Tom-Net

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: WMLan » 24 mar 2013, o 20:42

tomnet pisze:
Hmm a te pozytywne posty to nie nasi klienci pisali ?
Czy może tylko na te pozytywne nie zwracasz uwagi i starasz się ich nie czytać ?

Chciał bym poznać informację komu to tak naprawdę źle działa, jak od 3 tygodni jest źle to raczej samo się nie naprawi.
Proponuje zadzwonić do nas pomiędzy 8.00 a 17.00 myślę, że dodzwonisz się bez problemu :)

Tak te pozytywne na Wasz temat piszą tylko z konkurencji a te negatywne tylko Wasi klienci :)
Dla mnie logicznym jest że ktoś pisząc pozytywnie pisze z Waszej sieci nie z mojej.
Na górę

Postautor: tomnet » 24 mar 2013, o 20:48

Tak te pozytywne na Wasz temat piszą tylko z konkurencji a te negatywne tylko Wasi klienci :)


Dobra konkurencja nie jest zła - a ja tu taki wywody piszę :)
Dziękuję za obronę :)
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 20:52

wmlan - masz za słabo zabezpieczoną sieć i wszyscy piszemy z twojej sieci dla jaj :)
Bo w tomnecie tak szybko działa internet że się nie da pisać na twoim forum. Bo tak szybko się strony otwierają :p

JUŻ SIĘ NIE MACIE O CO KŁÓCIĆ??

Lepiej do roboty się brać i sieć modernizować dla domów jednorodzinnych!!!!
Na górę

Postautor: WMLan » 24 mar 2013, o 21:08

A co do chwalenia się bgp, lirem, milionami adresów ip, może konkurencja stwierdziła że do szczęścia jest jej to nie potrzebne lub inaczej ekonomicznie patrzą na to wszystko. Chcecie to się pchajcie, wasza kasa i ewentualnie wasz problem, ale prosze nie sugerować ludziom co kto przespał bo o tym nie wiecie. Czy wasza decyzja będzie słuszna okaże się za jakiś czas. Ja uważam że niedługo wszystko u nas pi...nie tak jak w innych krajach republik socjalistycznych europy, zwłaszcza że gołym okiem widać ze ludzie coraz mniej kasy mają i coraz mniej skłonni są ją wydawać.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 21:32

WMLan pisze:A co do chwalenia się bgp, lirem, milionami adresów ip, może konkurencja stwierdziła że do szczęścia jest jej to nie potrzebne lub inaczej ekonomicznie patrzą na to wszystko. Chcecie to się pchajcie, wasza kasa i ewentualnie wasz problem, ale prosze nie sugerować ludziom co kto przespał bo o tym nie wiecie. Czy wasza decyzja będzie słuszna okaże się za jakiś czas. Ja uważam że niedługo wszystko u nas pi...nie tak jak w innych krajach republik socjalistycznych europy, zwłaszcza że gołym okiem widać ze ludzie coraz mniej kasy mają i coraz mniej skłonni są ją wydawać.


nie martw się ludzie będą jakoś musieli jeść, pić, mieć wodę, prąd, gaz, internet, telefon komórkowy bo nie ma co się oszukiwać ale nie da się bez tego żyć, można to nazwać dobrem koniecznym. Chociaż jak będzie ten kryzys to może wkroczyć najwyżej umiar w tych rzeczach.
Na górę

Postautor: WMLan » 24 mar 2013, o 22:00

Gość pisze:
WMLan pisze:A co do chwalenia się bgp, lirem, milionami adresów ip, może konkurencja stwierdziła że do szczęścia jest jej to nie potrzebne lub inaczej ekonomicznie patrzą na to wszystko. Chcecie to się pchajcie, wasza kasa i ewentualnie wasz problem, ale prosze nie sugerować ludziom co kto przespał bo o tym nie wiecie. Czy wasza decyzja będzie słuszna okaże się za jakiś czas. Ja uważam że niedługo wszystko u nas pi...nie tak jak w innych krajach republik socjalistycznych europy, zwłaszcza że gołym okiem widać ze ludzie coraz mniej kasy mają i coraz mniej skłonni są ją wydawać.


nie martw się ludzie będą jakoś musieli jeść, pić, mieć wodę, prąd, gaz, internet, telefon komórkowy bo nie ma co się oszukiwać ale nie da się bez tego żyć, można to nazwać dobrem koniecznym. Chociaż jak będzie ten kryzys to może wkroczyć najwyżej umiar w tych rzeczach.

Nie chcę Cię martwić ale wydaje mi się, że to o czym piszesz już się dzieje. Ludzie ograniczają się we wszystkich zakupach, biorą to co tańsze a nie to co lepsze, ograniczając zakupy do minimum niezbędnego. z telefonem, internetem i tv jest moim zdaniem podobnie.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 23:25

100 Mb/s przepływnosic do przełącznika. robicie ludziom wode z mozgu nagle się z 1 Mb/s podniesli na 100 Mb/s nj ak niby swiatlowody podpieli których nie podpieli, skrzynki puste stoją na klatkach a ludziom kit wciskają. bo na ikoncce połączeniach pokazuje komus 100 Mb/s bo przepieli go do switcha a ma tyle smao co miał :)) Weźcie przstancie ludzi śmieszyć tą swoją pseudo ofertą, a najlepsza jest ta reklama jeżdząca po ulicach tak sie zastnawiam kiedy to ktos w koncu do odpowiednich słózb zgłosci zagluszanie porzadku miejskiego w dzien. Kto uważa tak jak ręka w górę ?

tomnet pisze:
To dzięki światłowodom i ich super dwóch łączach do świata. Po prostu dane tak szybko przez kable lecą że Twój komputer nie nadąża. u mnie też tak działa i zastanawiam się nad przejsciem do wmlan, zwłaszcza że mają ceny bardzo aktrakcyjne teraz w stosunku do konkurencji. Ale chwalić sie potrafią z tomnetu jacy to oni są super a konkurencja niby bankrutuje i jakby chcieli to by ich zmiażdżyli.


Szkoda, że nie wiem z kim rozmawiam.
Jak widać, pogoda jest jaka jest. Swiatłowodów nie da się spawać poniżej temperatury -5 st. C.
Nie wyobrażam również w taką pogodę, otwierania studzienek na mieście.

Zaufaj mi, że światłowodów na mieście jest naprawdę bardzo dużo i oferta też będzie bardzo fajna.
Na razie niechętnie uruchamiamy szybsze taryfy, ponieważ chcemy odpalić wszystkie bloki w jednej chwili.
Jest już pewna liczba ludzi która testuje nowe taryfy niektórzy z nich maja 100Mb/s.

Ofertę WMLan zostawię, bez komentarza.
Możemy zrobić nowy cennik i dać 100Mb/s, tylko co z tego jak usługa dostępna będzie dla niewielkiej grupy klientów ?

Poza tym: zainwestowaliśmy w bycie LIRem co jest sporym kosztem, nasza konkurencja to przespała a adresy IPv4 na świecie już się skończyły i prawdopodobnie klienci tamtych firm już nigdy nie będą mieli zewnętrznych adresów IP.
U nas od dawna każdy klient posiada zewnętrzny adres IPv4 i do tego mamy kilkanaście tysięcy wolnych adresów IPv4 oraz 4294967296 adresów IPv6

Żaden tomaszowski dostawca nie może pochwalić się własnym routerem BGP (nie będę tłumaczył do czego to służy, jak ktoś nie wie to na internecie doczyta ) my mamy od ponad roku.

Więc jak widać pewne inwestycje na pierwszy rzut oka nie są widoczne, a są kosztowne i pracochłonne a w przyszłości przyniosą profity.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 23:58

Gość pisze:100 Mb/s przepływnosic do przełącznika. robicie ludziom wode z mozgu nagle się z 1 Mb/s podniesli na 100 Mb/s nj ak niby swiatlowody podpieli których nie podpieli, skrzynki puste stoją na klatkach a ludziom kit wciskają. bo na ikoncce połączeniach pokazuje komus 100 Mb/s bo przepieli go do switcha a ma tyle smao co miał :)) Weźcie przstancie ludzi śmieszyć tą swoją pseudo ofertą, a najlepsza jest ta reklama jeżdząca po ulicach tak sie zastnawiam kiedy to ktos w koncu do odpowiednich słózb zgłosci zagluszanie porzadku miejskiego w dzien. Kto uważa tak jak ręka w górę ?



bezrobotny człowieku co chodzisz po piwnicach i podpierdzielasz obudowy metalowe w piwnic.
bezrobotny jesteś bo zakończyłeś naukę na podstawówce i nie umisz czytać.
Przecież napisali wyżej że jest za zimno na kończenie światłowodów.
Że taryfy są nie odpalone, bo czekają na lepsza pogodę żeby wszystkie bloki odpalić na raz. Teraz testowo odpalone jest dla niektórych klientów.
Wracając do twojej podstawówki to wiesz jaka jest różnica jak do switcha podepniesz światłowód zamiast radia na 5ghz? Sprawdź w encyklopedii. Takie duże książki co od ciotki na komunię dostałeś.
Już nie wspomnę o twoim zagłuszaniu porządku forum swoją głupotą. Nie ma sąsiad do ciebie pretensji jak o 23 słuchasz na cały regulator Weekendu?
I jeszcze taka drobnostka, piszę się pod cytowanym tekstem a nie nad.
Zgłoś swoim slószbom zagórzanie poszątku dziennego przez tiry na lwowskiej, dzieci na boisku i didżeja z Butiku który co jakiś czas koło policji nakłada bity na chodnik.
I przeszkadza strasznie takiemu mieszczuchowi jak ty osiągać prędkości internetu na poziomie 10mb/s bo tyle pokazuje twoja karta na bnc.

Nie no sorry ale nie mogłem wytrzymać jak czytam ludzi którzy nie czają tematu i nie potrafią czytać.

Dobranoc
Na górę

Postautor: tomnet » 25 mar 2013, o 00:35

Gość pisze:100 Mb/s przepływnosic do przełącznika. robicie ludziom wode z mozgu nagle się z 1 Mb/s podniesli na 100 Mb/s nj ak niby swiatlowody podpieli których nie podpieli, skrzynki puste stoją na klatkach a ludziom kit wciskają. bo na ikoncce połączeniach pokazuje komus 100 Mb/s bo przepieli go do switcha a ma tyle smao co miał :)) Weźcie przstancie ludzi śmieszyć tą swoją pseudo ofertą, a najlepsza jest ta reklama jeżdząca po ulicach tak sie zastnawiam kiedy to ktos w koncu do odpowiednich słózb zgłosci zagluszanie porzadku miejskiego w dzien. Kto uważa tak jak ręka w górę ?



Tak naprawde to Ty sam ludziom wode z mózgu robisz, bo sam nawet nie wiesz co planujemy.
Przełączniki są rozwiązaniem tymczasowym bo budujemy sieć pasywną FTTH w tych skrzynkach będzie tylko rozdzielacz optyczny.
Jedyne urządzenie pobierające prąd to OLT w serwerowni
U każdego klienta ONU z 4 portami LAN 1G, 2 portami telefonicznymi oraz WiFi 802.11N

Już nie będzie takich sytuacji że po burzy coś nie działa bo nie będzie miało się co zepsuć.
Wszystkie dotychczasowe kable pójdą na śmietnik, a urządzenia wystawimy na allegro.

Poczytaj sobie o technologii GPON to dowiesz się więcej.
W tech technologii 100Mb/s to to nie problem.
Testowane obecnie urządzenia klienckie bez problemu przepychają 900Mb/s


Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę temat.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 06:33

tomnet pisze:
Gość pisze:100 Mb/s przepływnosic do przełącznika. robicie ludziom wode z mozgu nagle się z 1 Mb/s podniesli na 100 Mb/s nj ak niby swiatlowody podpieli których nie podpieli, skrzynki puste stoją na klatkach a ludziom kit wciskają. bo na ikoncce połączeniach pokazuje komus 100 Mb/s bo przepieli go do switcha a ma tyle smao co miał :)) Weźcie przstancie ludzi śmieszyć tą swoją pseudo ofertą, a najlepsza jest ta reklama jeżdząca po ulicach tak sie zastnawiam kiedy to ktos w koncu do odpowiednich słózb zgłosci zagluszanie porzadku miejskiego w dzien. Kto uważa tak jak ręka w górę ?



Tak naprawde to Ty sam ludziom wode z mózgu robisz, bo sam nawet nie wiesz co planujemy.
Przełączniki są rozwiązaniem tymczasowym bo budujemy sieć pasywną FTTH w tych skrzynkach będzie tylko rozdzielacz optyczny.
Jedyne urządzenie pobierające prąd to OLT w serwerowni
U każdego klienta ONU z 4 portami LAN 1G, 2 portami telefonicznymi oraz WiFi 802.11N

Już nie będzie takich sytuacji że po burzy coś nie działa bo nie będzie miało się co zepsuć.
Wszystkie dotychczasowe kable pójdą na śmietnik, a urządzenia wystawimy na allegro.

Poczytaj sobie o technologii GPON to dowiesz się więcej.
W tech technologii 100Mb/s to to nie problem.
Testowane obecnie urządzenia klienckie bez problemu przepychają 900Mb/s


Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę temat.

Tak i to wszystko 1 zł za podłączenie i 30 zł miesięcznie?
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 08:08

Gość pisze:Tak i to wszystko 1 zł za podłączenie i 30 zł miesięcznie?


Dlaczego od was tak wieje pesymizmem, jeszcze nie odpalone i nie znacie cennika i oferty a już wam wszystko nie pasuje.
Tak najlepiej to niech nikt nic nie robi i dalej będziemy się kisić w prędkościach 10mbit z pingiem 70.

Twoją wypowiedz porównam do kupna samochodu.
Dzień dobry, mam skodą 1,6 benzyna w gazie z 2000 roku, chciałbym kupić audi a6 3.0tdi ale max mogę dać za niego 5000zł tyle ile warta moja skoda.

Rozumiesz co chciałem dać do zrozumienia?
Jeżeli nadal nie to przejedz się jednym i drugim samochodem.

Tej cenie co podałeś to pewnie będzie jakaś najniższa taryfa bez telewizji i telefonu.

Te twoje 30zł to za jaką prędkość płacisz u swojego obecnego operatora?
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 08:31

Tom-Net to taka "krowa" co to dużo ryczy a mało mleka daje.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 08:33

Gość pisze:Tom-Net to taka "krowa" co to dużo ryczy a mało mleka daje.


a za parę miesięcy będziesz od niej pił mleko :)
Na górę

Postautor: tomnet » 25 mar 2013, o 08:39

Przyzwyczaiłem, się do tego typu postów.
My robimy swoje, bez względu na przestrogi Wojtka.
Mam nadzieje, że Rosjanie na nas nie napadną i nasza socjalistyczna republika jeszcze trochę przetrwa.

Co do cen to ceny pozostaną bez zmian, zmienią się tylko prędkości i technologia.
Do tego dojdzie kilka usług dodatkowych.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 08:41

jeżeli ktoś kto pracuje w tom net i dodatkowo sprząta na myjce na przy ul. kosciuszki to jak może o czasie zadbać o prawidłowe działanie netu on sie nie rozerwie :)))) a i tak dobrze ze jego pracodawca pozwala mu dojechać firmowym samochodem na myjkę hahaha
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”