Kto utrzyma i za czyje Emigrantów w Polsce

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Jola12 » 26 paź 2021, o 19:22

Kto utrzyma i za czyje emigrantów koczujących przy granicy którzy są ratowani i oczekują chcą azylu w Polsce. Nie mam nic przeciw ale nie którzy nie wygladają na biednych, nerwica mnie bierze jak mają być utrzymywani za nasze podatki gdzie u nas wszystko drożeje w szybkim tempie i jest ciężko bo do pracy emigrant się nie rwie i nie chce pracować z tego co widać. Chcą u nas siedzieć i żyć za nasze pieniądze nic nie robiąc. Co o tym myślicie i sadzicie bo ja mam takie zdanie na ten temat.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:01

Ty sobie przypomnij lata osiemdziesiąte

W tej sytuacji podjęto decyzję o rozlokowaniu Polaków w ośrodkach obrony cywilnej i Włoskiego Czerwonego Krzyża, które jednak nie dysponowały odpowiednią infrastrukturą. Latem 1987 r. media szokowały informacjami o zachowaniach przybyszów z Polski. Pisano o nieprzestrzeganiu higieny w miejscach ich pobytu, przestępstwach, prostytucji oraz alkoholizmie i łamaniu przepisów porządkowych. Znaczna część Polaków występowała co prawda o azyl, ale w oczekiwaniu na jego przyznanie „opanowywała” ulice Rzymu w charakterze czyścicieli szyb samochodów. Szokiem dla rzymian była grupa ok. 300 Polaków, którzy rozbili obozowiska w centrum miasta, w parkach otaczających Villa Borghese oraz siedzibę prezydenta na Kwirynale. W tych reprezentacyjnych miejscach przygotowywali sobie posiłki i prali odzież – wszystko na oczach przechodniów.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/niechciani-emigranci-znad-wisly/
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:11

W 1982 roku o azyl w ośrodku dla uchodźców w Traiskirchen, wystąpiło 30 tys. Polaków. Nigdy wcześniej i ni-gdy później w tym kraju nie było tak dużej fali migracji z Polski. Austriacy nie byli zainteresowani przyjęciem na stałe tak licznej grupy obcokrajowców.

https://www.polska1918-89.pl/pdf/przystanek-traiskirchen,6435.pdf
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:12

Gość pisze:
> Ty sobie przypomnij lata osiemdziesiąte
>
> W tej sytuacji podjęto decyzję o rozlokowaniu Polaków w ośrodkach obrony
> cywilnej i Włoskiego Czerwonego Krzyża, które jednak nie dysponowały
> odpowiednią infrastrukturą. Latem 1987 r. media szokowały informacjami o
> zachowaniach przybyszów z Polski. Pisano o nieprzestrzeganiu higieny w
> miejscach ich pobytu, przestępstwach, prostytucji oraz alkoholizmie i
> łamaniu przepisów porządkowych. Znaczna część Polaków występowała co prawda
> o azyl, ale w oczekiwaniu na jego przyznanie „opanowywała” ulice Rzymu w
> charakterze czyścicieli szyb samochodów. Szokiem dla rzymian była grupa ok.
> 300 Polaków, którzy rozbili obozowiska w centrum miasta, w parkach
> otaczających Villa Borghese oraz siedzibę prezydenta na Kwirynale. W tych
> reprezentacyjnych miejscach przygotowywali sobie posiłki i prali odzież –
> wszystko na oczach przechodniów.
>
> https://www.tygodnikprzeglad.pl/niechciani-emigranci-znad-wisly/

Ale pamiętaj, Polacy którzy uciekali za granicę, pracowali tam w pocie czoła, nie wyciągali ręki po zasiłki czy inną pomoc finansową, tym samym budując w danym państwie PKB.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:14

Cytujesz dokładnie coś przeciwnego do tego co piszesz. Umiesz czytać ze zrozumieniem???
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:18

A ile będzie kosztować mur na granicy. Stać nas na to? Czy nie lepiej pomóc i tak większość chce z nich do Niemiec emigrować.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:21

Nie trzeba było wprowadzać demokracji na Białorusi. Po co komu dziś wojna? Wystarczy przepuścić imigrantów.

Ponad 10 tys. nielegalnych imigrantów z Maroka przedostało się w poniedziałek i we wtorek do hiszpańskiego miasta autonomicznego Ceuta w północnej Afryce

Maroko rozluźniło kontrole graniczne po przyjęciu w kwietniu przez rząd hiszpański na leczenie w tym kraju lidera Frontu Polisario z Sahary Zachodniej Ibrahima Ghalego.

https://www.tvp.info/53875684/hiszpania-ponad-10-tys-fala-imigrantow-z-maroka-zalewajaca-ceute-doskonale-zorganizowana
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:24

Rząd premiera Mateusz Morawieckiego będzie kontynuował swoje działania na rzecz wspierania przemian demokratycznych na Białorusi - zapowiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Minister przypomniał jednocześnie, że w minionym roku został stworzony fundusz "Solidarni z Białorusią" (ponad 12 mln euro).

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8180054,dworczyk-rzad-wspieranie-przemian-demokratycznych-bialorus.html

No to Łukaszenko wywinął niezły numer. Zajmujecie się demokracją na Białorusi? To się zajmijcie imigrantami koczującymi w lesie na gołej ziemi.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:28

Jola12 pisze:
> Kto utrzyma i za czyje emigrantów koczujących przy granicy którzy są
> ratowani i oczekują chcą azylu w Polsce. Nie mam nic przeciw ale nie którzy
> nie wygladają na biednych, nerwica mnie bierze jak mają być utrzymywani za
> nasze podatki gdzie u nas wszystko drożeje w szybkim tempie i jest ciężko
> bo do pracy emigrant się nie rwie i nie chce pracować z tego co widać.
> Chcą u nas siedzieć i żyć za nasze pieniądze nic nie robiąc. Co o tym
> myślicie i sadzicie bo ja mam takie zdanie na ten temat.
Czy takie przemyslenia masz przed czy po powrocie z kościoła......
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 26 paź 2021, o 20:30

Jola12 pisze:
> Kto utrzyma i za czyje emigrantów koczujących przy granicy którzy są
> ratowani i oczekują chcą azylu w Polsce. Nie mam nic przeciw ale nie którzy
> nie wygladają na biednych, nerwica mnie bierze jak mają być utrzymywani za
> nasze podatki gdzie u nas wszystko drożeje w szybkim tempie i jest ciężko
> bo do pracy emigrant się nie rwie i nie chce pracować z tego co widać.
> Chcą u nas siedzieć i żyć za nasze pieniądze nic nie robiąc. Co o tym
> myślicie i sadzicie bo ja mam takie zdanie na ten temat.
Czy takie przemyslenia masz przed czy po powrocie z kościoła......
Ludzie zapomnieli już jak Polacy uciekali na zachód. Mieszkali tam w obozach przejściowych na koszt państwa które ich przyjęło.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2021, o 20:35

Szczyt obłudy i hipokryzji. Demokracja, prawa człowieka na Białorusi. Tym się nasi rządzący zajmowali. A na granicy stanęły zwierzęta? Nie ludzie? Nie mają żadnych praw?

Migrantka urodziła przy granicy z Białorusią. Wraz z noworodkiem trafiła do szpitala w Sokółce

https://tvn24.pl/polska/porod-na-granicy-z-bialorusia-migrantka-urodzila-po-przekroczeniu-granicy-wraz-z-noworodkiem-trafila-do-szpitala-w-sokolce-5460633

Co zostało wam z katolicyzmu? Przyjąć, nakarmić, udzielić pomocy zdrowotnej. Sprawdzić i dopiero ewentualnie odesłać gdy nie spełnią określonych warunków.

Gdy w 2014 nie było wiadomo czy dojdzie do wojny Rosji z Ukrainą nasz rejon przygraniczny był przygotowywany na przyjęcie uchodźców. Nikt się nikogo nie pytał na czyj koszt miało to być.
Na górę

Postautor: omin » 27 paź 2021, o 12:02

Jola12 pisze:
> Kto utrzyma i za czyje emigrantów koczujących przy granicy którzy są
> ratowani i oczekują chcą azylu w Polsce. Nie mam nic przeciw ale nie którzy
> nie wygladają na biednych, nerwica mnie bierze jak mają być utrzymywani za
> nasze podatki gdzie u nas wszystko drożeje w szybkim tempie i jest ciężko
> bo do pracy emigrant się nie rwie i nie chce pracować z tego co widać.
> Chcą u nas siedzieć i żyć za nasze pieniądze nic nie robiąc. Co o tym
> myślicie i sadzicie bo ja mam takie zdanie na ten temat.


ONI CHCĄ DO NIEMCÓW A NIE DO NAS :D W DUPIE MAJĄ AZYL W BIAŁORUSI 0,5 . tj.polsce.
Raz dwa stąd wyparują do kraju piwa i wursta
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2021, o 13:34

No niestety oni chcą też zostać w Polsce a na dodatek się rzucają, młodzi i silni panowie przewrócili auto którym chcieli ich wywieść z Polski. Ja ich tu nie chce , nie żeby ich utrzymywać darmozjadów w Polsce też mamy ludzi którym by się przydała pomoc w tych ciężkich czasach a nie gnojasow przyjmować i ich utrzymywać. Sorry jestem przeciw przyjmowaniu uchodźców zwłaszcza takich którzy wyglądają na dobrze ubranych ze smartfonami w dłoni.
Apropo paliwo jest już ponad 6 zeta w niektórych miastach.
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2021, o 15:40

Przecież tu nie chodzi o ich przyjmowanie tylko o ludzkie i zgodne z prawem międzynarodowym traktowanie tych ludzi, którzy znaleźli się na terenie naszego kraju. Mają oni prawo wystąpić o status uchodźców, a obowiązkiem naszego państwa jest ten wniosek rozpatrzeć i albo azylu udzielić albo deportować w ludzkich warunkach. Nie przeszkadza nikomu, że na terenie Polski umierają ludzie z zimna, głodu i chorób? Bez znaczenia jest tutaj rola (haniebna i przestępcza) Łukaszenki, chodzi o nas, o to jak na to co teraz robimy spojrzą kiedyś nasze dzieci. Wszyscy też doskonale wiemy, że celem tych ludzi nie jest Polska, oni chcą się dostać do bogatszej Europy Zachodniej. To co teraz robią nasze władza na wiele, wiele lat określi to jak będziemy odbierani na świecie i nie będzie to odbiór pozytywny.
Pamiętajmy o tych ludziach, zwłaszcza kiedy podczas Wigilii będziemy stawiali dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa. Ten gość do nasz przyszedł, a ny nie za bardzo chcemy dać mu na tym talerzu nawet odrobiny jedzenia.
Sytuacja jest tym bardziej kuriozalne kiedy się posłucha rządzących, którzy twierdzą, że pieniędzy nam nie brakuje, gospodarka rozwija się świetnie, ludzie się bogacą, a Polacy to najlepszy naród na świecie.
Na górę

Postautor: Gość » 27 paź 2021, o 17:56

A ja jestem przeciwko wprdalaniu się w sprawy innego państwa. Skoro Dworczyk twierdzi, że polski rząd ma fundusz w wysokości 12 mln euro na wprowadzanie demokracji na Białorusi to wcale się nie dziwię, że Łukaszenko postanowił czymś innym naszych rządzących zająć.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”