nowe wysypisko

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 29 sty 2007, o 18:29

Drogi nasz Bracie
Dzieki Bogu nie zyjemy w okolicach Mozambika(naprawde sie ciesze)na wszystkim sie nie znam .Aczkolwiek wiele spraw mnie martwi ,wiele ciekawi,porusza.Masz racje ze wskazuje na władze i jej organy (Mops)
bo tak uwazam ze oni to" musza" a nie ja .Ja płace podatki .
Wybrałem w wyborach ludzi ,którzy sami tego chcieli tj chcieli sie zajmować i tymi moze" przykrymi "sprawami .Nie mów mi ze tak nie jest.
Na górę

Postautor: Gość » 29 sty 2007, o 18:39

A problem "ludzi z wysypiska" zawsze mnie niepokoi bo moze oni wcale nie są tak zdegenerowani, moze pomoc psychologiczna a i czasem finansowa zapobiegłaby ich ubóstwu .
I bez mentorskich tekstów nikt tu nikogo do niczego nie zmusi wazne aby zwrócic uwage na problem .A czy rozwiaze go czas czy urzędnicy to juz inna" broszka".
Na górę

Postautor: szperacz » 29 sty 2007, o 19:04

Myślę, pies pogrzebany jest gdzie indziej. Krwiopijczy kapitaliźm ,,wielkich przedsiębiorców", którzy nie mogą się ,,nachapac". Kto ma być ich klientelą, ci co zarabiaja minimalną placę ( jak mają pracę) i tyrają od świtu do nocy? - za slowa ,,cieszcie się, że pracujecie. Gdzie uznanie dla pracowników, którzy wypracowują im te dobra, gdzie szacunek do człowieka?. Jeśli się mylę to wskażcie inne przyczyne tego stanu rzeczy.
Na górę

Postautor: gosc » 29 sty 2007, o 19:30

"Cieszcie się że pracujecie"...to ostatnio modny tekst wypowiadany u naszych "pseudopracodawcow" .MOZE WARTO ICH WYMIENIC NA FORUM???
Na górę

Postautor: kOvAl » 29 sty 2007, o 19:32

gosc pisze:"Cieszcie się że pracujecie"...to ostatnio modny tekst wypowiadany u naszych "pseudopracodawcow" .MOZE WARTO ICH WYMIENIC NA FORUM???

To smialo, wymieniaj.
Na górę

Postautor: szperacz » 29 sty 2007, o 20:07

Co taka cisza na temat ,,praodawców", czyż sa naprawdę idealni i nie maja sobie nic do zarzucenia?
Na górę

Postautor: Gość » 29 sty 2007, o 20:14

Troche nie na temat a nawet napewno
Na górę

Postautor: gosc » 29 sty 2007, o 20:37

smialo, wymieniaj.
...I może pozostać mu WYSYPISKO...
Na górę

Postautor: szperacz » 29 sty 2007, o 21:30

Znam sytuacje, że w wielu przypadkach dobrobyt doprowadził do ,,szajby" a nawet do smierci.
Na górę

Postautor: jk » 29 sty 2007, o 22:31

Każdy zarabia tak jak potrafi. Dopiero później okzuje się, że śmieciarz ma większe dobra niż np....................radny. I tu popieram uczciwą, fizyczną pracę.
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2007, o 09:01

Nie miaem na mysli hobbystów ,czy niezrównoważonych,ostatecznie cała archeologia to jedno wielkie "grzebanie w ziemi "
Miałem na mysli ludzi biednych których zmusza do tego sytuacja ,tylko jaka?

czy ich dzieciom jest łatwo?
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2007, o 09:42

a kto jest kierownikiem tego wysypiska?
Na górę

Postautor: Gosc » 30 sty 2007, o 17:35

Co ma piernik do wiatraka, post dotyczy ludzi biednych a jak chcesz sie dowiedziec to idz do Urzedu Miasta on jest właścicielem wysypiska
Na górę

Postautor: FANTOMAS » 30 sty 2007, o 19:38

Wysypiskiem administruje nie Urząd Miasta lecz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - spółka której właścicielem jest miasto .Kieruje tym " interesem" pracownik, który pobiera opłaty za wywóz śmieci na wysypisko przez inne podmioty /firmy/ i osoby fizyczne , bo przeciez PGKiM za swoje samochody nie płaci.
Na górę

Postautor: Gość » 1 lut 2007, o 09:58

Z ekonomicznego punku widzenia bardziej opłaci sie oddac za darmo komus posegregowany papier ,butelki ,puszki ,niz wyrzucać je do ogólnego kontenera płacac wiecej za wywóz.Kwestia organizacji takiego przedsiewziecia .Jezeli ktos naprawde nie ma z czego zyc i musi byc "poszukiwaczem" zrobi cos i dla innych.
Moze pomózmy takim ludziom zbierajac np puszki ,butelki ,papier KOŁO kontenerów na smieci a Oni codziennie switem bedą je zabierac w miare czyste .
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”