Jednak można...

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: edek » 9 maja 2007, o 16:37

Polecam wszystkim, mieszkańcom jak i władzom naszego pięknego miasta (jeszcze chyba miasta, czyż nie ?)

NAJWIĘKSZA INWESTYCJA

W Janowie Lubelskim rozpoczęto budowę krytej pływalni.

Janów Lubelski należy do najprężniej rozwijających się miast Lubelszczyzny. Mieszkańców przestało już dziwić, że ciągle się tu inwestuje. Władze miasta potrafią robić bardzo dużo, przede wszystkim potrafią zdobywać pieniądze z różnych źródeł, w tym najwięcej z Unii Europejskiej. Teraz, po wielu latach oczekiwań, spełniły się marzenia mieszkańców oraz władz samorządowych Janowa Lubelskiego odnośnie budowy krytej pływalni. 11 kwietnia została podpisana umowa z wykonawcą, przedsiębiorstwem STALPRZEM ze Stalowej Woli, na wykonanie obiektu.

Podpisanie umowy miało bardzo uroczysty charakter, gdyż jest to największa inwestycja realizowana kiedykolwiek w tym mieście. Budowany obiekt będzie należał do najbardziej nowoczesnych w południowo-wschodniej Polsce.

- Obiekt będzie miał powierzchnię 3826 metrów kwadratowych i znajdą się w nim: basen sportowy, dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych, basen rekreacyjny z hydromasażem do zabiegów rehabilitacyjnych, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia rurowa o długości 60 m, sauny, zaplecze szatniowo - natryskowe, widownia, sala do ćwiczeń z zapleczem socjalnym, kręgielnia oraz sala konsumpcyjna - wyjaśnia burmistrz Krzysztof Kołtyś.

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi prawie 15 milionów złotych. Najwięcej środków finansowych - 72,9% pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach zintegrowanego programu operacyjnego rozwoju regionalnego. Jest to dokładnie 10 871 729 zł. Równo po 13,55% kosztów inwestycji pokryją gmina oraz powiat Janów Lubelski.

- Kryta pływalnia będzie pełniła wiele funkcji. Przede wszystkim będzie służyła prowadzeniu zajęć szkolnych, jak również pełniła funkcję sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców gminy i powiatu oraz coraz liczniej odwiedzających nas turystów - uzupełnia burmistrz Kołtyś.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu unijnego pod nazwą: Rozwój produktu turystycznego gminy Janów Lubelski i powiatu janowskiego poprzez budowę krytej pływalni w Janowie Lubelskim. Umowa została podpisana ze strony inwestora przez burmistrza Krzysztofa Kołtysia i skarbnika budżetu Bogumiłę Szewc, a ze strony wykonawcy przez prezesa Mariana Dejwóra i główną księgową Agnieszkę Konopkę.

Zakończenie prac przewidziano w lipcu 2008 roku.

Andrzej Wojtan

więcej o basenie na stronie :

http://www.janowlubelski.pl/news/n_060514.htm
Na górę

Postautor: Pegrus » 9 maja 2007, o 17:13

Można, można...
tylko ciekaw jestem czy w Tym Janowie tak ludzie narzekają że ciągle robią i robią tak jak jest w Tomaszowie?
Chodzi mi głównie o ul. Lwowską.
Na górę

Postautor: Gość » 9 maja 2007, o 17:16

Ciekawe czy TL odbije "piłeczkę"i też czymś się pochwali. Może przynajmniej coś obieca jak zwykle.
Na górę

Postautor: Gość » 9 maja 2007, o 18:41

za parę lat my się pochwalimy ukończeniem Lwowskiej i wykupieniem wszystkich działek pod budowę obwodnicy :oops: :oops: :oops:
Na górę

Postautor: M » 10 maja 2007, o 09:53

Jak sie wjeżdza do Janowa od razu sie przyjemniej robi, ale i zazdrosc sie pojawia. Miasto moze troszke wieksze niz Tomaszów, moze nie... ale jest slicznie, wszystko przyciete, kosze na śmieci, czysciutko, śliczne ławki w miejscu typu nasze rondo, wszystko wybrukowane... nie to co tu. Wstyd kogokolwiek zaprosic... gorsze niz wieś, A władze? pewnie za pieniadze na inwestycje żywią sie w knapach z całymi rodzinami. i widzą ładne miasta , ale na wycieczkach na ktore za te pieniadze jezdza.... szkoda słów. mam nadzieje ze wszystko sie zmieni, i nie bedziemy musieli juz tyle narzekac.
Na górę

Postautor: Sisterka » 10 maja 2007, o 15:30

Ponoć były burmistrz Pan Łysiak miał dać pieniądze dla Tomasovi. Oczywiście darowizny nie było. Nowy burmistrz powiedział, że "nie będzie wydawał pieniędzy na chuliganów".

Plotki?
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2007, o 16:30

tak, tak jakie władze takie miasto.....
Na górę

Postautor: niuniuś » 10 maja 2007, o 19:26

dokładnie podobno tak było, sam zdaje się widziałem i słyszałem, i wydaje mi się że dobrze wiem co mówię
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2007, o 21:39

niuniuś pisze:dokładnie podobno tak było, sam zdaje się widziałem i słyszałem, i wydaje mi się że dobrze wiem co mówię


Ha Ha Ha :lol: 10/10
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”