Tom-Net

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: tomnet » 25 mar 2013, o 09:12

Gość pisze:jeżeli ktoś kto pracuje w tom net i dodatkowo sprząta na myjce na przy ul. kosciuszki to jak może o czasie zadbać o prawidłowe działanie netu on sie nie rozerwie :)))) a i tak dobrze ze jego pracodawca pozwala mu dojechać firmowym samochodem na myjkę hahaha


Nie widzę powodu dla którego miał by tego nie robić.
Zatrudniony jest LEGALNIE w obu firmach i wszystko jest za naszą zgodą.
Więc w czym problem ?
Na przemyt nie jeździ, tylko legalnie zarabia pieniądze.

Pamiętaj, że nie mamy tylko jednego pracownika.

Temat był o wolnym internecie, omówiliśmy już chyba wszystkie tematy - zaraz pojawią się posty, że miałem dziurawego buta.
Nie dowiedzieliśmy się tak naprawdę komu i gdzie ten internet wolno działa.
Na górę

Postautor: WMLan » 25 mar 2013, o 09:54

Gość pisze:
Gość pisze:Tak i to wszystko 1 zł za podłączenie i 30 zł miesięcznie?


Dlaczego od was tak wieje pesymizmem, jeszcze nie odpalone i nie znacie cennika i oferty a już wam wszystko nie pasuje.
Tak najlepiej to niech nikt nic nie robi i dalej będziemy się kisić w prędkościach 10mbit z pingiem 70.

Twoją wypowiedz porównam do kupna samochodu.
Dzień dobry, mam skodą 1,6 benzyna w gazie z 2000 roku, chciałbym kupić audi a6 3.0tdi ale max mogę dać za niego 5000zł tyle ile warta moja skoda.

Rozumiesz co chciałem dać do zrozumienia?
Jeżeli nadal nie to przejedz się jednym i drugim samochodem.

Tej cenie co podałeś to pewnie będzie jakaś najniższa taryfa bez telewizji i telefonu.

Te twoje 30zł to za jaką prędkość płacisz u swojego obecnego operatora?

Oj już nie przesadzaj że się tak każdy kisi z tymi 10 megabitami, a z pingiem przykładowo od mojego klienta z Ulhówka jest 35-40 ms do onetu, w Tomaszowie 20-25 ms , nawet jakby były większe dwukrotnie to i tak nikt - poza nielicznymi osobami - tego nie odczuwa. Ale ludzie będą mieli wybór - droższe i sprawniejsze światło, albo tańszą i wolniejszą radiówkę.
Na górę

Postautor: tomnet » 25 mar 2013, o 10:17


Te twoje 30zł to za jaką prędkość płacisz u swojego obecnego operatora?

Oj już nie przesadzaj że się tak każdy kisi z tymi 10 megabitami, a z pingiem przykładowo od mojego klienta z Ulhówka jest 35-40 ms do onetu, w Tomaszowie 20-25 ms , nawet jakby były większe dwukrotnie to i tak nikt - poza nielicznymi osobami - tego nie odczuwa. Ale ludzie będą mieli wybór - droższe i sprawniejsze światło, albo tańszą i wolniejszą radiówkę.[/quote]

Ping ma duży wpływ na wydajność pojedyńczej sesji TCP.
Dla linku o czasie przejścia całego pakietu i odpowiedzi na pakiet (nie mylić z czasem RTT z np: pinga - bo domyślnie używany do badania sieci jest mały pakiet) nie należy oczekiwać większej transmisji w jednej sesji TCP niż:
1 ms - 525 Mbit/s
2 ms - 262 Mbit/s
3 ms - 175 Mbit/s
5 ms - 105 Mbit/s
10 ms - 52 Mbit/s
15 ms - 35 Mbit/s
20 ms - 26 Mbit/s
50 ms - 10 Mbit/s

Przy 50ms speedtest pokaże około 10Mb/s na pojedyńczej sesji TCP.
Dlatego ktoś mądry wymyślił torrenta bo sciąga kilkoma sesjami.

Źródło
http://en.wikipedia.org/wiki/Measuring_ ... throughput
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 12:14

tomnet pisze:Ping ma duży wpływ na wydajność pojedyńczej sesji TCP.
Dla linku o czasie przejścia całego pakietu i odpowiedzi na pakiet (nie mylić z czasem RTT z np: pinga - bo domyślnie używany do badania sieci jest mały pakiet) nie należy oczekiwać większej transmisji w jednej sesji TCP niż:
1 ms - 525 Mbit/s
2 ms - 262 Mbit/s
3 ms - 175 Mbit/s
5 ms - 105 Mbit/s
10 ms - 52 Mbit/s
15 ms - 35 Mbit/s
20 ms - 26 Mbit/s
50 ms - 10 Mbit/s

Przy 50ms speedtest pokaże około 10Mb/s na pojedyńczej sesji TCP.
Dlatego ktoś mądry wymyślił torrenta bo sciąga kilkoma sesjami.

Źródło
http://en.wikipedia.org/wiki/Measuring_ ... throughput

Teraz tak, patrząc na tabelkę oraz filmik w którym chwaliliście się światełkiem jakiś czas temu, nie będzie możliwe wyciągnięcie więcej niż 35Mbit/s w jednej sesji bo ping za duży :) Zresztą widać to na filmie :) He he
Na górę

Postautor: tomnet » 25 mar 2013, o 12:52

Teraz tak, patrząc na tabelkę oraz filmik w którym chwaliliście się światełkiem jakiś czas temu, nie będzie możliwe wyciągnięcie więcej niż 35Mbit/s w jednej sesji bo ping za duży :) Zresztą widać to na filmie :) He he


Jak skończymy to się zobaczy ile poleci, jak widać w tabeli każda 1ms jest ważna.
Dopinamy nowych sąsiadów do BGP skrócą się routingi.
Zmieniamy również sprzęt w serwerowni.

Co z tego wyjdzie to się, zobaczy. Nie na wszystko mamy wpływ.

Filmik jak widać potwierdza to o czym wspomniałem.
Więc Wojtku z tym wysokim pingiem to raczej racji nie masz.
Liczy się każda 1ms!

Podobnie z samochodami, do pewnej prędkości każdy samochód pojedzie, później trzeba już modyfikować.
Na górę

Postautor: WMLan » 25 mar 2013, o 13:32

tomnet pisze:
Teraz tak, patrząc na tabelkę oraz filmik w którym chwaliliście się światełkiem jakiś czas temu, nie będzie możliwe wyciągnięcie więcej niż 35Mbit/s w jednej sesji bo ping za duży :) Zresztą widać to na filmie :) He he


Jak skończymy to się zobaczy ile poleci, jak widać w tabeli każda 1ms jest ważna.
Dopinamy nowych sąsiadów do BGP skrócą się routingi.
Zmieniamy również sprzęt w serwerowni.

Co z tego wyjdzie to się, zobaczy. Nie na wszystko mamy wpływ.

Filmik jak widać potwierdza to o czym wspomniałem.
Więc Wojtku z tym wysokim pingiem to raczej racji nie masz.
Liczy się każda 1ms!

Podobnie z samochodami, do pewnej prędkości każdy samochód pojedzie, później trzeba już modyfikować.

Mowa była o 10 mbitach nie o 100. A co do samochodu - mi wystarcza mój 170 wyciąga ledwo co, 12 sekund do setki, ale szybszego mi nie trzeba :)
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 17:06

Niezłe przedstawienie robicie na forum :lol: Zarówno jedna jak i druga firma.Skoro macie jakieś spory to się zdzwońcie pójdźcie na piwo i pogadajcie a nie urządzacie sceny i wymądrzacie się kto wie lepiej!Tom-net się chwali bo inwestuje ale ma własną stronę internetową na której może to zagadnienie opisać bez zbędnych komentarzy,WM-lan chce pokazać że nie jest taki w ciemie bity i nie zostaje z tyłu co do internetu,jedno jest pewne te rozmowy służą REKLAMIE każdej z firm!Jakiś czas temu pojawił się temat na forum o komisach komórkowych który szybko znikł gdyż Pan ' chyba się obawiał tego co ktoś napisać może również i o jego komisie.Dlaczego temat internetu nie znikł tak jak temat komisów?(skoro cenzurować nie wygodne tematy komisów można to można i temat internetu-komuna powraca)Czyż by któryś z chłopaków lub sam szef tom-netu zbyt pojechał Panu z konkurencji (WM-lan)który chce w oczach forumowiczów wyjść na dobrą firmę o dużej wiedzy teleinformatycznej i dużych możliwościach?Spór jaki się wywiązał mogę porównać do kłótni dwóch gówniarzy którzy siedząc na forum piszą i ,,trolują,, jeden na drugiego przy tym przechwalając się swoją wiedzą jacy to nie mądrzy a tak na prawdę posiłkują się odszukując wskazówek z wujka google.Zamiast drzeć powinniście współpracować w tych ciężkich czasach i wam(jako usługodawcom) i nam (klientom) było by lepiej (chociaż tu bym się obawiał iż zrobilibyście sobie monopol na ceny).Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym glebieniu konkurencji na forum
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 17:25

Gość pisze:Niezłe przedstawienie robicie na forum :lol: Zarówno jedna jak i druga firma.Skoro macie jakieś spory to się zdzwońcie pójdźcie na piwo i pogadajcie a nie urządzacie sceny i wymądrzacie się kto wie lepiej!Tom-net się chwali bo inwestuje ale ma własną stronę internetową na której może to zagadnienie opisać bez zbędnych komentarzy,WM-lan chce pokazać że nie jest taki w ciemie bity i nie zostaje z tyłu co do internetu,jedno jest pewne te rozmowy służą REKLAMIE każdej z firm!Jakiś czas temu pojawił się temat na forum o komisach komórkowych który szybko znikł gdyż Pan ' chyba się obawiał tego co ktoś napisać może również i o jego komisie.Dlaczego temat internetu nie znikł tak jak temat komisów?(skoro cenzurować nie wygodne tematy komisów można to można i temat internetu-komuna powraca)Czyż by któryś z chłopaków lub sam szef tom-netu zbyt pojechał Panu z konkurencji (WM-lan)który chce w oczach forumowiczów wyjść na dobrą firmę o dużej wiedzy teleinformatycznej i dużych możliwościach?Spór jaki się wywiązał mogę porównać do kłótni dwóch gówniarzy którzy siedząc na forum piszą i ,,trolują,, jeden na drugiego przy tym przechwalając się swoją wiedzą jacy to nie mądrzy a tak na prawdę posiłkują się odszukując wskazówek z wujka google.Zamiast drzeć powinniście współpracować w tych ciężkich czasach i wam(jako usługodawcom) i nam (klientom) było by lepiej (chociaż tu bym się obawiał iż zrobilibyście sobie monopol na ceny).Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym glebieniu konkurencji na forum



REKALMA TO DZWIGNIA HANDLU !! NIE ZAPOMINAJ :))
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 17:27

Gość pisze:Niezłe przedstawienie robicie na forum :lol: Zarówno jedna jak i druga firma.Skoro macie jakieś spory to się zdzwońcie pójdźcie na piwo i pogadajcie a nie urządzacie sceny i wymądrzacie się kto wie lepiej!Tom-net się chwali bo inwestuje ale ma własną stronę internetową na której może to zagadnienie opisać bez zbędnych komentarzy,WM-lan chce pokazać że nie jest taki w ciemie bity i nie zostaje z tyłu co do internetu,jedno jest pewne te rozmowy służą REKLAMIE każdej z firm!Jakiś czas temu pojawił się temat na forum o komisach komórkowych który szybko znikł gdyż Pan ' chyba się obawiał tego co ktoś napisać może również i o jego komisie.Dlaczego temat internetu nie znikł tak jak temat komisów?(skoro cenzurować nie wygodne tematy komisów można to można i temat internetu-komuna powraca)Czyż by któryś z chłopaków lub sam szef tom-netu zbyt pojechał Panu z konkurencji (WM-lan)który chce w oczach forumowiczów wyjść na dobrą firmę o dużej wiedzy teleinformatycznej i dużych możliwościach?Spór jaki się wywiązał mogę porównać do kłótni dwóch gówniarzy którzy siedząc na forum piszą i ,,trolują,, jeden na drugiego przy tym przechwalając się swoją wiedzą jacy to nie mądrzy a tak na prawdę posiłkują się odszukując wskazówek z wujka google.Zamiast drzeć powinniście współpracować w tych ciężkich czasach i wam(jako usługodawcom) i nam (klientom) było by lepiej (chociaż tu bym się obawiał iż zrobilibyście sobie monopol na ceny).Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym glebieniu konkurencji na forum


ceny to kolega ustala większa konkurencja, Orange, Netia itp a nie takie małe myszki jak lokalni operatorzy.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 17:38

ja czekam kiedy swiatlowody beda do domow jednorodzinnych bo radiowka to porazka nie internet.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 18:04

Gość pisze:ja czekam kiedy swiatlowody beda do domow jednorodzinnych bo radiowka to porazka nie internet.


do 2020 roku na pewno już powinny być.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 18:07

chyba według planow do 2020 :) każdy będzie miał 10 Mb/s za free zapewnione. jak ktoś będzie chciał więcej to będzie płacił. :) ja tam nie zamierzam
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2013, o 18:47

no to pocieszenie za tyle lat juz bede pewnie za stary na granie w sieci xD
Na górę

Postautor: tomnet » 25 mar 2013, o 20:10

Gość pisze:chyba według planow do 2020 :) każdy będzie miał 10 Mb/s za free zapewnione. jak ktoś będzie chciał więcej to będzie płacił. :) ja tam nie zamierzam


A gdzie takie rzeczy opowiadają ?
Poczytaj o tym:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int ... itami.aspx

Poczytaj i pomyśl czy to jest to na co tak mocno czekasz.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2013, o 09:03

Gość pisze:
Gość pisze:Niezłe przedstawienie robicie na forum :lol: Zarówno jedna jak i druga firma.Skoro macie jakieś spory to się zdzwońcie pójdźcie na piwo i pogadajcie a nie urządzacie sceny i wymądrzacie się kto wie lepiej!Tom-net się chwali bo inwestuje ale ma własną stronę internetową na której może to zagadnienie opisać bez zbędnych komentarzy,WM-lan chce pokazać że nie jest taki w ciemie bity i nie zostaje z tyłu co do internetu,jedno jest pewne te rozmowy służą REKLAMIE każdej z firm!Jakiś czas temu pojawił się temat na forum o komisach komórkowych który szybko znikł gdyż Pan ' chyba się obawiał tego co ktoś napisać może również i o jego komisie.Dlaczego temat internetu nie znikł tak jak temat komisów?(skoro cenzurować nie wygodne tematy komisów można to można i temat internetu-komuna powraca)Czyż by któryś z chłopaków lub sam szef tom-netu zbyt pojechał Panu z konkurencji (WM-lan)który chce w oczach forumowiczów wyjść na dobrą firmę o dużej wiedzy teleinformatycznej i dużych możliwościach?Spór jaki się wywiązał mogę porównać do kłótni dwóch gówniarzy którzy siedząc na forum piszą i ,,trolują,, jeden na drugiego przy tym przechwalając się swoją wiedzą jacy to nie mądrzy a tak na prawdę posiłkują się odszukując wskazówek z wujka google.Zamiast drzeć powinniście współpracować w tych ciężkich czasach i wam(jako usługodawcom) i nam (klientom) było by lepiej (chociaż tu bym się obawiał iż zrobilibyście sobie monopol na ceny).Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym glebieniu konkurencji na forum


ceny to kolega ustala większa konkurencja, Orange, Netia itp a nie takie małe myszki jak lokalni operatorzy.


tu się mylisz!Skoro ktoś nie ma możliwości podłączenia do Orange(zazwyczaj na wioskach) będzie skazany na internet radiowy,z reszta to samo tyczy się miast gdzie większość mieszkańców zlikwidowała łącza telekomunikacyjne na poczet komórek,a zawieranie umowy na sam internet z dopłatą za utrzymanie linii też nie jest opłacalne więc wytłumacz mi jak takie firmy nie mogły by dyktować cen bynajmniej niektórym klientom?-co ja plotę WSZYSTKIM!!! Bo gdybyś miał dostęp do stałego łącza,szybkiego i stabilnego to byś nie brał niestabilnej radiówki
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”