, ale włoży 2 razy więcej pracy niż kolega z ONZ-tu czy 3-ki. A coraz częściej słyszę niestety, że ktoś ,,idzie na górke, bo chce mieć luzy". To, że podwyższony został próg nic nie zmienia. Niestety. A pół roku temu myślałam sobie zupełnie co innego. Cóż, pomyliłam się...
Na górę

Postautor: Gość » 23 sty 2010, o 17:23

Gość pisze:
Gość pisze:a co to za tłumy samochodów dzisiaj pod LO?

a no rodzic miał wysłuchać jak jego pociecha jest:
-"głupia"
-ma pały
-nic z niej nie wyrośnie
-goń rodzicu do nauczy... i np. okorki proś
- itd
ale
-sa też wspaniali
np córka p W. gdzie jest wychowawczynią, wychodzi z fizy między 3 albo poniżej a tu 5

poprostu wywiadówka





O! i jak było,czy sie aby poprawiło czy jeszcze nie?

podobno nie ucza się urwipołcie :panzielony:
Na górę

Postautor: sayonakazama » 23 sty 2010, o 17:34

Gość pisze:
Ghost pisze:Jak 1 tydzien 1klasy?



Mam nadzieje ,ze nikt nie robi przykrosci "pierwszakom"!!!!!

i nie ma żadnej fali



fale są na morzu
Na górę

Postautor: Gość » 29 sty 2010, o 10:33

a jak tam z naukową stroną mocy?

na stronie nic nie ma
:?:
Na górę

Postautor: Gość » 1 lut 2010, o 10:10

Gość pisze:a jak tam z naukową stroną mocy?

na stronie nic nie ma
:?:



Na stronie nic nie ma iw szkole nic nie ma.Uważajcie zanim podejmiecie decyzję o wyborze szkoły.
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2010, o 09:23

To nie jest nawet z nazwy LO :lol:
Na górę

Postautor: gościu » 2 lut 2010, o 19:49

Ostatni ranking szkół ponagimnazjalnych ( 2009) publikowany był w :http://www.rp.pl/artykul/244433_Ranking_szkol_ponadgimnazjalnych_2009__tabela_.html
Oparty jest o wyniki olimpiad.
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2010, o 01:49

Olimpiady są dla ludzi z pasją. To już nie jest nauka z podręcznika lecz znajomość różnych ciekawostek, wyjątków i innych rzeczy które ze szkołą nie mają nic wspólnego. No, przynajmniej dotyczy to niektórych przedmiotów... Ranking wg. olimpiad jest ok, jakieś pojęcie o poziomie szkoły daje, ale nijak się ma do tomaszowskich realiów.

@gosc wyzej
Z nazwy jest jak najbardziej.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”