Gdzie kupić dobrą wędlinę ?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Jannia » 6 cze 2013, o 08:22

orrson pisze:No tak jak pisałem, spokojnie możesz zamawiać, wysyłają specjalną paczką także mięso dotrze świeże :) Daj znać jak zamówisz!


OK dzisiaj w befsztyku założę zamówienei pewnie bo mam już listę, mam kilka wędlin na spróbowanie, mięso na steki i jagnięcinę :) szykuje się większa rodzinna impreza u mnie więc chętnie przygotuję coś z porządnego mięso ;)
Na górę

Postautor: dona » 6 cze 2013, o 10:13

U Wolańczyka w Narolu
Na górę

Postautor: Gość » 6 cze 2013, o 13:00

:lol:
Jannia pisze:
orrson pisze:No tak jak pisałem, spokojnie możesz zamawiać, wysyłają specjalną paczką także mięso dotrze świeże :) Daj znać jak zamówisz!


OK dzisiaj w befsztyku założę zamówienei pewnie bo mam już listę, mam kilka wędlin na spróbowanie, mięso na steki i jagnięcinę :) szykuje się większa rodzinna impreza u mnie więc chętnie przygotuję coś z porządnego mięso ;)

:lol: taaa....grunt to marketing :panzielony:
Na górę

Postautor: Piotr » 6 cze 2013, o 20:10

Kiedyś były dobre wyroby z Narola Wsi, teraz dziadostwo!
poprosiłem ostatnio najlepszą kiełbasę za ok. 20 zł i okazała się jakościowo jak zwyczajna!
Cena nieważna - szukam dobrego wyrobu.
Również kabanosy za 25 zł - to wyrób kabanoso podobny, a właściwie cienkie kiełbaski.
Nie polecam!
Na górę

Postautor: gosc2013 » 19 gru 2013, o 07:22

odświeżam temat, gdzie po wędliny w regionie? masarnia Narol Wieś rzeczywiście się opuściła w jakości?
Na górę

Postautor: kyra » 19 gru 2013, o 07:44

Jak kiepska jakość ,to ja tam nie pojadę a miałem taki zamiar.Wiem ,że kiedyś były tam dobre wyroby.
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2013, o 08:29

kyra pisze:Jak kiepska jakość ,to ja tam nie pojadę a miałem taki zamiar.Wiem ,że kiedyś były tam dobre wyroby.


Bo psy żyły.
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2013, o 09:07

Szkoda,źe lokalni producenci zrezygnowali z utrzymania jakości tych najdroższych wędlin.
Nawet te drogie są naszpikowane chemią :?
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2013, o 09:09

Kunki
Narol juz sie zepsul
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2013, o 09:25

wicia pisze:masz racje co do witkowskiego i wrebiaka,reszta lokalnych masarni tez nie lepsza...

We wszystkich masarniach jest do dupy mieso nabite wodą itd. a u Wrębiaka to tylko Ruskie prawie biorą a wiadomo dla nich to byle co mogą zrobić oni do środka nie zaglądają oszukaństwo tak samo wędliny w sklepach napakowane chemią i leża po parę dni za tymi witrynami i że niby świeże sranie w banie nic jak swój wyrób własnej roboty ale nie wszyscy maja za co i możliwość :?
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2013, o 14:57

woda plus dodatki wypełniacze :roll: ile jest mięsa w mięsie?
Na górę

Postautor: smak » 19 gru 2013, o 19:57

Chcesz dobrą kiełbasę zrób sobie sam, kiełbasa bez żadnych wypełniaczy po kosztach to koszt około 20 zł, łącznie kilka godzin pracy i smacznego
Na górę

Postautor: Gość » 19 gru 2013, o 20:05

smak pisze:Chcesz dobrą kiełbasę zrób sobie sam, kiełbasa bez żadnych wypełniaczy po kosztach to koszt około 20 zł, łącznie kilka godzin pracy i smacznego

Daj spokój to nierealne.
Na górę

Postautor: subaru » 19 gru 2013, o 22:09

Naprawdę zrobienie kiełbasy żadna sztuka a wiesz co jesz. Trochę poczytać troche posłuchać znawców i kiełbasa PYCHA.
Na górę

Postautor: klijet » 19 gru 2013, o 23:14

NAROL DOJERZDZA SIĘ DO KAŚCIOŁA OD STRONY BEŁŻCZA ZA KOŚCIOŁEM PIERWSZA ULICZKA W PRAWO JEDZIE SIĘ PROSTO I NASTĘPNA WĄZKA ULICZKA W LEWO WJEŻDZA SIĘ NA SAMO PODWÓRKO MASARNI WĘDLINA SUPER
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”