REKONSTRUKCJA-DĄBROWA TOMASZOWSKA

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: jasmina » 19 wrz 2012, o 01:51

Ludzie, bralam w tym udzial, pomagalam organizatorowi i jestem zachwycona, nikt Wam nie kazal isc jak Was zanudzalo.
Jakby puscili disco polo na rondzie to zapewne wszyscy bylibyscie w pelni szczesliwi.
Prosze Was, to jest bardzo pouczajaca rzecz. i nie wazne czy jest to juz piaty raz pod rzad. za kazdym razem jest jakies inne urozmaicenie.
Ktos sie stara, biega zalatwia urzera sie ze wszystkim a Wy po prostu niemile slowa wypisujecie.
Sami pokazcie na co Was stac zamiast jezdzic komus, kto naprawde sie stara cos zrobic w tej nudnej miescinie.
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 03:10

I czyniłaś to oczywiście w ramach wolontariatu czy należało to w twoich obowiązkach? Czy po był jakiś bankiet i za czyją kasę jak był?
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 08:25

Ale czy w bitwie pod Tomaszowem w 1939 r. były jakieś zrzuty spadochronowe?? Pytanie do historyków. Coś mi się wydaje że polskie lotnictwo już wtedy nie istniało, więc inscenizacja wprowadza kłamliwe fakty i daleko jej do prawdziwej lekcji historii.
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 08:44

Gość pisze:Ale czy w bitwie pod Tomaszowem w 1939 r. były jakieś zrzuty spadochronowe?? Pytanie do historyków. Coś mi się wydaje że polskie lotnictwo już wtedy nie istniało, więc inscenizacja wprowadza kłamliwe fakty i daleko jej do prawdziwej lekcji historii.


Czytaj i słuchaj ze zrozumieniem. Narrator o tym informował, że chodzi o zrzuty cichociemnych podczas okupacji a nie kampanii wrześniowej. Najbliższe zrzuty były koło Florianki - ok. 50 km od Tomaszowa.
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 08:51

Gość pisze:Ale czy w bitwie pod Tomaszowem w 1939 r. były jakieś zrzuty spadochronowe?? Pytanie do historyków. Coś mi się wydaje że polskie lotnictwo już wtedy nie istniało, więc inscenizacja wprowadza kłamliwe fakty i daleko jej do prawdziwej lekcji historii.


nacjonalisty o co wam chodzi? Zazdrość cię zżera. Z takimi tekstami wypisywanymi po czymkolwiek to robicie sobie opinię zaseparowanych wariatów... Lepiej niech nikt do was nie przyjeżdza bo tomaszowiak się wścieka. Paranoja. A jeszcze kase policz dokładnie co do €centa ile wydanej było.
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 09:23

ludzie jak cos wam w tym nie pasuje to nie pieprzcie głupot pewnie sami byliscie na tej rekonstrukcji i wam sie podobalo tylko nie macie tematów do rozmow i gadacie bez sensu ... ja bylam na tej rekonstrukcji włozylam swoj wklad w to by to sie udało a wy nie doceniacie czyichś staran.. jestem zniesmaczona waszym zachowaniem poniwaz powinniscie sie cieszyc ze nasze miasto i nasze władze przyblizaja nam to co powinne byc dla kazdego z nas wazne czyli historia naszego kochanego miasta , to co piszecie jest dla mnie chore i dziecinne ludzie ogarnijcie sie!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 09:26

sama się ogarnij i nie zmuszaj żeby wszyscy się zachwycali. same igrzyska w tym tomaszówku. bo reszta nie wychodzi
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 09:33

nacjonalisty o co wam chodzi? Zazdrość cię zżera. Z takimi tekstami wypisywanymi po czymkolwiek to robicie sobie opinię zaseparowanych wariatów... Lepiej niech nikt do was nie przyjeżdza bo tomaszowiak się wścieka. Paranoja. A jeszcze kase policz dokładnie co do €centa ile wydanej było.[/quote]


Paranoja,czy wszyscy macie klapki na oczach?
Wcale nie jestem przeciw narodowi i przeciw takim imprezom ale teraz nie jest nas na nie stać!
Nie wyzywaj kolegi od nacjonalistów bo to jest niezasadne!
Czepiacie sie tego promocyjnego wątku jak ślepy kulawego podczas ostrzału.
Kto mi powie co miasto z tego ma? miało?bedzie miało?
ile pokoi wynajeto w miejskim h-otelu?
ile kwater?
ile zarobiły knajpy?
ile chleba i smalcu zjedzono?
ile pamiatek sprzedano?
ile tv brało udział w relacji?
ile sprzedano książek o tematyce wrześniowego pogromu?


ile w końcu ...zniczy?

Władza jak widać poszła po rozum do głowy i zrezygnowała z lansu bo w takim momencie to czysty masochizm.
Radni mówisz nie pchali się?
bo też wyczuli nowy trend i juz nie chca się tak utorzsamiac z kosztowną imprezą.
Na koniec nikt nie może się przemóc i odważyc aby ogłosic ile to kosztowało?
Bo ...po co ludziom nerwy szarpać :(

bezrobotny,z gromadą dzieci,chory,bliski upadku sklepu czy firmy,emeryt wpadłby w depresję i pustke egzystencjalną.

Zarzut o braku ideowości ,pamięci i takie tam różne jest nie na miejscu.Bo tu zwyciężyła forma nad tragiczną,ideową treścią!
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 09:35

utożsamiać :panzielony: sorki dla wrażliwych :idea:
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 09:51

oni żyją w innym świecie. widziałeś oświadczenia majątkowe? mieliśmy dwóch posłów, nie mamy obwodnicy,basenu.wysypiska. mamy igrzyska
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 11:49

Dziadek z zomo już się tak nie bój tej rekonstrukcji. Nie musisz już nikogo bić, zapomnij o tym, komunizmie. Daj sobie spokój, nie myśl .
Na górę

Postautor: Gość » 19 wrz 2012, o 13:45

Gość pisze:Dziadek z zomo już się tak nie bój tej rekonstrukcji. Nie musisz już nikogo bić, zapomnij o tym, komunizmie. Daj sobie spokój, nie myśl .


:lol: :lol: :lol: ech "wnuczku psotniku"dziadek tak po tej wojnie skołowany ale (z przedwojennej szkoly wyniesione) wartościom się nie sprzeniewierza.Głupotę nazywa głupotą.Madrość madrością.
Filut z ciebie taki ,że az serce rosnie.Gorzej pewnie z kondycją i dyscyplina o honorze nie wspmnę.
Nic to z twego latania po polu boś prochu nie wąchał ani nie biegał w OP1 to skąd masz wiedziec co to wojsko czy wojna.OT zażartowales sobie z dziadka :panzielony: ale dziadzio niepamiętliwy i jeszcze jarzy i dopóki może to myśli!
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2012, o 18:08

To nie miało być wredne. Widać, że ktoś tu miał przestrach i traume po czymś. Pozdro :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2012, o 19:35

To nie miało być wredne.

:panzielony: juz dobrze,dobrze .Niewyczepane sa pokłady mojej wspaniałomyslności!
Ale czekam na podsumowanie ewentualny meldunek z bojowej potyczki.
pozdro
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2012, o 19:37

Gość pisze:Dziadek z zomo już się tak nie bój tej rekonstrukcji. Nie musisz już nikogo bić, zapomnij o tym, komunizmie. Daj sobie spokój, nie myśl .



sam żeś dziadek bo ci obwodnica niepotrzebna - auta nie masz przecież,co tam basen w twoim wieku. wysypisko,niewiele kupujesz ,niewiele wyrzucasz. ale msza i nadęte patriotyczne przemowy do życia ci niezbędne :panzielony:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”