Prośba do ludzi z TL

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 4 maja 2007, o 18:50

właśnie mi się przypomniało, że kilka lat temu instruktor jazdy kazał mi włączać ten lewy kieunkowskaz, czy to znaczy, że był niedouczony, czy w tym czasie zmieniły się przepisy?
Na górę

Postautor: Gość » 4 maja 2007, o 18:52

a tak przy okazji, czy na tym forum okrągły rok obowiązuje czas zimowy? :lol:
Na górę

Postautor: forumer » 6 maja 2007, o 11:31

Anonymous pisze:Po co ci ten lewy kierunkowskaz?


Po to aby zasygnalizować innemu kierowcy który jedzie prosto lub w prawo, aby mógł jednocześnie wjechać na rondo jeśli jest taka możliwość i żebyś nie zajechał mu w ostatniej chwili drogi zjeżdżając z ronda. I po to aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego, które nie są tworzone odnośnie tylko tomaszowskiego ronda, ale także tych 2 i 3-pasmowych.

A teraz pytanie "Anonymous" : po co Ci kierunkowskaz, gdy znajdujesz się na pasie z którego możliwy jest tylko skręt, lub gdy na skrzyżowaniu jest nakaz skrętu???

peace :wink:
Na górę

Postautor: forumer » 6 maja 2007, o 11:48

I jeszcze jedno. W przepisach ruchu drogowego rondo zdefiniowane jest jako "skrzyżowanie o ruchu okrężnym", a jak wiadomo, na każdym skrzyżowaniu, zmianę kierunku ruchu należy sygnalizować
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2007, o 14:01

dokładnie zgadzam sie z forumerem włączamy lewy kierunek gdy skrecamy w lewo. Nie wiem skad macie te trefne informacje ze sie wogole lewego nie uzywa. Jak wam nie pasuje to wystawiajcie lapy za okno jak wam szkoda zarowek
Na górę

Postautor: Gość » 7 maja 2007, o 12:26

no to szybko mi tu piszcie - wjeżdżasz od strony Lwowskiej i chesz jechać na Zamojską. Czy wlączasz jakiś kierunkowskaz, jeżeli tak to jaki, kiedy i dlaczego?
Druga sytuacja - wjeżdzasz od strony Lwowskiej i chesz jechac na Piłsudskiego. Czy włączasz jakis kierunkowskaz, jezeli tak to jaki, kiedy i dlaczego?
Na górę

Postautor: Gość » 7 maja 2007, o 13:25

do tego ronda to trzeba objazd zrobić i będzie spokój.
:idea: kto ma pomysł na objazd
Na górę

Postautor: Gość » 7 maja 2007, o 23:17

Anonymous pisze:no to szybko mi tu piszcie - wjeżdżasz od strony Lwowskiej i chesz jechać na Zamojską. Czy wlączasz jakiś kierunkowskaz, jeżeli tak to jaki, kiedy i dlaczego?
Druga sytuacja - wjeżdzasz od strony Lwowskiej i chesz jechac na Piłsudskiego. Czy włączasz jakis kierunkowskaz, jezeli tak to jaki, kiedy i dlaczego?


na zamojską to tylko zjazdowy przy listopadowej
na piłsudzkiego lewy na początku i zjazdowy przy zamojskiej
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2007, o 10:07

Nie, nie, na zamojską to ylko prawy gdy bedziesz na wysokości listopadowej, a na pilsudskiego to tez tylko prawy ale na wysokości zamojskiej. pozdro i szerokosci. czesc.
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2007, o 15:15

włączajcie awaryjne na rondzie, będzie najsprawiedliwiej :lol:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”